Dnes je čtvrtek 17.8.2017, svátek má Petra

Zájezd do polského Slawkowa

SlawkowVe dnech 16.–18. června navštívila delegace ze Slavkova u Brna partnerské město Slawkow v Polsku. Na přehlídce mládežnických skupin zde v rámci Dnů Slawkowa vystoupili žáci ZUŠ Františka France pod vedením MgA. Jelínkové, MgA. Jirákové a Ladislava Maňáska.

Pěvecký sbor Hlásek a Illegal Band předvedl velice kvalitní program, vynikající výkon podal také sportovní tým Glitter Stars pod vedením trenérek Mgr. Macharové a Martínkové.

Chladné a deštivé počasí sice nevytvořilo zrovna nejlepší atmosféru, přesto byli všichni vystupující velmi povzbuzováni a za svoje výkony byli odměněni bouřlivým potleskem a pamětním listem, který převzali z rukou starosty města. I když byla vystoupení našich dětí zkrácena, vše si vynahradily večer ve Školním mládežnickém středisku, kde si všichni společně zahráli a zazpívali.

Polští hostitelé pro české partnery připravili zajímavý program, který spočíval v návštěvě Muzea hornictví v Zabrzu a v prohlídce škol, kulturních zařízení a památek města Slawkowa. Vzájemné setkání obou „slavkovských“ se odehrálo v příjemné a přátelské atmosféře. Všichni zúčastnění si přivezli z Polska mnoho zajímavých dojmů a krásných vzpomínek. Výjezdu do Polska se zúčastnila i zástupkyně ISŠ Mgr. Zemánková, která se svými žáky reprezentovala svoji školu a navázala na velmi úspěšný projekt z minulého roku Erasmus+ Gramy Razem. Radostné a potěšující bylo setkání se zainteresovanými žáky školy Jana Pavla II., kteří přišli i v nepříznivém počasí svoje kamarády z Česka podpořit.

Celou akci organizoval a řídil Mgr. Petr Kostík, za což mu patří velké poděkování, stejně jako všem vystupujícím a jejich vedoucím, kteří v Polsku vzorně reprezentovali svoji školu, tým a hlavně své město Slavkov u Brna.

Mgr. Eva Zemánková

Slawkow

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Kultura

Černá kronika

  • Dvě nehody nákladních aut ve Slavkově
    Nehoda nákladního auta na obchvatu Slavkova / Foto: HZS JmK
    Nehoda nákladního auta na obchvatu Slavkova / Foto: HZS JmK
    V pátek 10. března dopoledne se převrátilo nákladní auto nad serpentinami na cestě v sadech (na Frédách). Auto převáželo betonové díly a pod tíhou nákladu se s ním utrhla krajnice. Při... celý článek

Příroda

Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.