Dnes je úterý 19.2.2019, svátek má Patrik

Nejlepší podnikatelský potenciál v kraji má opět Slavkov u Brna

Nejlepší podnikatelský potenciál v kraji má opět Slavkov u BrnaLetošní třetí ročník celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který pravidelně hodnotí podmínky pro podnikání v regionech České republiky, přinesl výsledky za Jihomoravský kraj. Z jednadvaceti hodnocených měst v tomto regionu nabízí stejně jako loni nejlepší podnikatelské podmínky Slavkov u Brna. Slavkov u Brna obhajobou loňského prvenství tak znovu dokázal své kvality v přístupu k podnikatelům. I z toho důvodu zde dynamika růstu počtu ekonomických subjektů předbíhá krajský průměr o pětinu.

Nejlepších výsledků v jednotlivých kriteriích dosáhl Slavkov v oblasti pracovního trhu zejména díky dlouhodobě nízké nezaměstnanosti. Podnikatelé jsou rovněž spokojeni s úrovní cen, konkrétně s cenami stavebních pozemků a místních poplatků.

Cílem celorepublikového srovnávacího výzkumu Město pro byznys, jehož vyhlašovatelem je týdeník Ekonom, je každoročně nalézt místo s nejlepšími podmínkami pro podnikání. Dle padesáti kritérií, která jsou rozdělena do šesti základních oblastí – podnikatelské prostředí, kvalita lokality, přístup veřejné správy, situace na pracovním trhu, cenové podmínky a telefonický průzkum mezi podnikateli – je hodnoceno 205 obcí s rozšířenou působností a 22 pražských správních obvodů.

 

Celkové pořadí:

1. Slavkov u Brna

2. Vyškov

3. Bučovice

4. Židlochovice

5. Šlapanice

6. Rosice

7.-8. Hustopeče

7.-8. Kyjov

9. Tišnov

10. Hodonín

11. Brno

12. Znojmo

13. Veselí nad Moravou

14. Břeclav

15. Mikulov

16. Kuřim

17. Boskovice

18. Pohořelice

19. Moravský Krumlov

20. Blansko

21. Ivančice

Ve Slavkově vzniká podstatně víc firem než je běžný průměr v Jihomoravském kraji. Ve městě je dlouhodobě nízká nezaměstnanost. Podnikatelé oceňují nízké ceny pozemků, energií či nájmů. Z těchto důvodů vyhrál Slavkov už podruhé za sebou v krajském kole výzkumu Město pro byznys, jehož výsledky právě včera vyhlásil týdeník Ekonom.

„Naší výhodou je zdravý ekonomický základ, který stojí na firmách střední velikosti. Tyto společnosti vznikly v devadesátých letech a čtyři ze šesti významných zaměstnavatelů jsou dokonce v rodinném vlastnictví,“ komentoval umístění Slavkova starosta města Ivan Charvát.

Dobré podmínky pro podnikatele potvrzuje třeba jednatel firmy Moravská vzduchotechnika Jan Boubín. „Slavkov je dvacet kilometrů od Brna i od Vyškova, a jen šest kilometrů odtud je sjezd z dálnice,“ vyzdvihl Boubín. Podle něj má město ještě jednu výhodu. „Pracovní síla se tu dá sehnat snáz než v Nížkovicích, kde jsme měli halu dřív. Většina našich zaměstnanců pochází z okolních vesnic,“ řekl J. Boubín.

Tisková zpráva. Zdroj: www.slavkov.cz a Vyškovský deník

Nejlepší podnikatelský potenciál v kraji má opět Slavkov u Brna195http://www.veslavkove.cz/
Nejlepší podnikatelský potenciál v kraji má opět Slavkov u Brna
Část Slavkova s východní průmyslovou zónou / Foto: P. Maleček195http://www.veslavkove.cz/
Část Slavkova s východní průmyslovou zónou / Foto: P. Maleček

Komentářů (30)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • ejh  - no slavkov

  1) se slavkovem je to uz na prd. Neda se tu skoro hnout. Furt chteji rozvijet mesto ale nevidi jak je tu malo prostoru ve vsem, malo parkovacich mist, silnice pretizeny, obchody pretizeny. Nedavno kdyz byla na obvchatu havarka tak sla vsechna doprava pres slavkov. Otresny prejezd slavkova mi trval 20 minut.

  2) vsechno je to taky skryta korupce, to co je na radnici stoji za prd. na zamku to samy. Nenapadny zakazky pro ecom a podobny firmy . A hudec ? jeho rodina vladne pozemkum a nemovitostem ve slavkove nekolik let. Samozrejme bez nej se nic neproda.

  3) co se tyka socanu tak mi stacilo kdyz ty hovada staly pul den na namesti se svym barevnym autem (kde je ksicht sobotky) a nemeli ani zaplaceny parkovani..

  4) CSSD+ODS je jedna pakaz. je potreba vymenit vsechny. staci jeden pohled na paroubkuv ksich s tou super extra bradavici a jdu blejt a ani sexy mozek kterej nema to nezachrani..

 • Aleš Šilhánek  - Prosím upřesnit

  Vážený pane, prosím upřesnit a konkretizovat Vaše sdělení v bodu 2) týkající se zámku. Děkuji.

 • slavkovačka  - Re: podvodníci

  Libčo, to si děláš ***** s tím co jsi napsal.Socani myslí na obyčejné lidi???A jak, že prohlubují už tak dost velkej schodek? Vím je velice lidem odporné platit za pobyt v nemocnici,za pohotovost a búhví za co všechno,ale nějak se ty peníze do státní kasy vrátit musí.Doposud jsme všichni jen brali a zvykli jsme si brát všechno zadarmo,teď když ODS chce aby jsme všichni do kasy něco vrátili jsou nejhorší.Já měla mateřskou 2.200 a taky jsem to přežila i moje dcera,dneska si můžou matky na mateřské i důchodci přividělat,já tu možnost neměla.Ale rozhodně nebudu sedět doma a čekat co mi Paroubek slíbí a co dodrží.Dělám u podnikatele a jeśem za to ráda,rozhodně nestojím s nataženou dlaní,ale makám!!!!

 • z.  - Re: podvodníci

  PROBUĎTE SE A OTEVŘETE OČI!!!!

 • Libča  - Re: podvodníci

  Peníze by byly,kdyby ten stát slavná ODS nezadlužila.A pokud vím,tak pravice nikdy ze svých slibů před volbama nic nedodržela.Med mazat kolem pusy jim jde nejlíp ,ale pouze před volbami.Pak už i tohle nezvládnou.ČSSD se svým slibům alespoň snaží dostát a myslí na obyčejné lidi.

 •  - To snad ne?

  Dopuručuji vyhledat si na webu ČSÚ údaje o schodcích státního rozpočtu a o růstu ekonomiky za posledních 15 let. Pak si k tomu přiřaďte, kdo ve kterou dobu vládl a budete mít (možná) jasno. Víte, ono bývá zvykem, že v dobách dobrých se dělají rezervy na doby horší. Vzpomeňte si, kdo se to chlubil šesti až sedmiprocentními růsty HDP a přitom sekal stomiliardové schodky v rozpočtu. Pak v době krize se ty peníze hodně těžko šetří, když jsuo všichni naučení pouze rozhazovat.

 • JN

  No tak to si, Libčo, doplňte vědomosti, protože stát ze všech vlád nejvíc zadlužila právě ČSSD - a vždy to akorát různě svalovala na jiné a shazovala vinu na všechny okolo. Je to logické - když se budou zvyšovat různé sociální dávky a pod. je potřeba na ně nejprve mít = vydělat. V současnosti je stát v enormním dluhu, pokračujícím tempem se dostane napokraj státního bankrotu. Vaše strana slibuje tisícikorunové žebračenky a říká jim 13. důchod - slibuje nemožné, nesplnitelné a pokud vyhrají volby, uvidíte, kdo se bude snažit svým slibům dostát. Pochybuji, že se vůbec podaří prosadit odčerpávat byť jen malé části z dividend ČEZ - jsou to samé lži a populismus, který má přilákat lidi, co se zrovna nemají nejlépe...

 • z.  - Re: podvodníci

  jen pro Vaše info, žiju sama s dvěma dětmi, nepodnikám a jsou věci, které se mi taky nelíbí, ale sorry to co tady předvádí socani je do nebe volající arogance moci a nabubřelost a teplej flek za poslušnost. No tahle debata nemá smysl, doufám, že jste se dnes alespoň slušně najedl a napil a poslechl si Bohuška Sobotkovic.To je ale to poslední co pro Vás tento synek udělal.

 • honza L.  - Re: podvodníci

  panebože Slavkováku prober se ... necháváš si mazat med kolem pusy od oražovoruých komunistů... vždyť vše co naslibovala čssd je uplně nemožné protože ty peníze nemají kde vzít když sme zadlužení... jsou to obyčejné populistické kecy.Lidi zavzpomínejte na ostudu s unii kdy padla vlada které se nesutále házely klacky pod nohy. A tím že budete volit levici svým dětem neprospějete akorát budou potom splácet dluhy které levice napáchá

 • slavkovačka  - Re: podvodníci

  Tak poslouchej ty slavkováku,podnikat může každej, každej máme stejný možnosti.Ani ten podnikatel na dovolenou nejede když nemá vyděláno a když má zaměstnance musí se sakra ohánět aby jim sehnal práci,dal jim mzdu,odvedl sociální,zdravotní a daně.Podnikatel taky neodečte celou jízdu,každej najetej km se zapisuje do knihy jízd a při kontrole finančáku dokazuje jestli si to oprávněně nárokoval,což taky není žádná *****, k tomu platí silniční daň a těch daní je celkem dost a přeci je státní kasa prázdná.Státních podniků moc není a kdyby ten podnikatel nepodnikal tak hromada lidí je bez práce a na dovolenou nenašetří.Když podnikatel zkrachuje tak do konce života splácí dluhy co mu zbyly a když padne státní podnik tak se jen vypíše konkurz, správce udělá zápis a platit to za něj musí nejen podnikatel z odvedených daní.Upřímně v žádné politické debatě socani neřekli kde chtěljí na ty dávky co slibují vzít peníze.Porcují medvěda a přitom nemají ani kosti z něj.

 • Honza  - Re: podvodníci

  Tak treba pan Sobotka si koupil bydleni za nahrady, ktere byly uplne na neco jineho a jeste to (hlupacek) priznal. Za copak si asi poridil ta nadherna rovnatka? A co pan Paroubek? Jak sam rekl: "Kdopak to ma?" Proste socilani citeni, jak se na socialistu slusi a patri...

 • Honza  - Re: podvodníci

  Tak treba pan Sobotka si koupil bydleni za nahrady, ktere byly uplne na neco jineho a jeste to (hlupacek) priznal. Za copak si asi poridil ta nadherna rovnatka? A co pan Paroubek? Jak sam rekl: "Kdopak to ma?" Proste socilani citeni, jak se na socialistu slusi a patri...

 • slavkovák  - Re: podvodníci

  Proč podporovat špinavosti,které se v tomhle státě za podpory ODS dějí?Já když jedu na dovolenou,tak si musím všechno zaplatit ze svých těžce našetřených peněz.Když jede na dovolenou podnikatel,tak si projeté palivo klidně odečte z daní a všechno je v pořádku?a to je jen kapka toho, co se v tomhle státě za vlády ODS děje,a to já i hodně mých přátel podporovat rozhodně nebudem!Kdo potom ty děti zadluží?když si podnikatel láme na konci roku hlavu,za co utratit peníze,aby nemusel platit daně!Třeba koupi drahého vozu,kterým jezdí služebně na dovolenou?Já mám oči otevřené,ale vy by jste potřeboval brýle!(ale né sluneční pane podnikateli)

 •  - Re: podvodníci

  Sobotka je tam dneska? To mě mrzí, že jsem pryč. Měl jsem na něj pár otázek.

 •  - Re: podvodníci

  A koho tedy místo těch stávajících? Na minulé vedení radnice nadávali lidi, na tohle také. Tak koho tam dát? A hlavně, nadávání to nevyřeší, to chce rozhodnout u voleb.

 •  - Re: podvodníci

  Čtěte, prosím, pozorně. Reagoval jsem na pana(í) "x" - to o potřebě střídání a o tom, že se mají napakovat jiní. Proto jsem původně psal i o té závisti.

 • z.  - Re: podvodníci

  v čem je to pro Vás tak dobré, v tom, že Vám zvýší mateřskou a zadluží i Vaše děti. Proboha poslouchejte ušima a otevřete oči. Nikdo Vás nenutí do ODS , ale přece nebudete podporovat oražovorudou hrozbu.

 • Jana  - Re: podvodníci

  To je snad poprvé co někdo naplno jmenoval. Upřímně jsem slyšela od zaměstnanců radnice totéž,Čáslava - Reichl. Bodejť by ne,byt na Filipově se hodí každému,syna dostat na místo ředitele TSMS je taky v plánu.Co chtělí slakováci je jim úplně jedno,dyť to naše brblání za čas přejde a oni mají klid na tunely.... Vyházela bych je do jednoho.

 • slavkovák  - Re: podvodníci

  Nejsme padlí na hlavu!!!ODS je dobrá pouze pro podnikatele,ale ne pro obyčejné zaměstnance a maminky na mateřské.Děkujeme,odejděte!!!

 • Honza  - Re: město

  Jiste, kdyby se za 20 let nic neudalalo, bylo by to asi dost zvlastni, nemyslite?

  Presto, co ty deti? Muzete mi povedet, kde je nejake "normalni slusne" detske hriste? A co cyklostezka? Myslite, ze za tech dvacet let nesla nikde ve Slavkove a kolem vybudovat? Jak je mozne, ze to jinde jde?

 • JN  - Re: podvodníci

  Bohužel spousta lidí mdlejšího rozumu se nechá opít rohlíkem a sliby - jak socani přivedou zemi div ne do ráje... Přesně jak říkáš ODS vůbec žádná sláva, ale žádná lepší alternativa (bohužel) neexistuje.

 • L  - Re: podvodníci

  Plně souhlasím,lidi už dost těch socanů spočítejte si co těď vypočitali duchody těm co nechtěji pracovat soc. slabším občanum to je ostuda. Kdybych měl čas tak jdu dnes na náměstí za ,,rodákem" p. Sobotkem doufám že si dovede kolotočového impresaria Paroub.ODS taky žádna slava ale věřím že to bude lepší.

 • spokojený občan  - město

  Blahopřeji Slavkovu k tomuto umístění a věřím, že tento úspěch bude vzpruhou k dalšímu rozvoji. Není toho rozhodně málo, co se za posledních 20 let udělalo, stačí se dívat kolem sebe.

 • z  - Re: podvodníci

  Střídáním na radnici myslíte socany?Tak to díky NECHCI. Stačí se podívat co nám nadělali socdemáčci ostudy jako republice, v Unii, zpackané podzimní volby atd.atd.Proboha lidi nepropadejte populismu Paroubka a všech oranžovorudejch a nenechávejte se utáhnout na oranžové růži a ***inám co do Vás bude např. zítra VAŘIT Bohouš Sobotka. Je to jen samej kec.

 •  - Re: podvodníci

  Já jsem měl na mysli hlavně jeho zmínku o tom, že by bylo potřeba střídání. To vypadalo, jako by měl zálusk na peníze záviděl těm, co jsou teď u vesla. ... Jinak nevím nic o tom, že by na radnici bujela korupce a současně nemůžu říct, že tam korupce není. Spekulovat může každý, ale to je asi tak všechno.

 • Eva  - Re: podvodníci

  Asi bych brala tu závist raději.Bohužel to asi závist nebude!!!!

 • Petr  - Re: podvodníci

  No ono se staci podivat na to kdo ziskava mestske zakazky. Za socanu Caslava, za ODS Reichl... ale jinak je vse kristalove ciste ...

 • Honza  - Dětské hřiště

  Hm, to je hezké. A co takhle investovat do dětí a mládeže? Třeba cyklostezka by nebyla k zahození. Momentálně je to o život, pustit děti někam na kole či na bruslích. A co třeba nějaké hřiště pro nejmenší? Co z toho, že k nám jezdí na golf bohaté celebrity, když třeba na Zlatce (kde žije tolik dětí) není ani pořádné hřiště. Tu parodii na hřistě se dvěma betonovými zídkami bych hřištěm pro děti rozhodně nenazýval...

 •  - Re: podvodníci

  Ach ta závist ...

 • x  - podvodníci

  Ještě, aby to nešlo dobře, když je to ve Slavkově samí podvodník. Hlavně na radnici, tam to frčí ve velkém, ty zakázky pro kamarády. Bylo by třeba, to tam trochu vystřídat, ať se napakují i jiní.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Sportovní ples
  Sportovní ples
  Sportovní ples
  V pátek 8. února se ve Společenském centru Bonaparte uskutečnil již 47. ročník Sportovního plesu, který stejně jako v minulých letech spoluorganizovaly kluby SK Slavkov u Brna (fotbalisté) a FBC Slavkov (florbalisté).

Kultura

 • Hudební večer v ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  Hudební večer / Foto: archiv ZUŠ
  V romanticky zasněženém podvečeru 29. ledna 2019 proběhl ve slavkovské ZUŠ Fr. France další z hudebních večerů. Byl tentokrát tematicky zaměřen na vítěze školního kola ve hře na dechové nástroje.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.