Dnes je úterý 19.2.2019, svátek má Patrik

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Výstava ovoce a zeleninyPo dvou neúrodných rocích, ve kterých jarní mrazy zničily nadějnou úrodu, letos vše bohatě odkvetlo. Následkem tropických teplot s nedostatkem vláhy bylo mnoho nekvalitního ovoce. Přesto pěstitelé, kteří na naší již XIII. oblastní výstavě ovoce a zeleniny vystavovali se měli čím pochlubit.

Svědčí o tom vítězná odrůda jablka Šampion pana Vojtěcha Jedličky ze Slavkov a u Brna a mnoho dalších kvalitních odrůd ovoce a zeleniny, které obdivovali velmi spokojení návštěvníci. Nejen jablka, kterých bylo nejvíce, ale též hrušky, švestky, hrozny vinné révy, zelenina, česneky, mišpule, oskeruše a fíky sklidily obdiv návštěvníků.

To vše bylo zasazeno do krásných expozic, které zhotovil pro ZO ČZS Otnice florista pan Kokeš, zahrádkářky z Heršpic a hlavně žáci ZŠ Komenského, MŠ Zvídálek a Karolinka. Při vstupu do výstavních sálů každého návštěvníka upoutala opona jeviště. Výtvarné znázornění „Podzim očima dětí“ vytvořily děti z DDM pod vedením svých učitelek. Toto téma se neslo celou výstavou.

Na výstavních stolech mezi jablíčky a ostatním ovocem měli návštěvníci možnost obdivovat květinovou vazbu, kterou zhotovily floristky z květinářství paní Kopečné z Palackého náměstí, paní Koupé z Husovy ulice a z prodejny u Bedničky paní Bednaříkové. Výbornou polévkou a velmi chutnými pomazánkami se prezentovali žáci z oboru kuchař-číšník z ISŠ Slavkov u Brna pod vedením paní Sigmundové. Také naše organizace ČZS nabídla výrobky ze zpracovny ovoce, a to bio jablečný mošt, pravá švestková povidla a jablka od pěstitele ze Střílek.

Pondělní návštěva dětí ze ZŠ a MŠ – to je vždy fantastický a nezapomenutelný zážitek. S jakým zaujetím sledují vystavovaná jablíčka, hledají svá výtvarná díla na panelech které si sami vytvořily a hlavně v expozici včelařů hledání včelí královny mezi živými včelami.

Velká návštěvnost nás potěšila hlavně tím, že lidé mají zájem o pěstování vlastního kvalitního ovoce pro své domácnosti.

Všem pěstitelům, vystavovatelům i těm, kteří zhotovili krásné výtvarné expozice, a tím přispěli k úspěchu výstavy, patří poděkování spokojených návštěvníků při odchodu. Jejich slova „Krásná výstava, výborné, fantastické“ nás brala za srdce. Díky a ještě jednou díky! Těšíme se na další spolupráci a setkání na dalších výstavách.

Vladimír Luža, ZO ČZS Slavkov u Brna

Fotografie B. Malečka z výstavy najdete zde.

 

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Kultura

 • Hudební večer v ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  V romanticky zasněženém podvečeru 29. ledna 2019 proběhl ve slavkovské ZUŠ Fr. France další z hudebních večerů. Byl tentokrát tematicky zaměřen na vítěze školního kola ve hře na dechové nástroje.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.