Dnes je neděle 21.7.2019, svátek má Vítězslav

Rybnikářova lávka skončila v kovošrotu

Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_1Koncem padesátých let zbudovali členové rybářského spolku ve Slavkově na velkém rybníku druhou lávku z jižní hráze přes původní koryto Litavy k příjezdové cestě kolem železniční tratě. Důvodem bylo zpřístupnění jižní hráze rybářům mimo oplocený areál koupaliště, na který byl přístup přes první lávku.

V rámci budování obchvatu města musela část rybníku ustoupit tomuto záměru. Z původních stavebních děl jižní hráze zde zůstala pouze podélná kamenná zeď plaveckého bazénu a donedávna zmiňovaná Rybnikářova lávka mezi tratí a obchvatem. Ještě letos v zimě jsem ji nafotil pro památku na pana Františka Rybnikáře staršího, který byl od roku 1961 jedním z předsedů rybářského spolku. Na jaře „někdo potřebný“ koruny za staré železo zcizil poklop vtokové šachty do rybníka a nedávno rozebral i tuto památnou lávku. Bohužel betonové panely již asi neodklidí.

Petr Zvonek

Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_1195http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_1
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_2195http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_2
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_3195http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_3
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_4106http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_4
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_5195http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_5
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_6195http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_6
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_7106http://www.veslavkove.cz/
Bývalá betonová lávka / Foto: P. Zvonek_7

Komentářů (11)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • romariorf  - Růže


  Odrůda Falstaff. Synonyma AUSverse Falstaf
  The Falstaff.Stát Velká Británie.Sadová růže, čajohybrid.Barva fialová červená tmavě růžová - květ anglického typu ,nápadně intenzivně vonící. :D :D :D :D :D :D :D

 • Falstaff

  No jo, odrůda růže, Shakespearův román, Verdiho opera, Clarkova Ráma, pivo ...
  Vám asi nic neříká spojení Johnny Falstaff, že?

 • Falstaff

  Sekat ruce. Veřejně na náměstí a místo nedělních televizních zpráv, aby si lidi odpočali od krváků ve zprávách a viděli taky něco online.

 • romariorf  - Lávka

  Já si myslím , že tady není středověk a sekat někemu ruce ve státě, kde máme soudy nemá smysl.Mylsím si, že ve Slavkově u Brna je jak státní, tak městská policie a ta by to měla prošetřit. Ta lávka musela někde skončit ve zběrných surovinách. Tam bych já začal hledat než sekat ruce. :)

 • Beruška

  jj, určitě to skončilo někde ve sběrných surovinách, nepředpokládám, že by si to někdo dal na zahradu ... :(

 • Falstaff

  Jistě. Když to půjde dobře a dopadnete pachatele, tak se bude žalobce rozhodovat o podání obžaloby (pokud to náhodou bude škoda přes 5 tisíc - což asi nebude, protože to odhadce odhadne za cenu 50 nebo 60 let starého železa, lebo to nebyla historická památka). Po půl roce čekání a úspěchu když to žalobce a policie neodloží a papírování dostane ten *****ík(ci) od soudu v lepším případě podmínku v horším případě jenom náhradu škody. Komu? Existuje vůbec prokazatelný majitel? A když ji náhodou pachatel nahradí, tak půjde jenom o zůstatkovou hodnotu železa, ale most znovu nikdo neudělá.
  Tomuhle se totiž u nás říká "stát, kde máme soudy" a lidská práva a chartu OSN a já nevím co ještě. Ale hlavně že máme demokracii kde jsou na tom lumpové prokazatelně lépe než postižení.
  Středověké tresty měly něco do sebe. Ne že ne. Když už nedokázaly některé jedince od podobných činů odradit, tak alespoň dokázaly, příští podobné činy od stejných jedinců zásadně eliminovat. Kolikrát ukradnete věc, když máte jenom dvě ruce? Nohama nebo ústy se do dělá fakt ***ě.
  Jo a na policii fakt nesázejte. Měšťáci jsou tady 3 a státních sice papírově 11, ale už vidím, jak si všichni ruku v ruce vezmou na sebe modráky (protože určitě nemají na práci nic jiného) a půjdou na týden přehrabávat všechny výkupny železného šrotu v okruhu tak 25 kilometrů a testovat na každé železné traverze či tyči, jestli máhodou nebyla z mostu. Když už máte jistotu, že to zkončilo přímo ve výkupně železného šrotu. A současně jistotu, že to tam pořád ještě leží.

 • romariorf  - Pravda

  Je to od vás napsané jako z knížky. A já si na vaší počest ,pudu ven natrhat pár růží, takovéch těch rudých. Jen doufam že mě nekdo nechytí a neusekne ruce. :D

 • Roman Žilka  - Re:

  Falstaff píše sice zaníceně a emotivně, nicméně v mnoha věcech má smutnou pravdu - ať už se to týká početního stavu policistů a strážníků ve vztahu k počtu sběren nebo v tom nízkém trestu pro potenciálně dopadlého pachatele, stejně jako v tom, že náš právní řád nedává pachateli činu plnouzodpovědnost za vešjeré následky jeho trestného činu.

 • romariorf  - Jak jinak

  Klasika :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 • Roman Žilka  - Re:

  Máte-li pocit, že úroveň příspěvku roste s počtem smajlíků, pak si klidně poslužte. ;)

 • Falstaff

  Jo, růže ty mám rád. Fajn, doneste je zítra ráno na osm třeba před bonaparta. Už vidím, jak v tomto čase venku trháte růže :D :D :D
  Jo ale nemusí být nutně rudé. Preferuji oranžovo žluté kombinace (nemá to nis společného s politikou). Třeba papagena.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Ohlédnutí za Veteranfestem
  Foto: Ivo Ryšavý
  Foto: Ivo Ryšavý
  Poslední červnovou sobotu (29. 6. 2019) hostila zámecká zahrada ve Slavkově u Brna již 18. setkání historických automobilů a motocyklů. Téměř deset tisíc návštěvníků mohlo obdivovat téměř 1 100 veteránů a užít si stylový doprovodný program.

Kultura

 • Dny Slavkova a Doba kamenná
  Foto autor
  Foto autor
  Úspěšné představení Pavla Němce „Doba kamenná“, které má ve svém repertoáru Divadelní spolek Slavkov u Brna, dospělo k derniéře. Lepší ukončení této komedie jsme si nemohli přát. Nejen, že jsme vystupovali v rámci Dnů Slavkova ve venkovním prostředí Panského domu, ale navíc mělo... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.