Dnes je úterý 20.8.2019, svátek má Bernard

1. března otevírá papouščí zoo v Bošovicích

Agapornis fischeri / Foto: B. MalečekPrvního března otevírá své brány po zimní přestávce Papouščí zoo v nedalekých Bošovicích. V současné době je možné v zoo, která byla pro veřejnost otevřena v srpnu 2011, zhlédnout kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy papoušků – papoušky šedé žaky, senegalské a jiné. Jinde v republice tolik papoušků pohromadě neuvidíte.

Můžete zde obdivovat i jedince největších a nejmenších druhů papoušků světa. V provozu je nyní více než 100 voliér, další jsou ve výstavbě. V zoo je chováno přes 230 kusů papoušků v 54 druzích. Největším tahákem pro letošní sezonu je nový druh, velmi vzácný ara amazonský. Tohoto papouška nenajdete v žádné tuzemské zoologické zahradě.

Tento rok bude ve znamení budování a rozšiřování zoo. Přibudou nové pavilony a tzv. dětská zoo s hřištěm, kde nebudu chybět např. klokani nebo ovečky. Otevření těchto nových objektů je plánováno na rok 2020.

Zoologická zahrada stojí za návštěvu v kterémkoliv ročním období, vždy se máte na co těšit. V této době v teplotách těsně nad nulou jsou již papoušci  ve voliérách a každého návštěvníka vítají svým způsobem – křikem. Při prohlídce zoo procházíte vzrostlou vegetací připomínající tropický prales. Jeho atmosféru si nejlépe vychutnáte při posezení v tzv. pozorovatelně, která se nachází v centru zoo. Zde se můžete zaposlouchat do zvuků „džungle“, odpočinout si a pozorovat papoušky. O kousek dál, skryté v hustém keři, se před vámi objeví dvě minivoliéry s roztomilými papoušíčky. Jsou to nejmenší papoušci a mezi návštěvníky patří k nejoblíbenějším. Celkem je v zoo chováno 15 párů v šesti druzích. Hned vedle voliér s papoušíčky vás upoutá jezírko s barevnými rybami. V další části zoo naleznete pavilon amazoňanů, naučnou ornitologickou stezku Ptáci a vaše děti určitě zaujmou zakrslí kozlíci nebo králíci v dětském koutku. Po procházce vás pak čeká příjemné občerstvení v Café Kakadu.

Zoo je otevřena od 1. března do 17. listopadu každý den od 10 do 17 hodin (od dubna do 18 hodin), včetně sobot, nedělí a všech svátků a za každého počasí.

red.

Podrobnější povídání o zoo najdete zde.

Ara vojenský / Foto: P. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Ara vojenský / Foto: P. Maleček
Agapornis fischeri / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Agapornis fischeri / Foto: B. Maleček
Nový druh v zoo: ara amazonský / Foto: archiv zoo195http://www.veslavkove.cz/
Nový druh v zoo: ara amazonský / Foto: archiv zoo
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Papouščí zoo Bošovice / Foto: B. Maleček
Kogna smaragdový / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Kogna smaragdový / Foto: B. Maleček
Ara kaninda / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Ara kaninda / Foto: B. Maleček

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

 • Maturitní a závěrečné zkoušky 2019
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Předávání výučních listů v Historickém sále zámku / Foto: archiv ISŠ
  Květen a červen jsou ve škole vždy velmi důležité měsíce, neboť v květnu naši žáci skládají zkoušku dospělosti a červen je ve znamení závěrečných... celý článek

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se zařadil... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.