Dnes je středa 22.1.2020, svátek má Slavomír

Hledá se osobnost slavkovské kultury

Spořitelna (též záložna) – první polovina 20. stol. / Foto: archiv bmtypoVážení spoluobčané, kulturní komise se rozhodla vyhlásit anketu Osobnost roku 2009 ve slavkovské kultuře a Zasloužilá osobnost slavkovské kultury v minulosti. S tímto nápadem přišel starosta města Ing. Ivan Charvát a naší komisi se zalíbil, takže jsme se ho ujali.

Kdo bude mít zájem zúčastnit se ankety, ať pošle svůj hlas na e-mailovou adresu Slavkovského zpravodaje info@bmtypo.cz. Do předmětu (subjektu) zprávy uveďte prosím „Anketa kultura“. Občané bez přístupu k internetu mohou své hlasy předat v obálce na podatelnu Městského úřadu na Palackého náměstí. Na obálku napíšete též „Anketa kultura.“

Ve svém e-mailu či dopise napište, koho byste zvolili za rok 2009 a kdo by podle vás měl být oceněn za dlouhodobý přínos slavkovské kultuře. Hlasy by měli dostat lidé, kteří mají něco společného s naším městem. Buď zde žijí, nebo se zde narodili, či se sem přistěhovali. Co se týče kulturních disciplín, můžete hlasovat o všech, co znáte a v kterých někdo z našeho města působí. Tedy od zpěvu přes balet až třeba po malířství.

Vítězové ankety budou vyhlášeni na Dnech Slavkova, tj. 29. května v podvečer na scéně na Palackého náměstí. Kdo bude mít odvahu a pod svůj hlas napíše svoje jméno a bydliště, ten bude v ten samý den možná vylosován a dostane nějakou cenu. Kdo netouží po zveřejnění svého příspěvku, zůstane v anonymitě a jeho hlas bude také platný. Takže milí spoluobčané, posílejte hlasy se svými nápady a v květnu při Dnech Slavkova se dozvíte, jak to vše dopadlo.

Za Kulturní komisi Jiří Karas Pola

Spořitelna (též záložna) – první polovina 20. stol. / Foto: archiv bmtypo195http://www.veslavkove.cz/
Spořitelna (též záložna) – první polovina 20. stol. / Foto: archiv bmtypo
Sál spořitelny / Foto: archiv bmtypo195http://www.veslavkove.cz/
Sál spořitelny / Foto: archiv bmtypo

Komentářů (15)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • jeho zak  - Re: Zajímavé téma

  jiste profesor OTO POHLE

 • Rena  - osobnost

  Určitě p. Břetislav Rozsypal
  si ocenění zaslouží, pro kulturu ve Slavkově udělal hodně, kdyby se hlasovalo, dala bych mu svůj hlas

 • LJ  - osobnost

  Břetislav Rozsypal (st.). Široký záběr: od podílu na generál. rekonstrukci slavk. kulturního domu (1968) přes vlastní hudební činnost, dirigentství všeho možného(big-band, dechovka, symf. orchestr , divadelní orchestry, folkl. soubor,...), vedení hudebního archivu, až po pedagogiku na ZUŠ. Obrovské osobní organizační nasazení při většině kult. akcí od cca 1950 do 1992.

 • BaF  - ocenění

  Ocenění by měli dostat všichni, kdo ve Slavkově pro kulturu něco dělají. Tedy ne že ji sem dováží odjinud, ale dělají ji (a nejen) zde.
  Namátkou (protože všechny stejně nevyjmenuji, protože je ani stejně všechny neznám):
  ZUŠ Františka France,
  Pěvecký sbor Gloria, Ochotnické divadlo Simsalabim, Country kapela Osada, Zámecká kapela, pořadatelé a účastníci masopustního průvodu, pořadatelé a účastníci hodů, pracovníci Zámku, .........
  Prostě všichni takoví by měli dostat ocenění za to že dělají něco nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

  V té vyhlášené soutěži mi chybí kolonka pro těleso/kolektiv.

 • Gustík  - anketa kultury

  Těch jmen bude ještě hodně.ale kdo nezná jméno Rozsypal není slavkovák.Rodak ze Slavkova

 • slavkovák  - Re: anketa kultury

  Kultura je větší pojem a zrovna tanec nebo dechovka mezi mé záliby nepatří,ale přesto Vám děkuji za odpověď.

 • Tonda  - Re: anketa kultury

  Břetislav Rozsypal byl dirigentem orchestrálního sdružení od r.1956 do r.1989,vedoucím nejen Big-bandu, ale předtím i tanečních souborů Styl a Studio Slavkov, pracoval ve slavkovské dechovce, podílel se na mnoha divadelních představení slavkovských ochotníků. Moc jste jeho osobnost, pane Malečku, těm, kteří ho nepamatují, nepřiblížil. Odkazuji zájemce o další informace o p.Rozsypalovi na publikaci Jiřího Majera "Kapitoly z hudební minulosti města Slavkova", vydané MÚ ve Slavkově v r.2003.Přimlouvám se rovněž za to, aby významné osobnosti slavkovské kultury byly vybrány odbornou komisí a teprve potom byl jejich seznam předložen k veřejnému hlasování. Závěrem - domnívám se, že tomu, kdo žije několik desetiletí ve Slavkově a kdo se o kulturu v tomto městě zajímal, nemůže být jméno p.Rozsypala neznámé

 • Zuzka  - O co jde?

  Ještě by mě zajímalo, co se pojmem kultura myslí? Jde jen o hudební, výtvarné a podobné obory nebo se jedná třeba i o reprezentaci města apod.? Můžeme hlasovat i pro lidi, kteří se nějakým způsobem zasloužili o reprezentaci města, dobrovolně například provádí turity a starají se o různé družby atd.? Děkuji.

 • Peta  - anketa

  Dobrý nápad, ale myslím si že na základě hlasů by nebyl vybrán ten nejlepší. Může se se hlasovat, ale pak by měla nastoupit komise kde budou lidé znalí kultury a její historie. Ti by pak měli rozhodnout.
  A nebo: tato komise ať vybere např. 1O TOP lidí, zveřejní jejich "zásluhy" a pak ať rozhodne lid.

 • B. Maleček  - Re: anketa kultury

  B. Rozsypal je znám jako dirigent operet. Řídil slavkovské Orchestrální sdružení a hrál v tanečním orchestru. Byl spoluzakladatelem skupiny Big-band a pořádal koncerty Slavkováci baví Slavkov. Od r. 1984 vyučoval na ZUŠ hru na dřevěné nástroje.

 • slavkovák  - Re: anketa kultury

  Nezlobte se na mou neznalost,ale můžete mi trochu přiblížit kdo to je?Žiju ve Slavkově 40let a to jméno mě nic neříká.Čím se stal pan Rozsypal osobností?
  Ale myslím to upřímně,bez urážky!!!!

 • Pavel H.  - anketa kultury

  Bretislav Rozsypal

 • Pavel H.  - anketa kultury

  Bretislav Rozsypal

 • osobnosti kultury  - zita lysáková

  zdena zahradníková a břetislav rozsypal

 • obyvatelka Slavkova  - Zajímavé téma

  Hm...to bude dost těžké, děkuji za krásné foto spořitelny...

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.