Dnes je čtvrtek 23.5.2019, svátek má Vladimír

2.–5. 6. Slavkov – Dny Slavkova

pozvánkaMěsto se o prvním červnovém víkendu 2.–5. června vrátí o 600 let zpět. Novinkou Dnů Slavkova je rozšíření programu na několik míst. Středověká atmosféra opanuje Palackého náměstí, nádvoří Panského domu i zámecký park a zámek.

Od 8 hodin zaplní Palackého náměstí středověký jarmark s dobovými atrakcemi. Na pódiu u radnice od 9.30 až do 16 h.vystoupí děti ze slavkovských škol a zájmových a folklorních sdružení. Od 16 hodin se centrum města stane svědkem příjezdu krále Václava IV., který slavnostně předá starostovi Michalu Boudnému znakové privilegium.

Středověk a slavnostní atmosféru můžou návštěvníci nasát nejen na dobovém jarmarku, ale také na nádvoří Panského domu. To se totiž promění ve středověkou krčmu s dobovými atrakcemi. Po celý den zde také budou hrát kapely a divadelníci.

Na své si přijdou i děti. Tradicí se stal program v zámeckém parku Z pohádky do pohádky, který připravil Dům dětí a mládeže. Park nabídne dětem i další vyžití – dobové hry, lukostřelbu, střelbu z kuše, jízdu na ponících apod. V aleji před stadionem nebude chybět tradiční pouť.

Jeden z nejatraktivnějších bodů programu se uskuteční od 18 hodin na severní louce zámeckého parku. Odehraje se zde rytířský turnaj. Středověkou atmosféru navodí nejen rytíři v brnění, dřevěná kopí, štíty, ale i koně a šlechta.

Městem se ponese dobový duch i ve večerních hodinách. Náměstí i rocková klasika s historickým nádechem XIII. století.

Kostýmovaní mají vstup zdarma

Pozadu nezůstane ani Zámek Slavkov – Austerlitz. Po celý den se na zámku uskuteční kostýmované prohlídky, které přiblíží významné výročí. „Protože stojíme o to, aby nám atmosféru středověku pomohli dokreslit i samotní návštěvníci, rozhodli jsme odměnit lidi, kteří přijdou ve středověkém kostýmu. Vstupné na zámek budou mít v sobotu zdarma,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Zlatým hřebem večera pak bude koncert dechového orchestru Konzervatoře Brno, který od 21 hodin zahraje pod širým nebem nádherné skladby českých skladatelů.

Po skončení se pak zraky návštěvníků upřou na budovu renesanční radnice, která díky světelné show (videomappingu) odvypráví příběh města Slavkov u Brna.

Celodenní program na náměstí pak ještě neskončí. Od 22 hodin vystoupí na pódiu Petr Bende s kapelou. Vstup na sobotní program je zdarma.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

  • Ondrášovské putování ze západu Čech na Slovensko
    V pátek 17. května se na nádvoří zámku uskutečnil tanečně-hudební folklorní pořad Vojenského uměleckého sboru Ondráš s názvem Ondrášovské putování. Diváci, kteří na představení dorazili si užili pohled na živelný dívčí tanec karička, pokochali se krásou tekovských krojů i tanců a na závěr... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Do papouščí zoo nejen za papoušky
    Májové dny neskončily. V těchto dnech ožila naše naučná ornitologická stezka. Ve vystavených ukázkových budkách vedle dětského koutku můžete právě pozorovat hnízdění sýkory koňadry (Parus major), vrabce domácího (Passer domesticus) a krmení jejich mláďat.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.