Dnes je čtvrtek 24.1.2019, svátek má Milena

Zimní plavci v létě

Zimní plavci v létě / Foto: archiv plavcůV dubnu skončila zimním plavcům další náročná sezona. Oddíl zimního a dálkového plavání Fides Brno obsadil v Českém poháru 2. místo. V pěti věkových kategoriích jeho členové zvítězili, osm dalších plavců skončilo do 6. místa. V celkovém pořadí si dobře vedli i Slavkováci. 1. místo: Jana Matuštíková, Vladimíra Fialová

3. místo: Ivan Marek

4. místo: Helena Pavézková

6. místo: Jarmila Mašová

Léta, teplého počasí a příjemné teploty vody využívají k přípravě na zimu. Pravidelně trénují a někteří se zúčastňují i Českého poháru v dálkovém plavání. Slavkováci zasáhli do bojů o body na Mistrovství České republiky štafet v sobotu 25. srpna na veslařském kanálu v Račicích. Úspěšně, plavci oddílu Fides Brno získali hned čtyři medaile 2 - 1 - 1, z toho ve věkové kategorii 240+ obsadili ve štafetě na 5 km (4x1250 m) všechny tři stupně vítězů.

1. místo: Matuštíková, Pavézková, Mihola, Suchopa

2. místo: Marek, Mašová, Nowaková, Matuštík

3. místo: Hanuš, Marková, Fialová, Zezula

Další zlato přidala štafeta ve složení Okurková, Slanina, Pavlíková, Jančík. Úspěch ve štafetách je o to cennější, že někteří závodníci měli za sebou dopolední start na trati 5 km, kde si rovněž vyplavali medailová umístění.

V říjnu začíná další ročník Českého poháru v zimním plavání. Po klidnějším rozjezdovém zahájení v řece Punkvě se bude o první body naplno bojovat na slavkovském koupališti. Tradičně se zde setkává přes sto závodníků. Rádi se do Slavkova vracejí, vítá je tady příjemné prostředí koupaliště, komfortní zázemí a přátelská atmosféra. Přijďte v sobotu 13. října posoudit sami.