Dnes je čtvrtek 27.2.2020, svátek má Alexandr

SeniorTaxi zahajuje provoz

senior taxiSeniorTaxi ve Slavkově startuje! Průkazky opravňující k dotované jízdě začnou pracovnice sociální oboru městského úřadu vydávat od zítřka – středy 18. září. Nárok k využití této dotované služby mají všichni občané Slavkova u Brna starší 65 let a také držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P. Jedna jízda po Slavkově pak majitele kartičky SeniorTaxi vyjde na 20 korun. Rezervace jízd bude možná na telefonním čísle 704 866 600. SeniorTaxi bude fungovat každý všední den v čase od 6.30 do 15 hodin. Službu poskytuje taxislužba Kochaníček ze Slavkova.

Průkazky vydává odbor sociálních věcí na Městském úřadě, Palackého náměstí 260 (budova pošty), první patro, kancelář vedoucí odboru Šárky Morongové. K vyzvednutí budou každou středu a pondělí od 7.30 do 17 hodin.

Připomínáme, že v budově je k dispozici výtah.

Základní otázky k SeniorTaxi

Může do SeniorTaxi nastoupit jakýkoli senior?

Základním pravidlem pro možnost využívání SeniorTaxi bude minimální věk 65 let nebo držitel průkazu ZTP nebo ZTP/P. Další podmínkou je trvalé bydliště ve Slavkově u Brna. A v neposlední řadě bude muset člověk, který do SeniorTaxi nasedne, vlastnit průkazku vydanou městským úřadem nebo průkazku ZTP, ZTP/P.

Co mám udělat pro to, abych průkazku získal? Kam si pro ni můžu zajít?

Průkazky vydává odbor sociálních věcí na Městském úřadě, Palackého náměstí 260 (budova pošty), první patro, kancelář vedoucí odboru Šárky Morongové. K vyzvednutí jsou každou středu a pondělí od 7.30 do 17 hodin. S sebou si vezměte občanský průkaz nebo jiný doklad s údajem o trvalém bydlišti. Na místě pak sepíšete informovaný souhlas s poskytnutím osobních údajů.

Jak bude SeniorTaxi fungovat?

SeniorTaxi by mělo být v provozu každý pracovní den od 6.30 do 15 hodin. Důležitá bude telefonická objednávka den předem – každý kalendářní den v čase od 6.30 do 18 hodin. V den převozu může poskytovatel jízdu z kapacitních důvodů odmítnout. Jedna jízda bude stát 20 korun, nezávisle na délce trasy. Počítá se přitom jedna jízda tam. Cesta zpět bude stát také 20 korun. Protože jsme chtěli vyřešit zejména problém starších a zdravotně hendikepovaných lidí při cestování na úřady, nákupy, k lékařům apod., vytipovali jsme konkrétní místa, kam bude moci taxikář zajíždět.  Důležité je také říct, že SeniorTaxi bude dotováno z rozpočtu města. V tomto roce, kdy spouštíme pilotní, zkušební provoz, máme v rozpočtu vyčleněny dostatečné finanční prostředky. Počítáme s tím, že se do konce roku ukáže, jak bude systém v praxi fungovat a od Nového roku pak můžeme zkušenosti a zpětnou vazbu zohlednit.

Kam se můžete ze svého bydliště nechat přepravit?

• pobočka České pošty, Palackého náměstí 3

• lékařské ordinace –  Poliklinika, Malinovského 551, Lázeňský dům B-Braun Zlatá Hora 1466, Dům s pečovatelskou službou Polní 1444

• MěÚ Slavkov u Brna, Palackého náměstí 64

• Úřad Práce, Koláčkovo náměstí 727

• autobusové a vlakové nádraží

• hřbitov

• nákupní střediska (Penny – Špitálská,  COOP – Polní, Hruška – Zlatá Hora)

Co když bude chtít SeniorTaxi využít více osob?

Pokud do taxi nastoupí například tři osoby, které budou mít průkazku SeniorTaxi (nebo ZTP), pak bude chtít taxikář zaplatit pouze cenu jedné jízdy – tedy dvacet korun od všech pasažérů. Držitel průkazky má také možnost mít s sebou maximálně jednu doprovodnou osobu.

vs

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.