Dnes je čtvrtek 27.2.2020, svátek má Alexandr

Činnost Klubu seniorů

Foto autorDne 1. července jsme uskutečnili návštěvu u pana senátora Bárka, který nám přislíbil svoji podporu. Na uvítanou nám nabídl prohlídku Senátu ČR a přilehlých Valdštejnských zahrad, a tak se do Prahy vypravíme 18. září 2019. Cena zájezdu je 300 Kč a přihlášky i s podrobnými informacemi najdete v naší kanceláři, která je pro vás otevřena každé pondělí od 10 do 12 hodin.

Dále je možné se domluvit na vycházce. Další akcí, která pro nás bude novinkou, je 5. září 2019 od 16 hodin "Čaj o páté" v restauraci Bonaparte. V měsíci září bude společný výlet na výstaviště Floria Kroměříž, který pořádáme v pátek 27. září 2019. V dopoledních hodinách navštívíme Květnou zahradu a odpoledne výstaviště. V expozici květin je speciální výstava zaměřená na ukázku bonsají a podzimních květin. Cena zájezdu je 250 Kč. V tento den bude možné zaplatit divadlo, které jsme naplánovali až na 30. října. Vybrali jsme titul Žitkovské bohyně, který se hraje na činoherní scéně Městského divadla Brno. Cena zájezdu je 280 Kč. Opět je možné se nahlásit v naší kanceláři.

Přijměte pozvánku na Den seniorů, který se bude konat v areálu zámku ve dnech 28. a 29. září. Tuto akci organizuje Zámek Slavkov-Austerlitz ve spolupráci s Klubem seniorů. V měsíci srpnu odehraje divadlo Bolka Polívky představení Šest tanečních hodin v šesti týdnech, na které byla našim členům poskytnuta sleva 50% na vstupenku. Informace jsou k dispozici u paní Veroniky Slámové, tel.: 725 977 802.

V měsíci srpnu jsou pro vás připraveny středeční vycházky, které nás počtem účastníků velmi překvapují. Na Lutrštéku (10. července) nás bylo celkem 27, z toho bylo 12 dětí, a výletu Těšanka (17. července) se zúčastnilo rekordních 44 osob, z toho 25 členů, 5 nečlenů a 18 dětí. Velmi nás těší vzrůstající zájem o tuto pohybovou aktivitu.

Přejeme vám hezký zbytek prázdnin a budeme se těšit na viděnou na některé z akcí.

Klub seniorů Slavkov u Brna
(redakčně upraveno)

Fotogalerie z akcí klubu zde.

Pohodová turistika TS Bota Slavkov u Brna

Srpen 2019

7. 8. 2019 : Biocentrum Vicemilické rybníky
Odjezd  v 8.51 hod. z vlakového  nádraží ve Slavkově. Trasa : Nevojice-Biocentrum Vicemilické rybníky-Rybníčky-Bučovice.  Délka trasy: 6 km.
Odjezd vlakem z Bučovic do Slavkova ve 13 hod.

14. 8. 2019 : Svatá
Odjezd v 9.07 hod. z autobusového nádraží ve Slavkově. Trasa : Těšanka-rozcestí Hvězda-Písečná-Křestanov-Svatá-Lovčičky. Délka trasy : 8 km.
Odjezd z Lovčiček do Slavkova autobusem v 12.44 nebo 14.44 hod.

21. 8. 2019 : Motýlí ráj
Odjezd v 9.07 z aut. nádraží ve Slavkově, v Žarošicích přestup na autobus do Ždánic. Trasa: Ždánice-Palánek-Okříšek-Ameriky-Šraňky-Ždánice. Délka trasy: 9 km.
Odjezd ze Ždánic autobusem do Žarošic ve 13.20 nebo 14.15 hod., přestup na autobus do Slavkova.

28. 8. 2019 : Bílý vlk
Odjezd v 9.07 hod. z autobusového nádraží ve Slavkově. Trasa: Bílý vlk-Nové skalky-Horáček-Kobeřice. Délka trasy: 8 km.
Odjezd autobusem z Kobeřic v 12.50 nebo 14.45 hod.

Účastník nemusí být členem klubu seniorů, nemusí se přihlašovat, ani registrovat, prostě přijde, může se individuálně rozhodnout o změně trasy. Vzhledem k tomu, že se vycházky konají  za každého přijatelného počasí (s výjimkou dlouhotrvajícího deště), doporučuji vzít si vedle svačiny a nápoje také deštník nebo pláštěnku. Účastníci vycházky nejsou pojištěni, účast je na vlastní nebezpečí.

František Navrátil

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.