Dnes je úterý 19.2.2019, svátek má Patrik

28. 9. Slavkov – Vyhlášení akce Za poznáním regionu a otevření cyklostezky

cykloZveme vás na slavnostní otevření cyklostezky Slavkov u Brna–Hodějice, které se uskuteční v pátek 28. září, ve státní svátek Dne české státnosti, od 13 hodin v Bučovické ulici naproti benzinové stanice EuroOil. Akce bude zároveň i slavnostním ukončením cykloakce Za poznáním regionu Ždánický les a Politaví.

„První slavkovskou cyklostezku „pokřtíme“ recesistickou hromadnou jízdou. Historická kola, rekvizity a oblečení jsou vítány! Účastníci slavnostní jízdy budou odměněni drobným upomínkovým dárkem,“ pozval starosta města Michal Boudný.

Účastníci, kteří se zapojili, mají za „úkol“ navštívit do konce srpna na kole každou ze sedmadvaceti obcí mikroregionu. Jako důkaz jim slouží razítko, které sbírají do průkazek vydaných na úřadech a v infocentrech. Na slavnostním ukončení pak majitelé všech razítek získají upomínkové dárky, občerstvení i možnost vyhrát jeden z hodnotných dárků v tombole.

A odměňováni nebudou pouze cyklisté. Díky spolupráci s Nadací ČEZ můžou návštěvníci akce podpořit rodinu Lukáška Pospíšila nebo Divadelní spolek Slavkov u Brna. „Na místě budou cyklotrenažéry, díky kterým můžete ,vyšlapat‘ peníze na nákladnou rehabilitační léčbu po operaci mozku malého Lukáška nebo na mikroporty (bezdrátové mikrofony) pro slavkovské ochotníky,“ doplnil starosta Boudný.

Nebude chybět ani živá hudba. Na pódiu vystoupí kapela Ad Hoc ze Základní umělecké školy F. France a RAIN z Letonic. Těšit se také můžete na exhibiční vystoupení cheerleadingového týmu Glitter Stars. Pro děti bude připravený skákací hrad. Občerstvení zajišťuje Slavkovský pivovar.

Kvůli bezpečnosti bude po dobu konání akce (13 až cca 18 hodin) uzavřena část silnice 0501 (Bučovická) od křižovatky s ulicí Slovanská po obytný komplex za restaurací Klobouk. Objízdná trasa povede po obchvatu silnice I/50 a bude řádně vyznačena. Děkujeme za pochopení!

Akce vzniká za podpory společnosti AQE, Swietelsky, Nadace ČEZ, mikroregionu Ždánický les a Politaví, Zámku Slavkov – Austerlitz, Technických služeb města Slavkov u Brna, Cyklo Kyjovský a sdružení NaKOLEon Brno.

Program:

ulice Bučovická, naproti benzinové stanice EuroOil
 – pátek 28. září 2018

13.00 oficiální začátek akce

14.00 hromadný start s NaKOLEoem v čele

14.30 Ad hoc Team – ZUŠ F. France

14.45 vystoupení Glitter Stars, mistrů České republiky v Cheerleadingu

15.00 vyhlášení Cykloakce Ždánickým lesem a Politavím

15.45 Ad hoc Team – ZUŠ F. France

17.00 losování tomboly pro účastníky cykloakce

18.00 koncert kapely RAIN

Doprovodný program

· Oranžové kolo Nadace ČEZ

· půjčovna kol, elektrokoloběžek a drezín

· skákací hrad a dětské atrakce

· občerstvení

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Sportovní ples
  Sportovní ples
  Sportovní ples
  V pátek 8. února se ve Společenském centru Bonaparte uskutečnil již 47. ročník Sportovního plesu, který stejně jako v minulých letech spoluorganizovaly kluby SK Slavkov u Brna (fotbalisté) a FBC Slavkov (florbalisté).

Kultura

 • Hudební večer v ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  V romanticky zasněženém podvečeru 29. ledna 2019 proběhl ve slavkovské ZUŠ Fr. France další z hudebních večerů. Byl tentokrát tematicky zaměřen na vítěze školního kola ve hře na dechové nástroje.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.