Dnes je neděle 24.3.2019, svátek má Gabriel

2.–5. 6. Slavkov – Dny Slavkova

pozvánkaMěsto se o prvním červnovém víkendu 2.–5. června vrátí o 600 let zpět. Novinkou Dnů Slavkova je rozšíření programu na několik míst. Středověká atmosféra opanuje Palackého náměstí, nádvoří Panského domu i zámecký park a zámek.

Od 8 hodin zaplní Palackého náměstí středověký jarmark s dobovými atrakcemi. Na pódiu u radnice od 9.30 až do 16 h.vystoupí děti ze slavkovských škol a zájmových a folklorních sdružení. Od 16 hodin se centrum města stane svědkem příjezdu krále Václava IV., který slavnostně předá starostovi Michalu Boudnému znakové privilegium.

Středověk a slavnostní atmosféru můžou návštěvníci nasát nejen na dobovém jarmarku, ale také na nádvoří Panského domu. To se totiž promění ve středověkou krčmu s dobovými atrakcemi. Po celý den zde také budou hrát kapely a divadelníci.

Na své si přijdou i děti. Tradicí se stal program v zámeckém parku Z pohádky do pohádky, který připravil Dům dětí a mládeže. Park nabídne dětem i další vyžití – dobové hry, lukostřelbu, střelbu z kuše, jízdu na ponících apod. V aleji před stadionem nebude chybět tradiční pouť.

Jeden z nejatraktivnějších bodů programu se uskuteční od 18 hodin na severní louce zámeckého parku. Odehraje se zde rytířský turnaj. Středověkou atmosféru navodí nejen rytíři v brnění, dřevěná kopí, štíty, ale i koně a šlechta.

Městem se ponese dobový duch i ve večerních hodinách. Náměstí i rocková klasika s historickým nádechem XIII. století.

Kostýmovaní mají vstup zdarma

Pozadu nezůstane ani Zámek Slavkov – Austerlitz. Po celý den se na zámku uskuteční kostýmované prohlídky, které přiblíží významné výročí. „Protože stojíme o to, aby nám atmosféru středověku pomohli dokreslit i samotní návštěvníci, rozhodli jsme odměnit lidi, kteří přijdou ve středověkém kostýmu. Vstupné na zámek budou mít v sobotu zdarma,“ uvedla ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Zlatým hřebem večera pak bude koncert dechového orchestru Konzervatoře Brno, který od 21 hodin zahraje pod širým nebem nádherné skladby českých skladatelů.

Po skončení se pak zraky návštěvníků upřou na budovu renesanční radnice, která díky světelné show (videomappingu) odvypráví příběh města Slavkov u Brna.

Celodenní program na náměstí pak ještě neskončí. Od 22 hodin vystoupí na pódiu Petr Bende s kapelou. Vstup na sobotní program je zdarma.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Ples ISŠ
  Ples ISŠ / Foto: archiv ISŠ
  Ples ISŠ / Foto: archiv ISŠ
  V pátek 22. února se uskutečnil v SC Bonaparte již 24. ples Integrované střední školy. K tanci a poslechu zahrála taneční skupina Karla Pešla. Zpestřením plesu byla polonéza v podání studentů školy a ukázky společenských tanců.

Kultura

 • ZuMaNa překvapila
  ZuMaNa
  ZuMaNa
  V úterý 19. března se naše dívčí trio ZuMaNa ZUŠ Fr. France (Zuzanka Svobodová, Maruška Moudrá a Natálka Tomášková) zúčastnilo krajského kola v komorní hře s převahou dechových nástrojů v ZUŠ v Boskovicích. Holky se na společně strávený den moc těšily.

Černá kronika

Příroda

 • Slavkovské „budkování“
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Na 1. slavkovském Budkování v sobotu 23. února bylo živo. V mrazivém počasí se nás na stadioně sešlo 28.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.