Dnes je čtvrtek 23.5.2019, svátek má Vladimír

28. 9. Slavkov – Vyhlášení akce Za poznáním regionu a otevření cyklostezky

cykloZveme vás na slavnostní otevření cyklostezky Slavkov u Brna–Hodějice, které se uskuteční v pátek 28. září, ve státní svátek Dne české státnosti, od 13 hodin v Bučovické ulici naproti benzinové stanice EuroOil. Akce bude zároveň i slavnostním ukončením cykloakce Za poznáním regionu Ždánický les a Politaví.

„První slavkovskou cyklostezku „pokřtíme“ recesistickou hromadnou jízdou. Historická kola, rekvizity a oblečení jsou vítány! Účastníci slavnostní jízdy budou odměněni drobným upomínkovým dárkem,“ pozval starosta města Michal Boudný.

Účastníci, kteří se zapojili, mají za „úkol“ navštívit do konce srpna na kole každou ze sedmadvaceti obcí mikroregionu. Jako důkaz jim slouží razítko, které sbírají do průkazek vydaných na úřadech a v infocentrech. Na slavnostním ukončení pak majitelé všech razítek získají upomínkové dárky, občerstvení i možnost vyhrát jeden z hodnotných dárků v tombole.

A odměňováni nebudou pouze cyklisté. Díky spolupráci s Nadací ČEZ můžou návštěvníci akce podpořit rodinu Lukáška Pospíšila nebo Divadelní spolek Slavkov u Brna. „Na místě budou cyklotrenažéry, díky kterým můžete ,vyšlapat‘ peníze na nákladnou rehabilitační léčbu po operaci mozku malého Lukáška nebo na mikroporty (bezdrátové mikrofony) pro slavkovské ochotníky,“ doplnil starosta Boudný.

Nebude chybět ani živá hudba. Na pódiu vystoupí kapela Ad Hoc ze Základní umělecké školy F. France a RAIN z Letonic. Těšit se také můžete na exhibiční vystoupení cheerleadingového týmu Glitter Stars. Pro děti bude připravený skákací hrad. Občerstvení zajišťuje Slavkovský pivovar.

Kvůli bezpečnosti bude po dobu konání akce (13 až cca 18 hodin) uzavřena část silnice 0501 (Bučovická) od křižovatky s ulicí Slovanská po obytný komplex za restaurací Klobouk. Objízdná trasa povede po obchvatu silnice I/50 a bude řádně vyznačena. Děkujeme za pochopení!

Akce vzniká za podpory společnosti AQE, Swietelsky, Nadace ČEZ, mikroregionu Ždánický les a Politaví, Zámku Slavkov – Austerlitz, Technických služeb města Slavkov u Brna, Cyklo Kyjovský a sdružení NaKOLEon Brno.

Program:

ulice Bučovická, naproti benzinové stanice EuroOil
 – pátek 28. září 2018

13.00 oficiální začátek akce

14.00 hromadný start s NaKOLEoem v čele

14.30 Ad hoc Team – ZUŠ F. France

14.45 vystoupení Glitter Stars, mistrů České republiky v Cheerleadingu

15.00 vyhlášení Cykloakce Ždánickým lesem a Politavím

15.45 Ad hoc Team – ZUŠ F. France

17.00 losování tomboly pro účastníky cykloakce

18.00 koncert kapely RAIN

Doprovodný program

· Oranžové kolo Nadace ČEZ

· půjčovna kol, elektrokoloběžek a drezín

· skákací hrad a dětské atrakce

· občerstvení

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

  • Ondrášovské putování ze západu Čech na Slovensko
    V pátek 17. května se na nádvoří zámku uskutečnil tanečně-hudební folklorní pořad Vojenského uměleckého sboru Ondráš s názvem Ondrášovské putování. Diváci, kteří na představení dorazili si užili pohled na živelný dívčí tanec karička, pokochali se krásou tekovských krojů i tanců a na závěr... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Do papouščí zoo nejen za papoušky
    Májové dny neskončily. V těchto dnech ožila naše naučná ornitologická stezka. Ve vystavených ukázkových budkách vedle dětského koutku můžete právě pozorovat hnízdění sýkory koňadry (Parus major), vrabce domácího (Passer domesticus) a krmení jejich mláďat.
Banner

veslavkove_logomp



© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.