Dnes je čtvrtek 20.6.2019, svátek má Květa

Cyklojízda historie 2010

Z loňské jízdy / Foto: archiv I. KřivánkaNeúnavný a aktivní Ivan Křivánek pořádá další jízdu na své drezíně – tentokrát po státech Visegrádské čtyřky. Startuje již ve čtvrtek 2. září ráno od radnice ve Slavkově.

Město Zvolen a organizační výbor měst států Visegrádské čtyřky pořádá dvoudenní hvězdicovou jízdu cyklistů s dojezdem do zvolenského Pustého hradu.

9. ročník této nezávodní jízdy začíná pro západní českou sekci ve čtvrtek 2. září v 7 hodin startem od radnice ve Slavkově u Brna. První etapa dlouhá 150 km vede přes Bučovice, Brankovice, Buchlov, Uherský Ostroh, Slavkov u Strání, Nové Mesto nad Váhom, Piešťany do Topolčan.

Druhá etapa 90 km v pátek 3. září vede přes Partizánske, Velké Pole, Žarnovici, Žiar nad Hronom a do Sliače. Od 16 hodin následuje tradiční 6 km společná pohodová manifestační jízda zástupců všech čtyř států do Zvolena.

V sobotu následuje bohatý kulturní program v prostorách Pustého hradu – rozlohou největšího hradu střední Evropy.

Za Slavkovu Brna se této akce účastní cyklisté Jirka Mazal a Miroslav Malík. Jako hosté doprovází peleton trojnásobný mistr světa na dřevěné dresíně Ivan Křivánek a vicemistr světa Jaroslav Brablc z Veselí na Moravě – ten na kole vysokém. Druhé takové kolo na start přiveze další mistr Jiří Fiala z Brna, na kuriozním kole odstartuje Martin Zehnal z Hrušek u Slavkova a nejdražší kolo ukáže olympionik Milan Zyka.

Spolu s 15 slovenskými cyklisty dále na startu uvidíme primátora města Zvolena ing. Miroslava Kuseina, který slíbil absolvovat celou trasu.

Podle TZ red.

Z loňské jízdy / Foto: archiv I. Křivánka195http://www.veslavkove.cz/
Z loňské jízdy / Foto: archiv I. Křivánka
I. Křivánek se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem / Foto: archiv I. Křivánka195http://www.veslavkove.cz/
I. Křivánek se slovenským prezidentem Ivanem Gašparovičem / Foto: archiv I. Křivánka

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Mirka  - bola to jedna z najkrajších jázd v mojom živote Iv

  Ivaneee uz sa tesim na nase dalsie stretnutie. Dakujeme za krasny zazitok a cyklojazdu s tvojím sprievodom. Posielame krásny pozdrav zo Zvolena.
  Mirka a Marian

 • bob  - ivan

  Ivan je takový náš Forrest Gump!!!

 • slavkovák  - přání

  Přeji hodně sil a šťasnou cestu.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Kultura

 • Dny Slavkova a Doba kamenná
  Foto autor
  Foto autor
  Úspěšné představení Pavla Němce „Doba kamenná“, které má ve svém repertoáru Divadelní spolek Slavkov u Brna, dospělo k derniéře. Lepší ukončení této komedie jsme si nemohli přát. Nejen, že jsme vystupovali v rámci Dnů Slavkova ve venkovním prostředí Panského domu, ale navíc mělo... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.