Dnes je úterý 18.2.2020, svátek má Gizela

První z vrcholů kulturní sezony 2009

Vynikající pěvecké výkony Otto Kleina, sólisty milánské La Scaly, Státní opery Budapešť, Janáčkovy opery Brno, Teatro Regio Turín, Deutsche Staatsoper Berlín, a Luisy Albrechtové, sólistky Vídeňské opery, vítězky nedávné pěvecké soutěže v Passau, skvělé hudební výkony Orchestru Johanna Strausse – Die flotten Geister Coburg v čele s dirigentem Adrianem Kokošem (Bratislava) a pod vedením Jiřího Preisingera (Coburg), doplněné mimořádně působivým průvodním slovem Ladislava Lakomého, člena Národního divadla Brno, to byly prvky, které společně vytvořily naprosto ojedinělý umělecký zážitek pro více než 280 nadšených diváků v Historickém sále zámku, kteří odměnili opakovaně účinkující bouřlivým a často až frenetickým potleskem.

Také účast řady vzácných hostů v čele s Dr. Eduardem Straussem, potomkem slavného skladatele, prof. Dr. Norbertem Nischkauerem, světově uznávaným znalcem Straussova díla a členů České společnosti Johann Strauss z ČR, Slovenska, Rakouska, Německa i Anglie, podtrhla mimořádnou úroveň tohoto koncertu.

Takový byl rámec jubilejního 10. koncertu „Z operety do operety“, na kterém ve velmi zdařilé dramaturgii zazněly skladby J. Strausse, F. Lehára, E. Kálmána a dalších hudebních světově proslulých skladatelů operetních melodií. Evropské renomé a výkony pěveckých hvězd posunulo úroveň tohoto koncertu na zcela mimořádnou uměleckou úroveň. Lze bez nadsázky konstatovat, že zřejmě dosud nebylo možné ve Slavkově v této hudební a pěvecké oblasti něco tak vysoce kvalitního slyšet či zhlédnout ...

Z tohoto pohledu lze nepochybně sobotní koncert na slavkovském zámku označit za první z vrcholů kulturní sezóny 2009.

Ing. Aleš Šilhánek (ředitel ZS-A)

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější kultura

Společnost

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
    Slavkov
    Slavkov
    Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.