Dnes je čtvrtek 24.1.2019, svátek má Milena

Oznámení o přerušení dodávky vody

Cisterna s pitnou vodouDne 12. června došlo k rozsáhlé havárii hlavního přivaděče slavkovské větve skupinového vodovodu. Vzhledem k tomu, že k poruše došlo v době mimořádně vysokých spotřeb vody došlo i k vyčerpání zásob ve vodojemech, a byla proto přerušena dodávka vody v těchto obcích a městech:

Bošovice, Holubice, Hostěrádky–Rešov, Hrušky, Křenovice, Milešovice, Otnice, Slavkov u Brna, Šaratice, Újezd u Brna, Vážany nad Litavou, Velešovice, Zbýšov.

Na odstranění poruchy se nepřetržitě pracuje. Vzhledem k jejímu rozsahu a zejména náročnosti opětovného zprovoznění přivaděče lze očekávat obnovení dodávek vody nejdříve v pondělí 14. června v ranních hodinách.

Za vzniklou situaci se všem našim zákazníkům omlouváme a ujišťujeme Vás, že na odstranění havárie nepřetržitě pracujeme všemi dostupnými silami a prostředky.

Ing. Vladimír Kramář, ředitel společnosti

Náhradní zásobování pitné vody bude zajišťováno cisternami přistavenými na Palackého náměstí před radnicí, sídliště Nádražní a sídliště Zlatá Hora. Společnost Vodovody a kanalizace, a.s. děkuje občanům na pochopení.

Komentářů (38)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Juddy  - cisterny

  Je zajímavé, že se vám zdají tři cisterny na 6 000 lidí málo. Nás je v Křenovicích třikrát méně, tak by člověk čekal alespoň jednu cisterničku. Ale neměli jsme žádnou!! Bylo nám řečeno, že na cisternu mají nárok pouze větší sídla a sídliště.
  8-) A když vidím tu fotku u článku, tak se nedivím, že byly cisterny pořád prázdné. J.

 • Lenka  - Info všude jinde, jen né ve Sl.

  Proč nám nikdo dopředu neřekl, že se má snížit spotřeba vody? Na stránkách Velešovic to bylo uvedeno už v pátek a v sobotu to hlásili i v Šaraticích. Takže ve všech vesnicích to věděli a nám to nemohl nikdo řict? To je bordel, v době internetu a oni nemůžu nic říct!!!

 • Lenka

  Už vidím jak by jsme tu spotřebu vody snížili

 • Lenka  - Info všude jinde, jen né ve Sl.

  Tak se jsme se mohli aspoň na to připravit!

 • LaFleur  - Re:

  Je mi jasný jak by ta příprava vypadala: všichni by si udělali zásoby vody a došla by ještě dřív.

 • žíznivec

  Fakt mazec, žádné informaće, proč by nás někdo upozornil že je porucha a že někam dotlačí cisterny. Rozhlas asi " funguje " jen někde protože jsme nic neslyšeli a to i přes to že jsem celý den dělali na zahradě. Po celoděnní makačce jsme se vykoupali v bečce. No hlavně že pak VAK nezapomene zdražit vodu aby se jim to vrátilo a na splatnost faktury dát týden a běda tomu kdo to nedodrží. Parchanti!!!! :(

 • Anonymní  - Rozhlas

  S tím rozhlasem to potvrzuji. Celý den jsem byl doma a nic slyšet nebylo. Rozhlas, který funguje jen někde je prostě nanic. Připojení k internetu doma nemám, protože se mi to nevyplatí (mám v práci), takže jsem byl celý den bez informací.
  Večer jsem se vydal hledat cisternu. Na Zlaté Hoře jsem ji nejprve nemohl najít, protože jsem hledal cisternu velkou, ne vozík s kubíkovou nádrží zastrčenou mezi auty. Byla prázdná... Uspěl jsem až na Husové u radnice, kde jsem taky získal první informace o odstávce od dalších lidí - byla neděle 22:00!

 • Lenka

  V rozhlase to hlásili 2x

 • jj  - V kterém rozhlase?

  V kterém rozhlase?

 • LaFleur  - Re

  Proč sjte z toho všichni tak vycvakaní? Že neteče voda nepříjemný je, hlavně kvůli splachování na wc, ale dá se to vydržet. Každej rozumnej člověk pochopí, že havárka vodovodu se nedá avizovat dopředu. Když neteče voda v cca 20 dědinách v jednom okrese, tak těžko bude stát cisterna na každým rohu.

 • žíznivec

  Nejsme z toho vycvakaní, jen nás asi se.. ten přístup. Rozhlas není slyšet a když máte malé děti tak to není moc legrační. Fakt jsme byly rádi že jsme měli pořádnou zásobu dešťovky,alespoň na to splachování a mytí. Na vaření jsme koupili balenou. Upřímě jsem se zasmál když jsem dnes viděl u radnice "cisternu" s vodou. Co pamatuju cisterny tak ty tedy byly pořádný ale tahle vanička ... To si z nás vodaři trošku udělali aprílek....

 • MJ

  Mohu potvrdit, že informovanost o stanovištích cisteren byla téměř nulová. Na sídliští Zlatá Hora jsem se vypravil cisternu hledat během dne celkem šestkrát a uspěl jsem pouze jednou. Mezitím byla totiž vždycky odvezená. Večer tam sice byla, ale byla prázdná. Teprve potom se VaK uráčilo přistavit jinou na druhý konec sídliště. Tři cisterny na šestitisícové město, to je opravdu nezvládnutá situace. Není to ale jen záležitost VaK Vyškov, je to i závažné selhání vedení města. Vzpomeňme si na to, až půjdeme na podzim ke komunálním volbám.

 • MJ

  Mohu potvrdit, že informovanost o stanovištích cisteren byla téměř nulová. Na sídliští Zlatá Hora jsem se vypravil cisternu hledat během dne celkem šestkrát a uspěl jsem pouze jednou. Mezitím byla totiž vždycky odvezená. Večer tam sice byla, ale byla prázdná. Teprve potom se VaK uráčilo přistavit jinou na druhý konec sídliště. Tři cisterny na šestitisícové město, to je opravdu nezvládnutá situace. Není to ale jen záležitost VaK Vyškov, je to i závažné selhání vedení města. Vzpomeňme si na to, až půjdeme na podzim ke komunálním volbám.

 • Jonáš  - Správně

  Správně. Volte socany! To by potrubí neprasklo. A kdyby prasklo, tak by všem včas řekli, že neteče voda. A obešli by baráky a každému by řekli, kde je cisterna. Proč se má člověk venku vyptávat kolemjdoucích s kýblem. To je nedůstojné!!! Na www stránkách města se informace objevily až po více než hodině. To je lumpárna!!! Stránky VaKu taky jen napsali, že je porucha a že bude opravena až v pondělí ráno - darebáci!!!
  Lituji ty, kteří celý den pracovali a netušili, že neteče voda. Pak se museli potupně umývat v bečce. Hanba!
  Nechápu, proč třeba někdo z radnice neobjede všechny na kole, a že tam cyklisté jsou... Lituji ty, kteří celý den pracovali a netušili, že neteče voda. Pak se museli potupně umývat v bečce. Hanba!
  Ať žije socialismus - hurá, hurá, hurá.

 • stará urejpaná  - správně?

  Dovolím si oponovat - voda netekla na Zlaté hoře už v sobotu kolem 22 hod.,a informace na webu města a VaK jsme hledali (a nenašli) v 10.50 hod v neděli, což je vice než 12 hodin prodlevy. Myslím si, že v dnešní době se můžeme bavit o kratší době než je půlden na předání takto závažné informace.

 • Jonáš  - asi jo

  Taky nechápu, proč v neděli ráno nikdo na radnici nesedí a nedává informace. ;) Skoro to vypadá, jako by s poruchou dopředu nepočítali - Šlendrián.
  Rychleji by to oznámit určitě šlo. Věděli o poruše včas? Věděli rozsah? Schválně to zamlčeli? VaK to určitě věděl první - první informace na webu. Já si myslím, že starosta asi schválně zamlčel informace. Neměl čekat na info z VaKu, ale zkušeným okem zhodnotit situaci a napsat jak dlouho se bude opravovat. A sám přiložit ruku k dílu.
  To by se za socdemáků nestalo. Přímo od potrubí by dávali informace. Představte si: Dokonce mi na VaKu nebrali telefon, když jsem chtěl volat, co se děje. A to nás prý volalo celkem jen dva a půl tisíce. Všichni se cítíme podvedeni a o volbách jim to spočítáme.
  Škoda, že nejsou volby i do VaKu :-(.

 • HonzaB  - Grafomanie

  Nemohu si pomoci a musim to napsat: "***e!" Neni grafomanie diagnoza? Mas na radnici pribuzneho, nebo Ti nekdo slapl na kuri oko? Verejna sluzba je verejna sluzba! Takze ano, rozhodne mel na radnici nekdo byt a nejak to resit. Ti vodari to taky spravovali navzdory vikendu. A to berou urcite mene penez, nez ti na slavkovske radnici...

 • HonzaB  - Socani

  A politiku bych do toho netahal. Socany nemam taky rad. Darebaci se najdou ale napric politickym spektrem (hnusna klisoidni formulace). Netvrdim, ze jsou na radnici nejaci darebaci. Na tuto situaci rozhodne nebyli pripraveni. Na druhou stranu, kdyz prisla poprve velka voda, byl to taky zmatek. Pri tech dalsich uz byla organizace praci daleko lepsi. Cili, chybami se clovek uci. Lide si jen povzdechli, ze byli v podstate bezradni. To ale asi vsichni, i ti na radnici. Sami nemeli vodu, ne?

 • jonáš  - Hezké - teď vážně

  Podívej komu odpovídám a co napsal. Psal jsem to na článek k volbám. Zbytek máš pravdu - není to vše ok. Pro tebe sice zůstanu ***em, i když při tvém vysokém intelektu bys mohl poznat na co reaguju.
  Cituji MJ:
  Vzpomeňme si na to, až půjdeme na podzim ke komunálním volbám.

 • HonzaB  - ***e neznamena ***ce...

  MJ je mimon, kdyz do toho zasahuje politiku. Stejne jako povodne, tak i praskle potrubi, je natolik nestandardni situace, ze na to nemuze byt prpraveno zadne (podobnou situaci neotrele) zastupitelstvo. Myslim, ze ti ostatni (krome MJ, ktery uz zapomnel, ze CSSD je krome slibovani take velmi mstiva strana) si jenom povzdechli, ze nemeli zadne informace. V takove situaci budou nadavat skoro vsichni. Kazdopadne budme radi, ze uz voda tece opet z kohoutku a ne z Urbanku. Hezky den vsem.

 • Jakub Navrátil  - Pro Jonáše i ostatní

  Hezké - je dobře, že si alespoň někdo dokáže takhle ironicky "rejpnout"! A že to někdo nepochopil? Jeho věc! Já jsem se zasmál ;)

  Jinak lidi - buďte v klidu, chvilku neteče voda, a hned je z toho katastrofa - soudě podle některých příspěvků. Vzpomeňte si na hygienické podmínky na vašich dětských táborech nebo v zemích třetího světa a uvědomte si, v jakém luxusu běžný středoevropan žije...

 • Majka  - Asi jo

  Myslím, že je to míněno ironicky, ne? :)

 • vodouch  - spravne?

  Taky myslim, ze se daly cisterny pristavit driv, kdyz byl problem uz v sobotu vecer. Krome toho mohly byt o neco vetsi, aby voda nedochazela tak rychle.
  K tomu vyptavani kolemjdoucich s kyblem, taky jsem jich na Zlate hore par potkal, ale kybl meli prazdny a vedeli taky houby, kde je cisterna. Tak to zeptani moc nepomohlo.

 • jonáš  - Tady souhlasím bezvýhradně.

  Máš pravdu.

 • mladá urejpaná  - souhlas

  Souhlasím, protože na rádiu hlásili už v brzkých sobotních ranních hodinách že prasklo hlavní potrubí někde u Rousínova. Taky jsme hledali nějaké informace,protože nám sice tekla čurůčkem ale tekla. Na stránkách vakvyskov.cz jsme nic nenašli,předpokládali jsme že to bude jen omezení tlaku vody a jako ostatní jsme si žádnou zásobu nedělali." Naše chyba" zůstala mi v neděli jen plná pračka rozepranýho prádla a těch nadávek, to snad ani nebudu rozepisovat. Smůla že chodím na směny a v neděli po noční jsem chtěla vyprat.... Asi bych se na to vykašlala kdybych našla jen zmínku na stránkách vaku že voda nepoteče.

 • MJ

  Mohu potvrdit, že informovanost o stanovištích cisteren byla téměř nulová. Na sídliští Zlatá Hora jsem se vypravil cisternu hledat během dne celkem šestkrát a uspěl jsem pouze jednou. Mezitím byla totiž vždycky odvezená. Večer tam sice byla, ale byla prázdná. Teprve potom se VaK uráčilo přistavit jinou na druhý konec sídliště. Tři cisterny na šestitisícové město, to je opravdu nezvládnutá situace. Není to ale jen záležitost VaK Vyškov, je to i závažné selhání vedení města. Vzpomeňme si na to, až půjdeme na podzim ke komunálním volbám.

 • kroupová

  Že neteče voda, víme od včerejšího večera, to nám nikdo oznamovat nemusí. Ale ostatní informace aby člověk sbíral po hospodách. Nefunkční rozhlas, žádné internetové zpravodajství, prostě fakt středověk. Nezvládnutá situace. Asi si to obyvatelé města nezaslouží.

 • Slavkovák  - TIP PRO RADNICI

  Vedení města by se mohlo zamyslet nad projektem KOMUNIKAČNÍ, VAROVNÝ A VYROZUMÍVACÍ SYSTÉM JMK a jak jej v případě naléhavé potřeby využít

 • Anonymní  - zákazník

  ještě horší jak středověk...odběr vody není nijak mimořádný,prostě jste selhali a nezvládáte to

 • BaF  - NAPROSTO NEZVLÁDNUTÁ SITUACE

  Informovanost nula, pokud neberu v potaz chrchlající amliony městského rozhlasu ze kterých je slyšet každé páté slovo. S tím, že když nám v neděli v jedenáct odchrchlají že nejde voda, tak to každý už ví, zvlášť když voda nešla od noci.
  Na co máme v dnešní době elektronické městské vývěsky? Proč nebyla okamžitě zveřejněna přesná stanoviště náhradních cisteren s vodou? Navíc na nich chybí informace o tom, zda se jedná o pitnou nebo užitkovou vodu. Tedy když už náhodou po delším pátrání na některou narazíte.
  Jinak řečeno - naprosto nezvládnutá situace.

 • Tomáš D.  - NAPROSTO NEZVLÁDNUTÁ SITUACE

  Souhlasím s názorem BaF, že vedení města nezvládlo nastalou situaci po přerušení dodávky vody a že nezajistilo informaci občanům, co se přihodilo.Mělo by to být poučení pro příště a vedení města by mělo přemýšlet, jak v případě potřeby tuto infmaci zajistí. Od toho starosta a spol.na radnici sedí.Určitě by se mělo zvažovat využití internetu, zasílání SMS občanům prostřednictvím mobilů. Kritická situace může nastat s dodávka může el.energie, plynu a důsledky těchto situací by mohly být nepříjemnější než to, co jsme zažili tuto neděli.
  Ostatně: je někde aktuální informace, jaká je momentální kvalita dodávané vody?
  Rád bych ještě připomenul: na slavkovském webu jsou čas od času (i bouřlivé) diskuse k problémům, týkajících se obyvatel města. Nevzpomínám si, že by se někdy k nim vyjádřil některý z funkcionářů na radnici, jako by jim nestálo za to se jimi zabývat. Většinou pouze pánové Lánský a Ing.Šilhánek to, co považují za potřebné, komentují...

 • Jakub Navrátil

  Souhlasím s tím, že odpovědní by se měli přidat do diskuse zde na webu - koneckonců denní návštěvnost na stránkách veslavkove.cz je dosti vysoká a lidé by to určitě ocenili!

 • Anonymní  - zákazník

  ještě horší jak středověk

 • Honza  - Ale vodotrysk na náměstí tryská!!!

  Největší sranda je, že když jsem byl teď večer na náměstí pro vodu, vodotrysk vesele šplouchal, nasvícen ze všech stran - to aby byl nepřehlédnutelný 8-) Lidi přemýšleli, jestli si mají načepovat, nebo ne, že už je asi vody dost... Ještěže jsem si vodu nabral, protože doma na mě vodovod jenom zasyčel, ale voda žádná. Chudáci ti, co se vesele otočili a šli optimisticky domů bez vody... :-l

 • Anonymní

  středověk %-)

 • lek

  luxusni letni fotka, hlavne ty rampouchy... ;)

 • lek

  luxusni letni fotka, hlavne ty rampouchy... :)

 • Aleš Dzan  - Tisíc litrů

  Tisici litrová nádrž pro Sídliště Nádražní, dovezená odpoledne, když voda nešla od pozdního večera, pravda poté jednou vyměněná, no Penny mělo kšeft, palety s vodou zůstaly prázdné.Jak málo ,stačí městu odpojit vodu a elektřinu a za pár dní je na kolenou, na co bomby.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Městský ples odstartoval plesovou sezonu
  městský ples
  městský ples
  Městský ples odstartoval plesovou sezonu ve Slavkově u Brna. Děkujeme všem, kteří vytvořili úžasnou atmosféru – skupině Kanci paní nadlesní, cimbálové muzice Šternovjan, moderátorovi Michalu Chylíkovi, Jiřímu Slámovi za fotokoutek, Glitter Stars za úžasnou show.

Kultura

 • PF 2019
  Divadelní spolek
  Divadelní spolek
  Jak jinak dovršit úspěšný rok Slavkovského divadelního spolku, nežli silvestrovským představením! Když bylo na konci roku 2017 odehráno představení „Dámský krejčí“,vznesli četní diváci přání, zda by se silvestrovská představení nemohla stát ve Slavkově tradicí.... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.