Dnes je pondělí 11.12.2017, svátek má Dana

Koláčkovo náměstí získá novou tvář

Nová podoba Koláčkova náměstíZelené náměstí s chodníčky, s odpočinkovou a pietní zónou před synagogou i s šedesáti parkovacími stáními. To jsou základní obrysy architektonické studie Koláčkova náměstí, kterou na svém posledním zasedání schválili zastupitelé města.

Přestavba dosud neutěšeného prostoru v historické zóně města vychází nejen z podnětů radnice, ale zejména místních obyvatel.

Také díky jejich připomínkám tak náměstí nezíská pouze opravené chodníky a silnici, ale i nové moderního osvětlení, krytý prostor pro kontejnery na tříděný odpad nebo i zídky určené k sezení. V klidovém prostoru náměstí bude umístěn také pomník určený Slavkovanům padlým v obou světových válkách. Jména všech 234 obětí budou vytesána do kamenných desek.

Přestože na Koláčkově náměstí zanikne centrální plocha pro parkování, neznamená to, že auta z prostoru zmizí. Projekt počítá s vybudováním 60 podélných stání zejména kolem silnice a na okrajích navržené klidové zóny. To je přibližně stejný počet, jako ve stávajícím stavu.

Centrální prostor bude vydlážděn kamennou dlažbou a osázen téměř 35 novými stromy. Další stromořadí bude osazeno podél silnice, kde budou muset kvůli rozšíření vozovky padnout stávající stromy.

Město po schválení studie začne okamžitě vyřizovat stavební povolení tak, aby byl projekt připraven k brzké realizaci. „Naší snahou je dokončit úpravy náměstí již v příštím roce, tak abychom mohli pomník obětem válek zpřístupnit v roce, který je pro Českou republiku tolik symbolický – 100 let od ukončení první světové války a založení vlastního státu. Věřím, že se nám podaří v příštím roce zajistit i potřebné finance, které se podle odhadů vyšplhají k 20 milionům korun,“ uvedl starosta Michal Boudný.

Tyršova ulice a autobusové nádraží se dočkají nové zeleně

Letničkové i trvalkové záhony, lavičky nebo kvetoucí stromy. Prostor před autobusovým nádražím a kolem bývalého obchodu na Tyršově ulici se dočkají úprav zeleně. Zastupitelé pověřili Technické služby města Slavkova, aby úpravy podle architektonického návrhu provedly převážně na podzim tohoto roku.

Veronika Slámová

Nová podoba Koláčkova náměstí195http://www.veslavkove.cz/
Nová podoba Koláčkova náměstí
Nová podoba Koláčkova náměstí195http://www.veslavkove.cz/
Nová podoba Koláčkova náměstí
Nová podoba Koláčkova náměstí195http://www.veslavkove.cz/
Nová podoba Koláčkova náměstí
Nová podoba Koláčkova náměstí195http://www.veslavkove.cz/
Nová podoba Koláčkova náměstí

Komentářů (5)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Dufaq  - 60 parkovacích míst

  Těch udaných 60 parkovacích míst na celém Koláčkově náměstí není ani teď, takže by mě zajímalo jak to tam pánové chtějí dostat, když z návrhu té klidové zóny nic nenasvědčuje jejich tvrzení, že to vybudují okolo. Zase jen kecy, zcela bezúčelově vyhozené peníze a žádný přínos pro občany města

 • Dost bylo Napoleona  - Děkuji, nechci

  Nelibí se mi to. Dalsí misto kde bude moci omladina dělat bordel a do dvou let to tam zlikviduje. Naštěstí je to ve stavu doufaní že se seženou love... ja doufám že neseženou :) Tady si to říká o poradny parkoviště, ne jen 60 míst, na co pořád upřednostnovat trávu, stromy... a už slyším maminky že tam není nic pro děti. Maminky s dětmi si vydupali nekuřácké restaurace at si jdou hrát do hospody a nahradí propad tržeb...ale to uz je mimo téma....

 • JaMiJa

  to jsou tak ***y argumenty dosti napoleone.Borec co je nasranej ze nemuze hulit v hospode si dela dobre na maminkach s detma.Fakt chlap tohle.

 • Dost bylo Napoleona  - Nee

  Nejsem kuřák ani majitel restaurace... 8-) Vaše reakce potvrzuje pořekladlo o potrefené huse... která navíc řve víc než je nutné.

 • barča

  vypadá to dobře a jen ***ec upředňostňuje auta před přírodou. Aut je tu plno ale stromů málo a teď to tam vypadá opravdu hrozně, auto na autě a bordel

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Společnost

Kultura

 • Žáci ZUŠ Františka France zpívali pro seniory z charitního CDS
  Koncert ZUŠ pro seniory / Foto: archiv ZUŠ
  Koncert ZUŠ pro seniory / Foto: archiv ZUŠ
  Dne 14. listopadu 2017 se na Hudebním večeru pro CDS, pořádaném v sále ZUŠ Františka France ve Slavkově u Brna, sešlo asi 150 diváků, kteří přišli zhlédnout vystoupení mladých umělců a zároveň pomoci dobré věci.

Černá kronika

Příroda

 • Podzimní příroda ve Slavkově
  Foto: P. Navrátil
  Foto: P. Navrátil
  Dlouhozobku svízelovou si mnozí pletou s kolibříkem. Je to však motýl, patřící mezi lišaje. Svým způsobem letu opravdu kolibříky připomíná. Ti však v žijí v Americe. Dlouhozobka je zajímavá i tím, že je stejně jako řada motýlů stěhovavá!
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.