Dnes je středa 19.9.2018, svátek má Zita

Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí

CMBNadpis a zároveň citát autora Lese Browna vystihuje hlavní myšlenku tohoto článku. Zároveň bych ráda inspirovala ostatní k podobné bohulibé činnosti. Níže napsané řádky jsou důkazem, že s empatickým profesionálním vedením lze vytvořit jak přátelskou atmosféru, tak formující působení a ve výsledku pěvecký sbor hodný kvalitního ocenění.

Řeč je o Collegium musicale bonum ze Slavkova u Brna. Na první pohled docela obyčejný název, řeknete si, takových uskupení existují stovky. Přiznám se, že i mne tento pocit napadl. Ovšem po zaznění prvních tónů Mozartovy Spatzenmesse, kterou jsem si mohla vyslechnout právě v podání tohoto tělesa 10. března na letošní Valné hromadě jednoty Musica sacra v Brně, mě přesvědčilo o mém velkém omylu. Sbor uvedl Mozartovu skladbu při příležitosti 50. narozenin jejich spolupracovníka, zároveň regenschoriho brněnské katedrály a profesora brněnské konzervatoře Petra Kolaře. Dílo to bylo nádherné a z provedení jsem měla velice silný vjem. Mozartova mše nadchla i Petra Kolaře, takže slavkovský sbor vyzval k jejímu provedení v katedrále.

Bohužel, bydliště na druhé straně republiky mi znemožňuje častější účast na vystoupeních Collegium musicale bonum, nicméně recenze, které slýchávám, jsou více než pozitivní. Na závěr mi proto dovolte poděkovat nejen za kvalitní zážitek z hudby, ale také za možnost získání nových zkušeností a vytvoření nového přátelství mezi mnou, dirigentem a ostatními členy. Sbor Collegium musicale bonum je důkazem, že se dá sloučit přátelské prostředí s profesionálním a kvalitním výkonem a potvrzuje staré dobré pravidlo: ,,Když se chce, tak to jde".

Blanka Kolářová

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Koupaliště ukončilo svou dvaatřicátou sezonu
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště ukončilo letošní sezonu posledním prázdninovým víkendem, kdy vlnu tropických veder přerušila studená fronta, která s sebou přinesla déšť a ochlazení. V průběhu měsíce června a začátkem července vzhledem k projevům nestabilního počasí bylo koupaliště 14... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Labutí patálie
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Minulý pátek (20. 7.) byl hodně tragický pro rodinku labutí velkých, které vyhnízdily v orobinci na velkém rybníku. Rodiče zde vyvedli zjara 4 mláďata, ale instinktivně se na rybníku dlouho nezdržovali a přesunuli na Litavu. Na... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.