Dnes je čtvrtek 14.11.2019, svátek má Sáva

Slavkovské fotbalisty vede Václavíček

Romana Kukletu vystřídá na postu trenéra Rostislav Václavíček (ve výřezu)První polovina loňského ročníku soutěže slibovala daleko víc. Fotbalistům Slavkova u Brna patřila pátá příčka tabulky B skupiny I. A třídy. Tedy umístění v závětří za nejlepšími, odkud se ale na nejpřednější příčky nejlépe a nenápadně útočí. Nic takového se však nekonalo a Slavkovští se netají, že se jim konečná devátá příčka moc nezamlouvá.

„S tím nemůžeme být spokojeni. Navíc když jsme ani jaro nezačali špatně, a osmnáctém kole jsme postoupili na čtvrté místo. Pak ovšem následovala šňůra šesti zápasů bez výhry. V nich nám chyběli distancovaní Ondřej Vrána a Martin Cenek, oba dostali za červené karty stop na pět zápasů nepodmíněně. Bohužel se také zranil nejlepší střelec Matocha. Tyto hráče nikdo nenahradil,“ vrátil se k jaru vedoucí mužstva Jaroslav Andrla.

Jarní statistika slavkovských fotbalistů je výmluvná. Celkově až jedenácté místo a špatná bilance ze hřišť soupeřů, kde získali pouze osm bodů. Stoprocentně úspěšní byli jen ve Šlapanicích a ve Veselí nad Moravou. „Příčin je několik, ale kdo se podívá na tabulky doma – venku, bude mu to hned jasné.Venku jsme dostávali strašně moc branek. Zápasy na domácím hřišti byly o něčem úplně jiném,“ konstatoval Andrla.

Podobně vyznívá i hodnocení trenéra Romana Kuklety, ale ten je kritický i k výkonům na vlastním hřišti. „Mužstvo určitě mělo na víc, než dokázalo. Já si myslím, že doma jsme měli uhrát o devět bodů víc a s nimi bychom byli tam, kde jsme chtěli být. Nedokázali jsme se vypořádat s absencí hráčů po vyloučeních a zraněních a já musím přidat i to, že rezervy byly i v přípravě. Z různých důvodů nám na tréninku vždy někdo chyběl a bez kvalitního tréninku se už nedá hrát ani I. A třída. V kompletní sestavě a s odpovídající přípravou jsme mohli skutečně atakovat před příčkyní, i když postupové ambice bychom asi neměli,“ řekl Kukleta.

Nestabilnost sestavy dokladuje i bilance jednotlivých hráčů. V brance se vystřídali tři gólmani a v poli třiadvacet hráčů. Jediný kapitán Hráček nastoupil do všech zápasů a odehrál plný počet minut.

Do nové sezony povede tým nový trenér. Romana Kukletu vystřídá další velká osobnost ještě československé kopané Rostislav Václavíček. „Odchod od mužstva mrzí, ale tak už to ve fotbale chodí. Ale nerozešli jsme se ve zlém, prostě jsme se jen nedohodli na podmínkách nové smlouvy. Slavkovu přeju, aby útočil na postup do kraje,“ komentoval svůj odchod Kukleta.

„S panem Václavíčkem určitě přijdou i změny v hráčském kádru. O konkrétních jménech bych ale zatím ještě nemluvil. Co se týká podmínek v klubu, ty jsou průměrné jako v dalších klubech. Samozřejmě vše se točí kolem financí. Ty se týkají celého klubu včetně mládeže, takže se musíme držet při zemi. Ještě bych rád poděkoval Romanovi Kukletovi za práci, kterou v minulé sezoně odvedl, a také všem, kdo u nás pracují, jak s mládežníky tak muži, a také těm, co nejsou na očích, ale starají se o hřiště, čistotu, dresy či pořadatelskou činnost,“ konstatoval sportovní ředitel klubu Ladislav Michálek.

Přípravu na novu sezonu už mužstvo začalo v minulém týdnu. Zřejmě ani v tomto ročníku se Slavkovští nebudou honit za postupem do nejvyšší krajské soutěže, ale spíš se zaměří na zkvalitnění mládežnické základny.

„Jistě, na špici první A třídy hrát chceme, avšak naše hlavní cíle jsou jiné a těm věnujeme většinu našich aktivit. Je to tedy především podpora mládeže. Konkrétně pak návrat žákovských týmů do krajských soutěží, zabydlení se dorostu v krajských soutěžích a také postup B mužstva do okresního přeboru,“ upřesnil cíle předseda klubu Jakub Vyšehradský. „Důkazem toho je i zřízení pozice šéftrenér mládeže. Tím se stal Jaroslav Andrla, který má jako člen výkonného výboru OFS na starosti i okresní mládež. Ceníme si i toho, že všichni trenéři našich mládežnických mužstev mají trenérskou licenci, kterou jim chceme nadále zvyšovat,“ dodal Michálek.

Od nové sezony měla ve Slavkově u Brna hostovat juniorka Zbrojovky Brno pro své zápasy v moravskoslezské lize. SK dohodě ale nakonec nedošlo.

Zdeněk Vlach, Vyškovský deník

 

Příprava na nový soutěžní ročník

Bohdalice–Slavkov 5:4 (3:1)

Branky: 2 Strnad, 2 Matocha
Slavkov: Martínek - Láznický, Cenek (35. Piták), Hráček, Klimek – Houšť, Strnad, Holásek,  Žižlavský – Opletal, Holásek

Romana Kukletu vystřídá na postu trenéra Rostislav Václavíček (ve výřezu)195http://www.veslavkove.cz/
Romana Kukletu vystřídá na postu trenéra Rostislav Václavíček (ve výřezu)
Nástup slavkovského „áčka“ k jednomu z jarních utkání / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Nástup slavkovského „áčka“ k jednomu z jarních utkání / Foto: B. Maleček
Slavkovský stadion / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Slavkovský stadion / Foto: B. Maleček
Slavkovský stadion / Foto: B. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Slavkovský stadion / Foto: B. Maleček

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • slavkovák

  Jsem taky pro takový názor....Na co nový trenér??Chtělo by to vyměnit hráče a ne trenéra,trenér za ně vítězství nevykope!!!I ten párek a pivo si nezaslouží za to,co hrají.

 •  - Na co trenér?

  Zajímalo by mě, k čemu je ve slavkovským fotbale nový trenér, když nemají hráče.To o trenérovi nebude. Co trenér zmůže, když to hráči pak v zápase nedokáží předvést. Prostě hráči jsou katastrofa!

 • fanda  - reakce na pitomce

  Hráči chybí skoro v každém týmu na amatérské úrovni, pokud sledujete fotbal tak to určitě víte. Hráči hrají za čest a slávu (párek a pivo)

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.