Dnes je středa 19.9.2018, svátek má Zita

Slavkovští florbalisté začínají

FBC Slavkov u BrnaSlavkovští florbalisté poslední roky stagnují, posun kupředu není podle jejich představ. Nově jim k tomu mají pomoci týmové změny, napoví už první turnaj.

Po minulém týdnu, kdy vstoupili do sezony jejich okresní kolegové z Bučovic a Ivanovic na Hané, se do nového ročníku své soutěže pustí i florbalisté Slavkova u Brna. Najdete je v nejnižší úrovni mistrovských soutěží, tedy jihomoravského přeboru mužů. Ale v divizi B by letos rádi hráli výše, než tomu bylo v posledních letech.

Na hřiště v Dubňanech, kde bude v sobotu první turnaj, vyběhne ve slavkovském dresu dost odlišná sestava oproti jaru. Posílená. „Máme hned čtyři nové hráče, zvýšila se konkurence i kvalita kádru. Na hostování přišli Tomáš Tříska z Ostravy a Martin Srna z Bučovic. Ze stejného města k nám nastálo přestoupili Jan Bořecký a nově můžeme počítat i s Tomášem Homolou,“ vyjmenoval brankář a týmový vedoucí Jan Šícha. Novinkou je i oficiální funkce hrajícího trenéra, kterou si vzal na starost zkušený domácí Pavel Stávek.

S přicházející větší hráčskou silou se klub také netají tím, že by rád aspiroval v přeboru na vyšší příčky. „Chtěli bychom víc než v posledních letech. Změny jsou k lepšímu, snažíme se změnit styl hry, je tu trenér a chce to jen pracovat. Jak jsme na tom, se ukáže přímo při zápasech. Uvidíme, jak to půjde,“ naznačil Šícha.

Tým má za sebou poměrně dlouhou přípravu včetně pohárových bojů České florbalové unie a zítra nastoupí proti Valticím a Panthers Ratíškovice B. „Jsou to hned ti, s kterými asi budeme bojovat o umístění. Chceme body, je to začátek, takže jakékoli. Když bude aspoň jedna výhra, tím lépe. Když víc, bude to skvělý start,“ dokončil gólman a vedoucí mužstva.

Sobotní turnaj v Dubňanech (2. 10.):

11.15 h. FBC Slavkov–FBC Valtice
13.45 h. FBC Slavkov–FBK Panthers Otrokovice B

David Mach, Vyškovský deník

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Koupaliště ukončilo svou dvaatřicátou sezonu
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště Slavkov
  Koupaliště ukončilo letošní sezonu posledním prázdninovým víkendem, kdy vlnu tropických veder přerušila studená fronta, která s sebou přinesla déšť a ochlazení. V průběhu měsíce června a začátkem července vzhledem k projevům nestabilního počasí bylo koupaliště 14... celý článek

Kultura

 • Nádvořím zámku zněly filmové melodie
  Hudba Hradní stráže
  Hudba Hradní stráže
  Sobotní podvečer (15. září) se nádvoří zámku Slavkov – Austerlitz opět stalo svědkem jedinečného koncertu Hudby Hradní stráže a Policie ČR. Toto špičkové těleso zavítalo do našeho města již podruhé – před dvěma lety spolu s námi oslavili 600. výročí... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Labutí patálie
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Slavkovské labutě / Foto: P. Navrátil
  Minulý pátek (20. 7.) byl hodně tragický pro rodinku labutí velkých, které vyhnízdily v orobinci na velkém rybníku. Rodiče zde vyvedli zjara 4 mláďata, ale instinktivně se na rybníku dlouho nezdržovali a přesunuli na Litavu. Na... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.