Dnes je pondělí 16.7.2018, svátek má Luboš

Slavkovští florbalisté začínají

FBC Slavkov u BrnaSlavkovští florbalisté poslední roky stagnují, posun kupředu není podle jejich představ. Nově jim k tomu mají pomoci týmové změny, napoví už první turnaj.

Po minulém týdnu, kdy vstoupili do sezony jejich okresní kolegové z Bučovic a Ivanovic na Hané, se do nového ročníku své soutěže pustí i florbalisté Slavkova u Brna. Najdete je v nejnižší úrovni mistrovských soutěží, tedy jihomoravského přeboru mužů. Ale v divizi B by letos rádi hráli výše, než tomu bylo v posledních letech.

Na hřiště v Dubňanech, kde bude v sobotu první turnaj, vyběhne ve slavkovském dresu dost odlišná sestava oproti jaru. Posílená. „Máme hned čtyři nové hráče, zvýšila se konkurence i kvalita kádru. Na hostování přišli Tomáš Tříska z Ostravy a Martin Srna z Bučovic. Ze stejného města k nám nastálo přestoupili Jan Bořecký a nově můžeme počítat i s Tomášem Homolou,“ vyjmenoval brankář a týmový vedoucí Jan Šícha. Novinkou je i oficiální funkce hrajícího trenéra, kterou si vzal na starost zkušený domácí Pavel Stávek.

S přicházející větší hráčskou silou se klub také netají tím, že by rád aspiroval v přeboru na vyšší příčky. „Chtěli bychom víc než v posledních letech. Změny jsou k lepšímu, snažíme se změnit styl hry, je tu trenér a chce to jen pracovat. Jak jsme na tom, se ukáže přímo při zápasech. Uvidíme, jak to půjde,“ naznačil Šícha.

Tým má za sebou poměrně dlouhou přípravu včetně pohárových bojů České florbalové unie a zítra nastoupí proti Valticím a Panthers Ratíškovice B. „Jsou to hned ti, s kterými asi budeme bojovat o umístění. Chceme body, je to začátek, takže jakékoli. Když bude aspoň jedna výhra, tím lépe. Když víc, bude to skvělý start,“ dokončil gólman a vedoucí mužstva.

Sobotní turnaj v Dubňanech (2. 10.):

11.15 h. FBC Slavkov–FBC Valtice
13.45 h. FBC Slavkov–FBK Panthers Otrokovice B

David Mach, Vyškovský deník

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Oslava 100 let Československa v Darney
  Darney
  Darney
  V sobotu 30. června přivítalo slavnostně nazdobené partnerské město Darney účastníky oslav 100. výročí založení Československa. Toto výročí se od roku 2002 slaví každoročně v tento den jako Den ozbrojených sil České republiky. Přesně před 100 lety, 30. června 1918, zde byl oficiálně... celý článek

Kultura

 • Zatáhli jsme oponu
  pozvánka
  pozvánka
  Skončila divadelní sezona. Symbolicky spadla poslední opona. 28. června 2018 jsme ukončili svou činnost předvedením dvou představení „Všech lásek světa“ pro slavkovské školy.

Černá kronika

Příroda

 • Rybářské závody ve Slavkově u Brna
  rybáři
  rybáři
  Pobočný spolek Moravského rybářského svazu ve Slavkově u Brna pořádá již řadu let tradiční rybářské závody. Z důvodu opravy jižního břehu velkého rybníka v roce 2017, kdy bylo nutno snížit vodní hladinu, se tyto závody společné pro děti i dospělé nekonaly. Letos jsme je naplánovali na... celý článek
Banner

veslavkove_logomp



© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.