Dnes je úterý 18.2.2020, svátek má Gizela

Parkem zněl Bobkův Houston

Milovníci folkové a country hudby se každý srpen mohou těšit na koncert několika country kapel či folkových zpěváků, který se tradičně koná v areálu slavkovského zámku. Obvykle na nádvoří, letos v zámeckém parku – z důvodů obecně známých.

Aniž bychom dále zmíněné ostatní účinkující považovali za kvalitativně horší, určitě hlavní zájem návštěvníků přitahovali zpěváci Pavel Bobek a Naďa Urbánková. Ta sice kvůli závažným zdravotním komplikacím nakonec nepřijela, ale i tak mohli být posluchači spokojeni. Vždyť zazpívat si naživo společně s Pavlem Bobkem „Houston“ nebo „Oh, Ruby“ se už dnes ledaskomu nepodaří. A zpívali nejen ti, pro které to jsou písně jejich mládí, ale i daleko mladší ročníky. Pavla Bobka doprovázela kapela Pavlíny Jíšové. Líbilo se i vystoupení Bokomary z nedalekých Kobeřic.

Hudební večer zahájila skupina Poutníci s Jirkou Karasem Polou, který byl zároveň i moderátorem celého večera, resp. jeho koncertní části. Po vystoupení výše zmíněných účinkujících ovládla pódium skupina Osada hrající až do konce akce country k tanci i poslechu. Připravený taneční parket rozhodně nezahálel...

Byť byla připravena i „mokrá varianta“ koncertu a sem tam přetahující temnější mrak vzbuzoval obavy pořadatelů, nebylo nakonec nutné přistupovat k nouzovým řešením. Počasí se zkrátka vydařilo jaksepatří a podpořilo značným dílem spokojenost zhruba čtyř stovek návštěvníků.

jb

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.