Dnes je úterý 18.2.2020, svátek má Gizela

Muži v říji proslaví Mouřínov v kinech

Diváci v kinech po celé republice už můžou na plátně obdivovat krásy malebné vesničky Mouřínov na Bučovicku v satirické komedii režisér Roberta Sedláčka Muži v říji.

„Naše obec si i ve filmu podržela svoje jméno, režisér si to tak přál,“ poodhalil okolnosti vzniku filmu mouřínovský starosta Vladislav Horák. Před týdnem se starosta Mouřínova se zastupiteli zúčastnili slavnostní předpremiéry snímku v kině ve Velkém Špalíčku v Brně. „Obec dostala od realizačního týmu dvacet lístků. Rozdal jsem je zastupitelům,“ popsal starosta Horák.

Poskytnout filmařům zasedací místnost, omezit provoz úřadu zhruba na tři týdny natáčení, na desítky minut kvůli záběru uzavírat silnici. To všechno musela obec pro potřeby filmu podstoupit. „Natáčení bylo úsměvné. Jezdili sem kvůli němu zvědavci z Bučovic. Často se stávalo, že čekali celé hodiny kvůli jedinému přejezdu kamery,“ vzpomínal Horák.

Zdroj: Vyškovský deník, Petra Špidlíková

Obec Mouřínov (480 obyvatel) patří do Dobrovolného svazku obcí Ždánický les a Politaví, jehož členem je i Slavkov u Brna. Pravděpodobně není Slavkováka, který by tedy tuto malebnou vesničku neznal. Zvlášť poslední dobou v rámci cyklostezek - akce DSO Ždánický les a Politaví - spousta cyklistů ze Slavkova do Mouřínova zavítá. Ze zajímavostí, které jsou zde k vidění, lze zmínit pomník padlým v obou světových válkách, pomník T. G. Masaryka nebo pamětní desku na budově dnes už bývalé základní školy. V rybníčcích lze při troše štěstí spatřit vzácnou kuňku ohnivou.

Film Muži v říji můžete vidět ve slavkovském kině Jas v úterý a ve středu 13. a 14. října od 19.30 hodin.

red.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.