Dnes je středa 22.1.2020, svátek má Slavomír

Country bál se skupinou Poutníci

8385.thnVážení přátelé dobré country hudby, 16. 03. 2010 v sobotu 27. února proběhl ve Společenském domě Bonaparte ve Slavkově u Brna 11. Country bál se skupinou Poutníci. Byla to jedna z prvních akcí kapely ke čtyřicátému výročí jejího vzniku. A hned na začátek musím neskromně napsat, že se povedla. Návštěvníků jako máku. Obsluha vzorná a program se líbil. Tedy alespoň podle ohlasů, co se k mému uchu donesly.

 

 

Kromě slavících Poutníků, kteří kromě svého repertoáru hráli také řadu skladeb z oblasti české i americké country hudby, vystupoval také učitel country tanců pan Ivan Bartůněk, jeden z legendárních učitelů těchto tanců u nás. Jak tyto pak mají vypadat v praxi ukázala slavkovská taneční skupina při ZŠ Komenského JUNICO.

O půlnoci proběhlo losování vstupenek a na vítěze čekaly příjemné ceny od slavkovských podnikatelů, kterým bych tímto poděkoval za jejich dary. Také bych rád poděkoval panu Rozsívalovi a firmě ASIO za sponzorský příspěvek na nájem sálu. Díky nim jsme si mohli dovolit rozšířit program i do restaurace (ten nebyl inzerován na plakátech) o cimbálovou hudbu mého přítele Petra Surého a Josefa Černého z Brna.

Samozřejmě na závěr mého článečku bych poděkoval vám všem, kteří jste přišli. Zachovejte nám i nadále přízeň. Ti, co nestihli Country bál, můžou vše napravit návštěvou 12. ročníku festivalu Folk a country na zámku. Tuto přehlídku bude pořádat Zámek Slavkov - Austerlitz za přispění města a proběhne 13. srpna v prostorách právě našeho zámku. Hrát by měli opět slavící Poutníci, Robert Křesťan s Druhou trávou a legenda trampské písně Jaroslav Samson Lenk. K tanci jako vždy na závěr zahraje místní Osada. Takže já se s vámi, milovníky dobré country hudby a folku, těším na shledanou třeba právě 13. srpna na zámku.

Za všechny Poutníky vás zdraví Jiří Karas Pola

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.