Dnes je pondělí 15.10.2018, svátek má Tereza

Slavkovští zimní plavci na MS v estonském Tallinnu

MS v zimním plavání v Estonsku / Foto: archiv plavcůMistrovství světa v zimním plavání se letos uskutečnilo v estonském Tallinnu. Voda ma 0,2 st. C, vzduch před den minus 7 st. C a v noci minus 15 st. C. V  české výpravě byla i skupina zimních plavců ze Slavkova. Jak si vedli?

Po prvním dnu získala Česká republika 11 medailí. Ještě nás čekají závody  50 m a 100 m volný způsob plus 200 m prsa. Mistrovství světa se zúčastnilo 1300 plavců ze 40 zemi. Soutěží se ve 13 kategoriích, proto tolik medailí.

25 m motýlek – bez medaile pro ČR

100 m prsa: Nikola Kopecká získala zlato v kategorii 15–18 let

100 m volný způsob: Nikola Kopecká získala bronzovou medaili v kategorii 15–18 let
Magda Okurková – 4. místo v kategorii 19–29 let

450 m volný způsob – specialita českých plavců. V ČR má velkou tradici právě na delších tratích, takže medaile byly očekávané.