Dnes je neděle 23.2.2020, svátek má Svatopluk

Napoleonské hry: pocta koním i Napoleonovým narozeninám

Jarmark, kostýmované prohlídky, Václav Vydra v sedle, vojenské ukázky, noční bitva za letního deště. Tak pestrou sobotu zažili návštěvníci zámeckého parku ve Slavkově 10. srpna. Tradiční napoleonské hry se letos zaměřily na připomenutí 250. výročí od narození císaře Napoleona Bonaparte i útrap koní při válečných taženích.

Dopoledne park zaplnili řemeslníci a jarmarečníci, kteří nabídli své rukodělné výrobky i stylové občerstvení. V odpoledních hodinách pak park „obsadily“ vojenské jednotky z napoleonského období. Velká část vojáků přitom letos seděla v sedle. Program se totiž zaměřil zejména na představení osudů koní, kterých v jen v bitvě u Slavkova „bojovalo“ odhadem 50 tisíc. Pět tisíc z nich údajně padlo.

Diváci pak měli možnost v roli knížete Lichtenštejna, který velel rakouské armádě, vidět herce Václava Vydru. Ten se zajímá o vojenskou historii a Napoleonské akce ve Slavkově jej lákaly již delší čas, a proto letos poprvé přijal pozvání.

Kromě tradičních vojenských ukázek nebo navození atmosféry v dobovém ležení měli možnost diváci letos zhlédnout ojedinělou noční bitvu zaměřenou především na jezdecké umění. Přestože se při zahájení unikátní podívané spustil silný déšť, diváky to neodradilo a stovky z nich efektní show zhlédlo až do konce.

Zámek Slavkov při příležitosti Napoleonských her připomněl také kulaté výročí narození Napoleona Bonaparte. Díky divadelnímu spolku Per Vobis mohli návštěvníci prožít příběh jeho dětství přímo v historických sálech zámku.

Pořadatelem Napoleonských her je společnost Acaballado. Napoleonský jarmark byl v režii Zámku Slavkov – Austerlitz.

ZS-A

Fotogalerie z akce zde.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.