Dnes je pondělí 25.9.2017, svátek má Zlata

25. 9. Slavkov – Přednáška J. Sladkého

pozvánkaNáboženská obec CČSH ve Slavkově u Brna Vás srdečně zve na přednášku Mgr. Jiřího Sladkého: ThDr. Karel Farský – život a dílo 1. patriarchy Církve československé (husitské), která se koná v pondělí 25. září 2017 v 17 hodin v budově Husova sboru v Jiráskově ulici 959 ve Slavkově u Brna.

Komentářů (0)
 

28. 9. Vážany n. L. – Vyhodnocení cykloakce

pozvánka
pozvánka
Dobrovolný svazek obcí Ždánický les a Politaví a obec Vážany nad Litavou Vás zvou na vyhodnocení cykloakce Za poznáním regionu, která se uskutečení ve čtvrtek 28. září 2017 od 14 hodin ve Vážanech nad Litavou. celý článek

Komentářů (0)
 

29. 9. Slavkov – Oldies diskotéka

pozvánka
pozvánka
Oldies diskotéka, pátek 29. září v zámeckých kasematech, začátek 21 hodin.

Komentářů (0)
 

30. 9. Slavkov – Mimořádné prohlídky depozitářů

pozvánka
pozvánka
Přijďte i vy obdivovat dovednosti našich předků a zhlédnout množství zajímavých předmětů, se kterými se běžně na zámku nepotkáte. Mimořádné prohlídky depozitářů na zámku ve Slavkově u Brna se uskuteční v sobotu 30. září 2017. Uvidíte předměty z pozůstalosti Václava a Josefíny Kounicových, zajímavou sbírku hodin, včetně věžních hodinových strojů, litinových kamen, šicích strojů, nábytek z různých vývojových období, sbírku archeologických nálezů i „novodobé“ keramiky od 19. století, či depozitář textilu – vše doplněno výkladem. Vzhledem ke snížené prostupnosti depozitárních prostorů, objednejte se s dostatečným předstihem v pokladně zámku nebo na tel. 544 227 548.
PhDr. Vladimíra Zichová, Zámek Slavkov – Austerlitz

Komentářů (0)
 

1. a 7. 10. Slavkov – Závody v zimním plavání

pozvánka
pozvánka
V neděli 1. října v 10 hodin se koná první závod sezony Českého poháru v zimním plavání. Již po šedesáté deváté si účastníci zaplavou v ponorné řece Punkvě v Moravském krasu. Hned následující sobotu 7. října v 10.30 hodin je bude hostit slavkovské koupaliště. Za účasti České televize se představí čeští i zahraniční závodníci z 27 oddílů. Přijďte je povzbudit.

Komentářů (0)
 

6. 10. Bučovice – Barokní koncert

pozvánka
pozvánka
V pátek 6. října v 19 hod. se v Bučovickém zámku uskuteční barokní koncert. Vstupné dobrovolné ve prospěch chodu Charitní poradny v Bučovicích, která poskytuje pomoc osobám, které se ocitly v těžké životní situaci. Čeká Vás příjemný kulturní zážitek a podpoříte dobrou věc. Srdečně Vás zve Charitní poradna Bučovice a Slavkov u Brna.

Komentářů (0)
 

7. 10. Rousínov – Kroužkování ptáků

pozvánka
pozvánka
Ve spolupráci s Českou společností ornitologickou, ZO ČSOP Rousínov chystáme komentovanou ukázka odchytu a kroužkování ptáků v nivě potoka Rakovce v Rousínově pro širokou veřejnost – hlavně mládež. Sraz účastníků je v sobotu 7. října v 8 hodin u hřbitova v Rousínově. Jde o Evropský festival ptactva, který již tradičně organizuje BirdLife International ve spolupráci s národními partnery, v ČR to je Česká společnost ornitologická. Pořádá ČSO ve spolupráci se ZO ČSOP Rousínov a Slavkovským ochranářským spolkem. Informace: Jiří Bartl (tel.: 605 876 078, e-mail: bartl.j@seznam.cz). RNDr. Petr Procházka a Petr Navrátil (tel.:739 510 628, E: navratil.geo@seznam.cz)

Komentářů (0)
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Česko-polský skautský tábor Brtnice 2017
  Skautský tábor / Foto: archiv Junáka
  Skautský tábor / Foto: archiv Junáka
  Od neděle 16. až do neděle 30. července se konal tradiční skautský čtrnáctidenní tábor slavkovského Junáka. Letos jsme stany postavili netradičně na novém místě, na louce v okolí Brtnice, města ležícího nedaleko Jihlavy.

Kultura

Černá kronika

 • Dvě nehody nákladních aut ve Slavkově
  Nehoda nákladního auta na obchvatu Slavkova / Foto: HZS JmK
  Nehoda nákladního auta na obchvatu Slavkova / Foto: HZS JmK
  V pátek 10. března dopoledne se převrátilo nákladní auto nad serpentinami na cestě v sadech (na Frédách). Auto převáželo betonové díly a pod tíhou nákladu se s ním utrhla krajnice. Při... celý článek

Příroda

Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.