Dnes je neděle 23.2.2020, svátek má Svatopluk

Pohybový koncert

Foto autorJiž několikátý rok mám tu čest, s potěšením vázat květiny do kytic pro malé i větší tanečnice, jako odměnu za jejich zdařilé vystoupení při absolventském tanečním představení k ukončení školního roku v ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna. Tento rok pracovaly děti pod vedením paní učitelky Simony Tihelkové.

Všechny věkové kategorie tanečnic v pátek 7. června 2019 opět potěšily své příbuzné a známé kytičkou uvitou z různých tanečních čísel. A plně obsazený sál tuto snahu dokázal ocenit. Když moderátorka pozvala na jeviště ty nejmenší, mnohé oko nezůstalo suché. Postarší pán, který seděl vedle mne také zaslzel. To ovšem bylo z jiného důvodu. Vzpomněl na léta, kdy také tuto školu navštěvoval.

V různorodých choreografiích se představilo postupně všech 127 účinkujících. U dívek z vyšších ročníků se ukázala pečlivá práce v treninku. Ano. Správně píšu dívek. V celém pořadu se bohužel objevili jen dva chlapci. Kdepak jste – tanečníci?

Vrcholem večera byl „Španělský tanec“, který se strhujícím rytmem předvedly tanečnice II. ročníku. Jejich produkce byla oceněna velikým potleskem.

Jsem ráda, že do této školy chodí i můj vnuk, který se učí hrát na tři nástroje, i moje vnučka, která v letošním roce ukončuje výuku ve výtvarném oboru.

ZUŠ ve Slavkově u Brna pomáhá v rozvoji uměleckých talentů našich dětí.

A za to patří dík všem učitelkám, učitelům i ostatním zaměstnancům v čele s paní ředitelkou Jelínkovou. Děkujeme.

J. Pospíšilová

Foto autor Foto autor Foto autor Foto autor Foto autor

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.