Dnes je pondělí 27.5.2019, svátek má Valdemar

Famózní světový výkon na replice historického kola!

Ivan Křivánek / Foto: archiv I. KřivánkaNa vzdáleném dánském ostrově Mon získal 53letý Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna ve středu 2. června titul mistra světa v jízdě na replice dřevěného kola bez pedálů – dresíny barona von Draise z roku 1817. Trasu 4 km suverénně vyhrál a po Rakousku a Kanadě potřetí obhájil svůj titul světového šampiona.

Den poté vytvořil absolutní světový výkon v jízdě na drezíně, a to neskutečných 120 km za 13 hodin 10 minut. Loňský vlastní rekord ze švýcarského Neuchatelu tím zlepšil o 13 km. Tři okruhy po 20 km trase k moři a zpět se startem v 6 hodin v blízkosti města Stege měly zvlněný profil s výživnými kopečky (při brždění zničen 1 pár sportovní obuvi) kolem dojezdů jednotlivých kol. Silný vítr dělal problémy zejména ve 3. kole.

Nově okutá dřevěná kola po různých površích jela rychlostí kolem 12 km za hodinu a bouřkové slunce pálilo celý den. Časté mazání, krátké pitné přestávky končené komářími nálety, povzbuzování okolojdoucích kolegů, kteří jeli trasu 60, 120, 160 km a zejména dobrý servis na trati pomohly k fantastickému výkonu oceněného zvláštní cenou šampionátu historických kol. Na trati se pohybovalo celý den asi 250–300 cyklistů z celého světa. Tajné kontroly švédského rozhodčího na trati prokázaly regulérnost absolvování celé trasy a velký aplaus při vyhodnocení včetně české státní hymny byl pro Ivana zaslouženou odměnou.

Kvalitní příprava v Itálii (280 km za 5 dnů) pro deštivé počasí u nás byla dobrou volbou, celoroční trénink na speciálním rotopedu (normální trenažér se špatným sedlem), zvýšení dávek jízd v přípravě na 20–30 km a dobrý doprovod na trati, to vše dopomohlo k abnormálnímu výkonu bývalého úspěšného triatlonisty Ivana Křivánka.

Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka116http://www.veslavkove.cz/
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka195http://www.veslavkove.cz/
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka118http://www.veslavkove.cz/
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka122http://www.veslavkove.cz/
Ivan Křivánek / Foto: archiv I. Křivánka

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

  • Poslední koncert rockových hvězd měl grády
    Přestože počasí neumožnilo odehrát plánovaný koncert projektu Zemětřesení v zámeckém parku, fanoušky to neodradilo a na své oblíbené hudebníky dorazili druhou květnovou sobotu do SC Bonaparte. Hvězdy rockové scény – zpěvák Aleš Brichta, kytarista Miloš Dodo Doležal, basák Vlasta Henych a bubeník... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

  • Do papouščí zoo nejen za papoušky
    Májové dny neskončily. V těchto dnech ožila naše naučná ornitologická stezka. Ve vystavených ukázkových budkách vedle dětského koutku můžete právě pozorovat hnízdění sýkory koňadry (Parus major), vrabce domácího (Passer domesticus) a krmení jejich mláďat.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.