Dnes je úterý 21.11.2017, svátek má Albert

22. 11. Slavkov – Přednáška SpaceX

pozvánkaVážení příznivci MSKA ve Slavkově. Zveme Vás na přednášku s názvem SpaceX - historie, současnost i budoucnost, která se uskuteční ve středu 22. listopadu v 19 hodin v prostorách slavkovského kina Jas. Vstupné bude jako obvykle dobrovolné. celý článek

Komentářů (0)
 

23. 11. Bučovice – Moravští vojáci ve Velké válce

pozvánka
pozvánka
Moravští vojáci ve Velké válce, čtvrtek 23. listopadu 2017 v 17 hodin, Gymnázium Bučovice, Součkova 500, v přízemí budovy Přednáší: Mgr. Richard Stojar, Ph.D., Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně Přednáška Richarda Stojara vás seznámí s působením a osudy vojáků z Moravy na frontách 1. světové války. Pozornost bude věnována zapojení jednotek formovaných a doplňovaných na moravském teritoriu do probíhajících bojů v řadách rakousko-uherské armády. Řeč bude také o zapojení jejich bývalých příslušníků do československého zahraničního odboje a jejich podílu na vzniku a aktivitách československých legií.

Komentářů (0)
 

25. 11. Křenovice – Pochod slavkovským bojištěm

pozvánka
pozvánka
Skupina historického šermu Buhurt Křenovice, napoleonská sekce, by vás ráda pozvala k 8. ročníku uniformovaného pochodu slavkovským bojištěm. Zájemci o tento již tradiční pochod po stopách slavkovské bitvy mohou přijít v sobotu 25. listopadu 2017 na horní nádraží v Křenovicích, kde bychom společně odjeli vlakem v 7.54 hod do Újezdu u Brna. Přidat se k naší koloně můžete i kdekoliv po cestě. Od nádraží se pěšky vydáme ke kapličce sv. Antonína Paduánského a potom na Mohylu míru, kde se můžete občerstvit v místní kavárně, či navštívit expozici v muzeu. Dále bychom pokračovali k pomníku tří císařů nad Zbýšovem a přes hromadné hroby nad naší obcí zpět do Křenovic. Trasa měří cca 13 km a pro více zdatné může cesta pokračovat až do Slavkova, odkud se mohou dopravit zpět do Křenovic opět vlakem. celý článek

Komentářů (0)
 

25. 11. Slavkov – Hudební večet s Výletem

pozvánka
pozvánka
Hudební večer na „Bučandě“ v sobotu 25. listopadu ve 20 hodin. K tanci a poslechu Vám zahraje skupina Výlet v sestavě: Honza Rusnák - kytara, zpěv; Milan Slezák - sól. kytara, vokal; Karel Fikar - bas. kytara, vokal; Ota Odehnal - fouk. harmonika, vokal; Zdeněk Ampik Andrla - bicí. Dobrou náladu s sebou, s naším občerstvením se bude vaše nálada stále lepšit (zaručeno). Vstupné dobrovolné.

Komentářů (0)
 

26. 11. Otrokovice – Hobby burza

burza
burza
Srdečně Vás zveme na hobby burzu, která se koná v neděli 26. listopadu od 8 do 13 hodin v kongresovém centru Beseda v Otrokovicích.
Marta & Dan Čagánkovi celý článek

Komentářů (0)
 

30. 11.–29. 12. Bučovice – Papírové betlémy

pozvánka
pozvánka
Papírové betlémy Karla Pazourka, 30. 11.–29. prosince Muzeum Bučovice. Když se řekne Betlém, asi se většině lidí vybaví lidové jesličky rozmanitých podob z nejrůznějších materiálů. Původně nešlo o hračku, ale o připomínku zásadních okamžiků křesťanství spojených s narozením Ježíše v městě Betlémě. Sbírání betlémů je jednou z oblíbených sběratelských vášní. Získávání papírových betlémů různých autorů, jejich vystřihování a sestavování se stalo koníčkem také pro Karla Pazourka. Výstava se koná ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Bučovice.

Komentářů (0)
 

1. a 2. 12. Slavkov – Dny otevřených dveří ISŠ

ISŠ
ISŠ
Integrovaná střední škola Slavkov u Brna, příspěvková organizace,  si dovoluje pozvat všechny zájemce o studium na naší škole a další veřejnost na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které proběhnou ve dnech 1. prosince 2017 od 10 do 17 hodin a 2. prosince 2017 od 9 do 12 hodin.  

Komentářů (0)
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Společnost

 • Korálky pro seniory
  Korálky pro seniory / Foto: archiv Korálků
  Korálky pro seniory / Foto: archiv Korálků
  Děti z kytarových klubů začátečníků i pokročilých, které se schází pravidelně ve spolku Korálky, obohatily program na Dni seniorů ve Slavkově v neděli 1. října na slavkovském zámku. Senioři, kteří se sešli se tak... celý článek

Kultura

 • Žáci ZUŠ Františka France zpívali pro seniory z charitního CDS
  Koncert ZUŠ pro seniory / Foto: archiv ZUŠ
  Koncert ZUŠ pro seniory / Foto: archiv ZUŠ
  Dne 14. listopadu 2017 se na Hudebním večeru pro CDS, pořádaném v sále ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna, sešlo asi 150 diváků, kteří přišli zhlédnout vystoupení mladých umělců a zároveň pomoci dobré věci.

Černá kronika

Příroda

 • Podzimní procházka barevným Slavkovem
  Zámecký park / Foto: V. Luža
  Zámecký park / Foto: V. Luža
  Podzim je nejkrásnějším barevným ročním obdobím. Příroda se připravuje k odpočinku a loučí se s námi. Jako v upomínku nám předvádí úchvatné barevné scenerie. V letošním podzimním období bylo jen málo slunečních dnů s babím létem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.