Dnes je čtvrtek 27.2.2020, svátek má Alexandr

Oficiální zahájení rekonstrukce stadionu

Slavnostní poklepání základního kamene / Foto: archiv MÚRekonstrukci atletického stadionu poslední říjnový den přijeli oficiálně odstartovat nejvyšší vládní i státní představitelé České republiky. Na své dětství si při pohledu na ovál zavzpomínal předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka. O budoucnosti sportu nejen ve Slavkově promluvila ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová. Ta vyzdvihla jak samotnou samotnou stavbu, ale i kvalitu předloženého projektu.

O své pocity se podělil i místopředseda Senátu ČR pan Ivo Bárek. O významu budoucího moderního sportoviště nejen pro Slavkovany, ale také pro obyvatele okolních měst a obcí, promluvil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Roman Hanák. Mikrofonu se ujali i zástupci města – starosta Michal Boudný, místostarostka Marie Jedličková a místostarosta Petr Kostík. Slavnostního poklepání na základní kámen se zúčastnila i náměstkyně ministryně školství pro sport Simona Kratochvílová a Jakub Navrátil – předseda Atletického klubu Slavkov u Brna. Slavnostní události přihlíželi i ředitelé místních škol. Ti kvitovali, že nové sportoviště otevře mnoho možností pro pohyb dětí.

Rekonstrukce atletického stadionu bude stát celkem 42,5 milionu korun. Do konce roku se vybudují nové opěrné zídky, podkladové vrstvy pro budoucí běžeckou dráhu s umělým povrchem, vybuduje se retenční nádrž, postaví se zázemí pro sportovní nářadí a nakoupí se překážky. V příštím roce bude město usilovat o získání dalších prostředků na dobudování povrchů a obnovení kompletního desetiboje.

Rekonstrukce stadionu je financovaná z rozpočtu Ministerstva školství, Jihomoravského kraje a města Slavkov u Brna. Premiér, místopředseda Senátu a paní ministryně zavítali také do školy ZŠ Tyršova, aby se podívali na přípravy přístavby, která odstartuje v příštím roce.

Veronika Slámová

V popředí P. Kostík a B. Sobotka / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
V popředí P. Kostík a B. Sobotka / Foto: archiv MÚ
Příchod na stadion / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
Příchod na stadion / Foto: archiv MÚ
Základní kámen / Foto: archiv MÚ106http://www.veslavkove.cz/
Základní kámen / Foto: archiv MÚ
Premiér B. Sobotka a ministryně školství K. Valachová / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
Premiér B. Sobotka a ministryně školství K. Valachová / Foto: archiv MÚ
Starosta města M. Boudný / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
Starosta města M. Boudný / Foto: archiv MÚ
Předseda vlády B. Sobotka / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
Předseda vlády B. Sobotka / Foto: archiv MÚ
Slavnostní poklepání základního kamene / Foto: archiv MÚ195http://www.veslavkove.cz/
Slavnostní poklepání základního kamene / Foto: archiv MÚ
Zahájení rekonstrukce stadionu / Foto: archiv MÚ106http://www.veslavkove.cz/
Zahájení rekonstrukce stadionu / Foto: archiv MÚ

Komentářů (6)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Srdcem Slavkovák

  Prosim vazte slova. Vzdyt je to pro Slavkovaky a lidi z okoli. A mozna lepsi pokornejsi (a verme ze slusnejsi) politik, nez tvrdy (a bezohledny) superman. Lidi se nikdy na nicem neschodnou vsichni. Jinymi slovy: lidem se nezavdecis i kdyby ses... Koho si zvolime (neberte to osobne), toho mame. Myslite, ze kdyby jste byli na jejich mistech, ze by se stal zazrak, ze by vsechno bylo lepsi, spravny, ze by vas lidi meli radi nebo vam alespon dali sanci? Hospoda a internet snesou vsechno. Rekli by ste to tem lidem do oci (bez jejich hlubsiho poznani)?

 • Zdrazil.ivo@gmail.com

  Pokud to bude sloužit jako všestranný Slavkovský stadion pro začátečníky,stávající sportovce,profi sport má tato rekonstrukce zelenou.
  Budeme mít opět něco co přitáhne příznivce kvalitního sportu.

 • Slavkovan

  Sraz sebestrednych sasku! Hlavne se vyfotit..

 • JaMiJa  - uctyhodne

  pokud se bude stadion po rekonstrukci plne vyuzivat,je to skvela vec pro Slavkov.
  Jinak je vtipny jak se ze vseho dela politicka vec:D

 • Dost bylo Napoleona  - .. a vo tom to je..

  no Bohoušek shání plusový body, v partaji to sním začíná jit z kopce, a ničím jiným se živit neumí... Já být na té fotce s kladívkama tak je mi fakt docela trapně...

 • JaMiJa

  Sobotka to ma bohuzel tezky,tohle co se deje ho jiste politicky pohrbi,protoze at se obrati kamkoli,uskodi mu to.Navic volebni preference mu podrezavaji vetev,ale tohle je politika.Mel byt drzejsi,prisnejsi,hlavne nemel byt takovy prizdisrac. :-X

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.