Dnes je neděle 23.2.2020, svátek má Svatopluk

Klub seniorů nezahálí

Foto autorBlíží se konec měsíce června a Klub seniorů nezahálí s přípravou akcí na další měsíce. Momentálně nás všechny bičují velká vedra. Vysoké teploty ovšem neodradily účastníky vycházek, které pořádáme s TS Bota. V květnu bylo uspořádáno pět vycházek a na každé z nich se našli nováčci, kteří si chtěli vyšlápnout s námi za poznáním. Těchto akcí se pravidelně účastní 15 lidiček všech věkových kategorií. Jsme velmi rádi, že tato aktivita běží a velké poděkování patří panu Františku Navrátilovi, který má vždy pro všechny účastníky připraven pestrý výklad po trati. Na měsíc červen je připraveno opět pět vycházek, na které není důležitý věk, ale dobrá nálada, která nesmí chybět.

Další akcí, kterou náš Klub uspořádal byla zdravotní přednáška o prevenci nachlazení v období teplých měsíců. Paní doktorka Mechlová vysvětlila zejména prevenci nachlazení – očkování. Této přednášky se zúčastnilo 35 osob, kteří měli prostor i pro své dotazy. Na přednášce se senioři rovněž mohli přihlásit na výlet do Papouščí Zoo. Téměř vyprodaný zájezd se uskutečnil na konci června. Majitelé zoo manželé Škrhákovi nám udělali přednášku o papoušcích z různých krajů světa a přichystali občerstvení v kavárně “Café Kakadu”. Všem se zájezd velmi líbil a to je ten správný motor pro nás, organizátory. V měsíci září pojedeme poprvé do divadla na představení Bítls. O vstupenkách jsme informovali na přednášce. Velmi nás překvapil zájem.

Chtěli bychom poděkovat městu Slavkov u Brna, které nám umožnilo pronájem prostor na poliklinice (přízemí – vedle Dr. Palové), kde budeme mít kancelář. V těchto prostorách bychom chtěli pořádat přednášky, výstavy, rukodělné práce a nebo si jen tak popovídat u kávy a dobré bábovky. Klubovna bude fungovat od července každé pondělí od 10–12 h .

Chtěli bychom poděkovat p. Lstibůrkovi za zajímavou vycházku po zámeckém parku a jeho odborným výkladem nejen o stromech, ale i sochách a historii zámku, která se uskutečnila v měsíci květnu.

O dalších akcích Vás budeme informovat v městských skříňkách a na webu.

Přejeme Vám příjemné prázdniny a za měsíc na shledanou.

O dalších akcích Vás budeme informovat v městských skříňkách a na webu.

Přejeme Vám příjemné prázdniny a za měsíc nashledanou.

 

Pohodová turistika TS Bota Slavkov u Brna

Červenec 2019

3.7.2019 : Jalový dvůr
Odjezd v 9.07 hod. z autobusového nádraží ve Slavkově. Trasa : Těšanka-po modré značce-sv. Hubert-pomník sestřelených letců-Jalový dvůr-U Zeleného statku-Rašovice.  Délka trasy: 8 km.
Odjezd autobusem z Rašovic v 12.52 nebo 14.02 hod. do Křižanovic a vlakem v 13.07 nebo 14.34 hod. do Slavkova.

10.7.2019 : Lutršték
Sraz v v 9.00 hod. u kostela ve Slavkově. Trasa : Křížová cesta-kaple sv. Urbana-Lutršték-Mrazový klín-Němčany. Délka trasy: 6 km.
Odjezd autobusem z Němčan do Slavkova autobusem v 11.48 nebo 12.53 hod.

17.7.2019 : Uhřice
Odjezd v 9.07 z autobusového nádraží ve Slavkově. Trasa: Těšanka-U hvězdy-Lednice-Uhřice-Silničná. Délka trasy: 7 km
Odjezd autobusem ze Silničné do Slavkova ve 12.36 nebo 13.36 hod.

24.7.2019 : Nevoják
Odjezd v 8.51 hod. z vlakového nádraží ve Slavkově. Trasa: Nevojice-Bohuslavská cesta-Nevoják-Jitřenka-Svatá-Baračka-Kloboučky. Délka trasy: 7 km.
Odjezd autobusem z Klobouček do Bučovic v 12.47 nebo 13.47 hod. Odjezd vlakem z Bučovic do Slavkova v 13.00 nebo 15.00.

31.7.2019 : Vlčí hora
Odjezd v 9.07 z autobusového nádraží ve Slavkově. Trasa: Bílý vlk-Vlčí hora- U kapličky-U vyhlídky- Kobeřice. Délka trasy: 5 km.
Odjezd autobusem z Kobeřic do Slavkova v 11.43 nebo 12.48 hod.

Klub Seniorů Slavkov u Brna
(redakčně upraveno)

Fotogalerie z akcí klubu zde.

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.