Dnes je pátek 22.3.2019, svátek má Leona

Dny Slavkova nabídnou program pro každého

pozvánkaKoncert konzervatoře Brno pod širým nebem, dětské odpoledne, posezení u cimbálu. Řemeslný jarmark, vystoupení dětských i zahraničních folklorních souborů a vystoupení legendární skupiny BSP ve složení Ota Balage, Kamil Střihavka a Michal Pavlíček. Nejen tak bude vypadat program Dnů Slavkova, které se letos uskuteční v termínu od čtvrtka 1. do neděle 4. června. Většina akcí bude přístupná zdarma.

Dny Slavkova odstartuje dechová a bicí sekce Konzervatoře Brno ve čtvrtek 1. června v 19 hodin na pódiu před radnicí na Palackého náměstí. Na nádvoří Panského domu se zase můžete ponořit do příběhu Snu noci svatojánské v podání Divadelního spolku Slavkov, které se odehraje od 20.30 hodin.

Pátek pak bude patřit zejména dětem a milovníkům folkloru a dobrého vína. V zámeckém parku se od 15 hodin uskuteční dětské odpoledne s dětskými atrakcemi, soutěžemi a stánky. Noční program se pak odehraje na nádvoří Panského domu za doprovodu cimbálové muziky s ochutnávkou vín od moravských vinařů.

Ani letos nebude chybět představení místních farmářů a řemeslníků. Na Palackého náměstí se uskuteční jarmark, který bude organizovaný v podobném duchu jako loni – desítky dřevěných stánků rozložených od spodní části Palackého náměstí až po radnici.

Souběžně s jarmarkem se v 9.30 hodin otevře také program na centrálním pódiu. Tradičně se uskuteční pod mottem „Slavkov baví Slavkov“ – představí se dětské soubory, zájmové organizace i formace z partnerských měst jako je například polský Slawków nebo chorvatský Pag.

Od 15 hodin vedení města ocení nejúspěšnější sportovce roku 2016 a vyzdvihne osobnosti podílející se na rozvoji zájmových organizací. „Letošní ročník Dnů Slavkova se dá také charakterizovat podtitulem ,Děkujeme za vaši aktivitu‘. Jsme si totiž vědomi toho, že naše město má nebývalý počet aktivních zájmových organizací, díky nimž nejen děti a senioři tráví smysluplně svůj volný čas. Proto jsme se letos rozhodli poskytnout ještě více prostoru pro jejich prezentaci,“ uvedl starosta města Michal Boudný.

Kromě prezentace na pódiu se můžou zájmové organizace – od sportovních klubů po chovatelské spolky – představit na miniveletrhu zájmových aktivit, který se uskuteční od 10 do 15 hodin v sále SC Bonaparte. „Smyslem této akce bude představení nejen aktuální činnosti, ale zejména oslovení nových členů, jež po prázdninách budou hledat vyžití,“ uvedla místostarostka města Marie Jedličková.

Vrcholem odpoledního programu pak bude hodinový koncert skupiny BSP, což je zkratka příjmení Balage, Střihavka a Pavlíček. Legendární skupina vystoupí od 22 hodin.

Návštěvníci Dnů Slavkova však nemusí zůstat pouze u pódia na náměstí. Živo bude i na zámku, kde se od 10 do 16 hodin uskuteční kostýmované prohlídky v podání divadelního spolku Per Vobis. Dům dětí a mládeže spolu s místními Junáky také pořádá tradiční dětské dopoledne v parku s názvem Z pohádky do pohádky.

V sobotu si na své přijdou také sportovci. Slavkovští otužilci z plaveckého klubu Fides Brno lákají příznivce tohoto vodního sportu do bazénu s měřením na 50 a 1000 metrů. Stejná akce se pak uskuteční poslední srpnovou neděli, při níž mohou zjistit, zda pravidelný trénink pomohl k lepším výsledkům.

Letošní ročník městských slavností je obohacený také o nedělní program. Na Zámku Slavkov – Austerlitz se uskuteční koncert Komorního orchestru Arthura Nikische v rámci Národního festivalu neprofesionálních komorních a symfonických těles. Vstup na tento koncert bude zdarma.

Dny Slavkova se letos konají samostatně. Svatourbanské hody se uskuteční o víkendu od 26. do 28. května.

vs

pozvánka

 

Komentářů (8)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • vatsuk  - dny Slavkova

  jste všichni někde jide

 • vatsuk  - Dny Slavkova

  Ten článek je o slavnostech né o nějaké POLITICE ;) .AŤ žije SLAVKOV U BRNA O-| O-| O-| O-|

 • JaMiJa  - stanky

  jsem moc zvedavej kolik stankaru bude pritomno,jak moc Babis znicil tuhle velmi potesujici prilezitost utracet s detmi penize za uplne zbytecne veci:)

 • kuba  - podnikatelé

  Babyš je jediný člověk, který chce podnikatelům zabránit v okrádání státu na daních, proto má moji přízeň. Při volbách mám jasno!

 • kuba  - překlep

  Omlouvám se za překlep u pana Babiše. Dopřál jsem mu něco málo tvrdého.

 • kemo  - Zloděj křičí, chyťte zloděje

  Endy jasně ukázal jaký je to kos.
  Na Čapím hnízdě, obchod s masem pro Tesco skrytě přes Kypr, dohnání člověka k sebevraždě, Kostelecké uzeniny, Agro Jevišovice, stačí mu 100 hlavá sněmovna..., atd...
  Je to diktátor, nezastaví se před ničím.
  Kobliha zdarma se hodí vždy. Zacpe totiž člověku hubu.
  Tak dobrou chuť. :)

 • JaMiJa

  cau lidi,volte podle sveho uvazeni.A je mi jasny ze nektere nic nepresvedci dokud to nepoznaji na vlastni kuzi.
  Jde mi o tu atmosferu na namesti kde maji byt stanky se vsim moznym...pokud to tak nebude,neco je spatne.Jo a pokud jsou vsichni podnikatele zlodeji,pak je to i Babis.

 • vatsuk  - Dny Slavkova

  jste Všichni někde jinde :-( :-( :-( :-(


 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Kultura

 • ZuMaNa překvapila
  ZuMaNa
  ZuMaNa
  V úterý 19. března se naše dívčí trio ZuMaNa ZUŠ Fr. France (Zuzanka Svobodová, Maruška Moudrá a Natálka Tomášková) zúčastnilo krajského kola v komorní hře s převahou dechových nástrojů v ZUŠ v Boskovicích. Holky se na společně strávený den moc těšily.

Černá kronika

Příroda

 • Slavkovské „budkování“
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Budkování / Foto: R. Lánský
  Na 1. slavkovském Budkování v sobotu 23. února bylo živo. V mrazivém počasí se nás na stadioně sešlo 28.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.