Dnes je úterý 18.2.2020, svátek má Gizela

Na zámku můžete obdivovat acháty a trilobity

V severní části bývalých koníren zámku byla 10. května malou vernisáží otevřena výstava nerostů a zkamenělin, která potrvá do konce srpna. Výstava je výsledkem celoživotní sběratelské aktivity se zaměřením na minerály, meteority a zkameněliny a autorem výstavy je pan RNDr. Roman Radači.

Návštěvníci mohou těšit především překrásné acháty z našich i zahraničních nalezišť, na tajemné posly vesmírných dálek – železné meteority, a na neobyčejně zachovalé obyvatele pradávných moří a oceánů – amonity a trilobity. Uvidíte také zuby fosilního žraloka nebo unikátní exponát – zkamenělinu trilobita druhu, který patří mezi čtvrtého největšího na světě. Vystavené exponáty mají velkou muzeální a vědeckou hodnotu.

Snahou vystavovatelů je přiblížit návštěvníkům rozvoj života na naší planetě v jednom z nejvýznamnějších geologických období – v prvohorách. Při prohlížení exponátů se tak návštěvníci mohou přenést v čase o stovky miliónů let zpět do doby, kdy na naší Zemi vznikal život. Pro návštěvníky, zejména studenty, jsou připraveny pracovní listy, kde si ověří svoje znalosti nabyté z výstavy.

Vstupenky zakoupíte na pokladně zámku: 70 Kč dospělí, 50 Kč senioři, děti, ZTP, studenti, rodinné vstupné 170 Kč (2 dospělí + 2-3 děti). Otevřeno denně od 9 do 17 hodin (poslední prohlídka v 16 hodin).

ZS-A

 

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.