Dnes je čtvrtek 21.2.2019, svátek má Lenka

Slavkovští florbalisté začínají

FBC Slavkov u BrnaSlavkovští florbalisté poslední roky stagnují, posun kupředu není podle jejich představ. Nově jim k tomu mají pomoci týmové změny, napoví už první turnaj.

Po minulém týdnu, kdy vstoupili do sezony jejich okresní kolegové z Bučovic a Ivanovic na Hané, se do nového ročníku své soutěže pustí i florbalisté Slavkova u Brna. Najdete je v nejnižší úrovni mistrovských soutěží, tedy jihomoravského přeboru mužů. Ale v divizi B by letos rádi hráli výše, než tomu bylo v posledních letech.

Na hřiště v Dubňanech, kde bude v sobotu první turnaj, vyběhne ve slavkovském dresu dost odlišná sestava oproti jaru. Posílená. „Máme hned čtyři nové hráče, zvýšila se konkurence i kvalita kádru. Na hostování přišli Tomáš Tříska z Ostravy a Martin Srna z Bučovic. Ze stejného města k nám nastálo přestoupili Jan Bořecký a nově můžeme počítat i s Tomášem Homolou,“ vyjmenoval brankář a týmový vedoucí Jan Šícha. Novinkou je i oficiální funkce hrajícího trenéra, kterou si vzal na starost zkušený domácí Pavel Stávek.

S přicházející větší hráčskou silou se klub také netají tím, že by rád aspiroval v přeboru na vyšší příčky. „Chtěli bychom víc než v posledních letech. Změny jsou k lepšímu, snažíme se změnit styl hry, je tu trenér a chce to jen pracovat. Jak jsme na tom, se ukáže přímo při zápasech. Uvidíme, jak to půjde,“ naznačil Šícha.

Tým má za sebou poměrně dlouhou přípravu včetně pohárových bojů České florbalové unie a zítra nastoupí proti Valticím a Panthers Ratíškovice B. „Jsou to hned ti, s kterými asi budeme bojovat o umístění. Chceme body, je to začátek, takže jakékoli. Když bude aspoň jedna výhra, tím lépe. Když víc, bude to skvělý start,“ dokončil gólman a vedoucí mužstva.

Sobotní turnaj v Dubňanech (2. 10.):

11.15 h. FBC Slavkov–FBC Valtice
13.45 h. FBC Slavkov–FBK Panthers Otrokovice B

David Mach, Vyškovský deník

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Edita Raušerová: V Helsinkách se mi líbí
  Šípková Růženka / Foto: archiv FNO
  Šípková Růženka / Foto: archiv FNO
  Jméno Edita Raušerová není Slavkovákům neznámé. Ale i přesto si ji dovolím čtenářům představit. Edita Raušerová byla žákyní tanečního oboru ZUŠ Fr. France ve Slavkově u Brna pod vedením paní učitelky Lenky Krahulové.

Kultura

 • Hudební večer v ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  V romanticky zasněženém podvečeru 29. ledna 2019 proběhl ve slavkovské ZUŠ Fr. France další z hudebních večerů. Byl tentokrát tematicky zaměřen na vítěze školního kola ve hře na dechové nástroje.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.