Dnes je úterý 20.8.2019, svátek má Bernard

Oblastní výstava ovoce a zeleniny

Výstava ovoce a zeleninyPo dvou neúrodných rocích, ve kterých jarní mrazy zničily nadějnou úrodu, letos vše bohatě odkvetlo. Následkem tropických teplot s nedostatkem vláhy bylo mnoho nekvalitního ovoce. Přesto pěstitelé, kteří na naší již XIII. oblastní výstavě ovoce a zeleniny vystavovali se měli čím pochlubit.

Svědčí o tom vítězná odrůda jablka Šampion pana Vojtěcha Jedličky ze Slavkov a u Brna a mnoho dalších kvalitních odrůd ovoce a zeleniny, které obdivovali velmi spokojení návštěvníci. Nejen jablka, kterých bylo nejvíce, ale též hrušky, švestky, hrozny vinné révy, zelenina, česneky, mišpule, oskeruše a fíky sklidily obdiv návštěvníků.

To vše bylo zasazeno do krásných expozic, které zhotovil pro ZO ČZS Otnice florista pan Kokeš, zahrádkářky z Heršpic a hlavně žáci ZŠ Komenského, MŠ Zvídálek a Karolinka. Při vstupu do výstavních sálů každého návštěvníka upoutala opona jeviště. Výtvarné znázornění „Podzim očima dětí“ vytvořily děti z DDM pod vedením svých učitelek. Toto téma se neslo celou výstavou.

Na výstavních stolech mezi jablíčky a ostatním ovocem měli návštěvníci možnost obdivovat květinovou vazbu, kterou zhotovily floristky z květinářství paní Kopečné z Palackého náměstí, paní Koupé z Husovy ulice a z prodejny u Bedničky paní Bednaříkové. Výbornou polévkou a velmi chutnými pomazánkami se prezentovali žáci z oboru kuchař-číšník z ISŠ Slavkov u Brna pod vedením paní Sigmundové. Také naše organizace ČZS nabídla výrobky ze zpracovny ovoce, a to bio jablečný mošt, pravá švestková povidla a jablka od pěstitele ze Střílek.

Pondělní návštěva dětí ze ZŠ a MŠ – to je vždy fantastický a nezapomenutelný zážitek. S jakým zaujetím sledují vystavovaná jablíčka, hledají svá výtvarná díla na panelech které si sami vytvořily a hlavně v expozici včelařů hledání včelí královny mezi živými včelami.

Velká návštěvnost nás potěšila hlavně tím, že lidé mají zájem o pěstování vlastního kvalitního ovoce pro své domácnosti.

Všem pěstitelům, vystavovatelům i těm, kteří zhotovili krásné výtvarné expozice, a tím přispěli k úspěchu výstavy, patří poděkování spokojených návštěvníků při odchodu. Jejich slova „Krásná výstava, výborné, fantastické“ nás brala za srdce. Díky a ještě jednou díky! Těšíme se na další spolupráci a setkání na dalších výstavách.

Vladimír Luža, ZO ČZS Slavkov u Brna

Fotografie B. Malečka z výstavy najdete zde.

 

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Kultura

 • Kulaté výročí narození Napoleona Bonaparta
  Ve čtvrtek 15. srpna uplyne rovné čtvrt tisíciletí od narození budoucího francouzského vojevůdce a později i císaře. Pohled na Napoleona Bonaparta není jednoznačný a každá ze stran zdůrazňuje jinou stránku jeho osobnosti a činů. Pro jednu část společnosti je Napoleon geniálním vojevůdcem, který se zařadil... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.