Dnes je čtvrtek 27.2.2020, svátek má Alexandr

Finále Krajské ligy atletických přípravek podruhé ve Slavkově

Již druhý rok po sobě se družstvu atletické přípravky podařilo postoupit do finále krajského přeboru, jehož pořádání bylo stejně jako vloni svěřeno oddílu Atletika Slavkov u Brna. Ve čtvrtek 19. září si atletky a atleti 11 nejlepších týmů Jihomoravského kraje poměřili své síly v běhu na 60 metrů, běhu na 300 metrů, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetovém běhu na 4x60 metrů. Náš oddíl reprezentovali: Valentina Blaháková, Anna Čižmárová, Alexandra Duráková, Marie Moudrá, Agáta Gejdošová, Barbora Hořavová, Zina Janíková, Nela Nevoránková, Jakub Burian, Igor Mráz, Petr Odehnal, Jindřich Gálíček, Jan Kuchta, Vojtěch Růžička, Ondřej Slezák a Filip Vrána. Získat body pro družstvo již nebylo tak snadné jako v postupových kolech a mnohdy ani osobní rekordy slavkovských atletů na to nestačily. Celkově tým získal 59 bodů, čímž se mu obhájit loňské 4. místo. Toto nepopulární umístění je obrovským úspěchem slavkovského družstva, když uvážíme že lepší byl jen tým Moravské Slavie Brno, Elite Sport Boskovice a TJ Lokomotiva Břeclav.

Celkové pořadí:

1. Moravská Slavia Brno                  109 bodů
2. Elite Sport Boskovice                     71 bodů
3. TJ Lokomotiva Břeclav                  64 bodů
4. Atletika Slavkov u Brna                 59 bodů
5. VSK Univerzita Brno                     54 bodů
6. Orel Vyškov                                    45 bodů
7. TJ Sokol Přísnotice                         33 bodů
8. SK Speed Brno                                31 bodů
9. SK Atletika Hustopeče                    13 bodů
AK Blansko Dvorská                           13 bodů
11. AK Olymp Brno                             12 bodů

Nejlépe bodujícím slavkovským atletem byl Ondřej Slezák (24 bodů), který si vytvořil tři osobní rekordy, a to v běhu na 300 metrů časem 47,61 s. (2. místo), ve skoku dalekém výkonem 428 cm (3.) a v hodu míčkem výkonem 47,18 m (4.). Druhou jistotou týmu byl Vojtěch Růžička (19 bodů), který v běhu na 60 metrů obsadil osobním rekordem 8,82 s. druhé místo. Stejné pořadí se mu podařilo vybojovat i ve skoku dalekém výkonem 430 cm. Jeden bod přidal Vojta ještě v běhu na 300 metrů za čas 51,78 s.. Jediné prvenství v disciplíně a 11 bodů pro družstvo přinesla Anna Čižmárová, která vyhrála hod míčkem v novém osobním rekordu 36,76 metru. Dva body získala Alexandra Duráková ve skoku dalekém za pokus dlouhý 369 cm. Poslední tři body týmu zajistila štafeta ve složení Nela Nevoránková, Anna Čižmárová, Jakub Burian a Jindřich Gálíček.

Velké poděkování patří nejen trenérům za přípravu svých svěřenců, ale také všem rozhodčím a jejich pomocníkům. Největší dík organizátorů patří Petru Andrýskovi a Radimu Bokovi, kteří se starali o elektronickou časomíru a paní zdravotnici Marcele Čižmárové, která byla připravena zasáhnout v případě nějakého zranění.

Jakub Navrátil

Fotogalerie z akce zde.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější sport

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.