Dnes je úterý 20.8.2019, svátek má Bernard

2.–5. 6. Slavkov – Dny Slavkova

pozvánkaMěsto se o prvním červnovém víkendu 2.–5. června vrátí o 600 let zpět. Novinkou Dnů Slavkova je rozšíření programu na několik míst. Středověká atmosféra opanuje Palackého náměstí, nádvoří Panského domu i zámecký park a zámek.

Od 8 hodin zaplní Palackého náměstí středověký jarmark s dobovými atrakcemi. Na pódiu u radnice od 9.30 až do 16 h.vystoupí děti ze slavkovských škol a zájmových a folklorních sdružení. Od 16 hodin se centrum města stane svědkem příjezdu krále Václava IV., který slavnostně předá starostovi Michalu Boudnému znakové privilegium.

Středověk a slavnostní atmosféru můžou návštěvníci nasát nejen na dobovém jarmarku, ale také na nádvoří Panského domu. To se totiž promění ve středověkou krčmu s dobovými atrakcemi. Po celý den zde také budou hrát kapely a divadelníci.

Na své si přijdou i děti. Tradicí se stal program v zámeckém parku Z pohádky do pohádky, který připravil Dům dětí a mládeže. Park nabídne dětem i další vyžití – dobové hry, lukostřelbu, střelbu z kuše, jízdu na ponících apod. V aleji před stadionem nebude chybět tradiční pouť.

Jeden z nejatraktivnějších bodů programu se uskuteční od 18 hodin na severní louce zámeckého parku. Odehraje se zde rytířský turnaj. Středověkou atmosféru navodí nejen rytíři v brnění, dřevěná kopí, štíty, ale i koně a šlechta.

Městem se ponese dobový duch i ve večerních hodinách. Náměstí i rocková klasika s historickým nádechem XIII. století.

Kostýmovaní mají vstup zdarma

Pozadu nezůstane ani Zámek Slavkov – Austerlitz. Po celý den se na zámku uskuteční kostýmované prohlídky, které přiblíží významné výročí. „Protože stojíme o to, aby nám atmosféru středověku pomohli dokreslit i samotní návštěvníci, rozhodli jsme odměnit lidi, kteří přijdou ve středověkém kostýmu. Vstupné na zámek budou mít v sobotu zdarma,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Zlatým hřebem večera pak bude koncert dechového orchestru Konzervatoře Brno, který od 21 hodin zahraje pod širým nebem nádherné skladby českých skladatelů.

Po skončení se pak zraky návštěvníků upřou na budovu renesanční radnice, která díky světelné show (videomappingu) odvypráví příběh města Slavkov u Brna.

Celodenní program na náměstí pak ještě neskončí. Od 22 hodin vystoupí na pódiu Petr Bende s kapelou. Vstup na sobotní program je zdarma.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Maturitní a závěrečné zkoušky 2019
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení závěrečných... celý článek

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se zařadil... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.