Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Slavkov postaví školku. Vezme si úvěr 20 milionů

Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školyProblém nedostatku míst ve školce se vyhrotil ve Slavkově u Brna. Zastupitelstvo proto souhlasilo s výstavbou nové mateřinky. Ne všichni rodiče mají možnost dát po skončení mateřské dovolené dítě do školky. Ve Slavkově u Brna se problém nedostatku míst v mateřince vyhrotil a rodiče napsali otevřený dopis tamní radnici. Ta se nakonec rozhodla vyjít nespokojeným obyvatelům vstříc, ale až pro příští školní rok.

Zastupitelstvo totiž v pondělí schválilo výstavbu nové mateřinky v bývalé restauraci Gól na sídlišti Zlatá Hora. Město se kvůli tomu zadluží až do výše dvaceti milionů korun. „Kupní cenu objektu jsme s firmou SFK Slavkov domluvili na dvanáct až dvanáct a půl milionů korun. První splátka má činit tři miliony, zbytek peněz bychom společnosti zaplatili postupně během následujících několika let. Rekonstrukce budovy vyjde na dalších pětadvacet milionů korun,“ nastínil starosta Slavkova u Brna Ivan Charvát na pondělním jednání zastupitelstva, na které se přišlo podívat asi patnáct rodičů.

Slavkovská mateřská školka Zvídálek má nyní tři pobočky, na Komenského náměstí, na Koláčkově náměstí a na Malinovského náměstí. Jejich kapacita je celkem sto jedenadevadesát míst. Letos dost možná stačit nebude. „Volných míst bude pro příští školní rok asi dvaašedesát, k orientačnímu zápisu přitom přišlo třiadevadesát dětí. Nicméně zatím třeba nevíme, kolik z nich bude mít odklad. Přesná čísla budeme znát až po řádném zápise, který se uskuteční od 17. do 19. května,“ informovala ředitelka mateřské školy Zvídálek Eva Jurásková.

Jedním z rodičů, jehož dítě se do školky pravděpodobně letos nedostane, je Pavla Blackmore. „Nejspíše ho budou hlídat matka s otcem, anebo se vzdám práce a budu bez peněz doma. Třeba jedné mojí známé se zas o dítě stará prababička,“ řekla nedávno Blackmore. Právě ona je spolu s dalšími čtyřmi matkami autorkou otevřeného dopisu slavkovské radnici, ve kterém na problém upozornila.

Zastupitelé se domnívají, že počet dětí ve městě v příštích letech ještě vzroste kvůli nové výstavbě v lokalitě Zelnice. Problém je podle nich navíc s mateřskou školkou v Malinovského náměstí. Ta totiž nepatří městu, ale kongregaci Chudých školských sester naší Paní. „Sestry mají zájem během dvou až tří let převzít tuto školku do své péče. Již teď je jedna ze tří tříd zaměřená na církevní výchovu,“ upřesnil Charvát.

V nové školce na sídlišti Zlatá hora mají v příštím školním roce vzniknout tři oddělení. Každé z nich bude mít kapacitu osmadvacet dětí. V objektu se bude nacházet také kuchyň a jídelna. V budově časem vznikne také čtvrté oddělení, ale uvažované prostory má ještě po následující tři a půl roky pronajaté společnost Protisk. „Ta prostory potřebuje pro svůj sklad. Pokud se ale podaří třeba udělat přístavbu, kam by firma mohla svoje věci dát, je možné, že čtvrté oddělení ve školce vznikne již dříve,“ uvedl Charvát.

Ředitelka školky Eva Jurásková navrhované řešení ocenila. „Koupí budovy by se ve městě rychle vyřešila situace v předškolním vzdělávání. Z možností, které se nabízejí, objekt restaurace Gól vychází nejlépe. Jsme z něj nadšení,“ prohlásila Jurásková.

Zastupitelé se po diskusi nakonec rozhodli výstavbu nové mateřské školky ve Slavkově podpořit. Třináct z nich hlasovalo pro, jeden se zdržel, proti nebyl nikdo. Zastupitelé souhlasili s koupí pozemku a budovy a pověřili radu města, aby dojednala podmínky kupní smlouvy. Rada města také dostala za úkol na příští jednání zastupitelstva připravit návrh financování projektu.

Radka Jarušková, Vyškovský deník

Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mateřská škola Zvídálek / Foto: archiv školy

Komentářů (48)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • katarová

  k tomu tématu se dá říct jen škoda... pan starosta si nenamastil kapsu aby měl na milenku s kterou žije a pan raichel taky splakal nad výdělkem....

 • Veci verejne  - Inventura

  Po precteni vasich komentari jsem zdesen co se muze v tomto state a hlavne ve vasem meste dit.Jak jsem se docetl tak ve vasem mestkem zastupitelstvu sedi jisty zastupitel,ktery ma stavebni firmu.Jestli jsem to dobre pochopil.A tento pan zastupitel zije na ukor mesta a to tedy vas obcanu.Slibuji,ze s tim skusime neco udelat jeste do komunalnich voleb.

 • muj nazor

  %-) Ty jsi taky moc dobrý,zatoč s nima po bolševicku,chce se mně blejt

 • Honza  - Já říkám ANO

  Každý máme svůj názor,když se má něco udělat, změnit, vylepšit, jsme najednou všichni chytří, máme plné hlavy plánů, hlavně bychom udělali všechno jinak a líp. Podle mě je potřeba ne mluvit, psát, ale postavit se k věci čelem. Ano, míst a pozemků je hodně, ale kdyby se navrhla jiná alternativa, zase by nevyhovovala, protože co člověk to jiný názor.
  Máme 2 děti předškolního věku a chceme je do MŠ dát, v oblasti Zlaté hory je klid, pěkné prostředí, plno mladých rodin, tak proč ne? Jsem rád, že se něco děje a že město pro děti je ochotné něco udělat.

 • JaN  - zbytečná debata

  Hádáte se tady zbytečně město hospodu údajně nekupuje... Je fakt že pozemků a budov ve městě by se našlo dost,ale koho to vlastně zajímá... %-)

 • Lenča  - Zlata hora

  Co ja vim tak skolka mela byt pred x lety fakt za ZS Tyrsova na Zlate Hore (pozemek pro venceni pejsku, prirodni parkovisti). Ale nevim koho je pozemek, ale skolka by se tam hodila lepe nez misto hospody a nebo aspon hriste pro deti na tom miste. Nyni me prijde ze je to nevyuzitejny pozemek, nic se tu nedeje 20 let(az na cirkus).

 • Duf  - rekonstrukce

  připadne mě, že město už neví kam by rozházelo peníze.. vratit bezmála 40M do školky, která ani nebude mít "řádný" užitek.. dyť se všude pořád proklamuje jak porodnost klesá.. tolik dětí tu snad ani není, aby byla školka naplno využita.. a jak už tu někdo poznamenal, nakonec se do toho vrazí ještě víc peněz (a kdo ví kam půjdou) a ve výsledku to nebude mít žádoucí efekt.. navíc je ve slavkově potřeba opravit plno věcí.. hlavně co se některých komunikací týče.. například cesta od polikliniky kolem kostela k poště je opravdu v havarijním stavu a to, že ji silničáři pozáplatují problém neřeší.. denně tudy jezdí autobusy, sanitky a další důležité spoje.. a silnice je jak příjezdovka na nějakou horskou chatu...

 • obyvatel  - místo pro školku

  Tady jsou diskuse, že není místo pro školku a přitom určitě nejlepší místo by bylo na místě závodiště autíček za autobusákem.Pro město autodráha nemá prakticky žádný užitek, akorát obtěžuje obyvatele přilehlých ulic hlukem. Jsou to pozemky městské a s nyní uvolněnou cukrovarskou váhou ideální prostor pro školku!

 • Felix  - super rekonstrukce

  Tak toto je opravdu super kousek pana starosty a jeho pohunků. Jani fandím Vám při komentářích a sám jsem velice zvědav kdo bude za touto super rekonstrukcí stát nejen jako stavební dozor :). Nebo že by tam byla velká opona jako v Národním a za ní stál sám velký režisér jehož kalendáři s reklamou je vybavena celá radnice a na Slavkov se dívá pěkně zvršku?
  Bingo !!! Reistav :)

 • Jana  - školka

  Díky Felixi,každej má nějakej názor a všem se člověk nezavděčí. Zakázku jistě dostane Reistav,za ten vylepšenej byt na Filipově se musí "náčelníkovi" našeho města nějak odvděčit.Ve Slavkově přeci není jiná firma která by stavěla pro Slavkov. Kdoví jestli tohle všechno nejsou jen předvolební mazanice ... a školka kdoví jestli opravdu bude. Taky jsem si všimla že ve všech kancelářích mají reklamu Reistavu jako kdyby jim za to platil...Člověk někdy neví jestli je na obecním úřadě nebo ve firmě Riestav. 8-)

 • muj nazor

  mozna byste Felixi s Janou tu skolku mohli postavit v akci zet,urcite jste toho za byvaleho rezimu udelali pro Slavkov dost a nebo by to mohla postavit nejaka Prazska nebo Brnenska firma aby si mistni chlapi mohli odpocinout na pracaku.tak at vam vsechno vyjde

 • Anonymní  - Jana + Felix

  všichni jste chudáci,běžte si povykládat na zastupitelstvo a tam dostanete odpověď na svoji otázku !!!

 • Jana  - školka

  Upřímě kdyby město neházelo klacky pod nohy stavební firmě Kaláb, mohlo se domluvit že v lokalitě zelnice kromě bytů a domků postaví i školku.Protipovodňové optaření vybudovali kolem polní a nakonec tam prý takly nesmí školku postavit z důvodu povoldí. Tak co tam tedy budovali??? Celé naše zastupitelstvo je upřímě zadarmo drahé.Na školku kašlali,bodejť by taky ne,jim děti do školky určitě vzali bez problémů.Až lidi začali brblat tak se trochu rozhoupali.

 • pepa  - Jano omlouvám se

  Promiň dole moji reakci na tvůj příspěvek. Nevěděl jsem, že si děláš srandu. Z tohoto příspěvku už mi to došlo. Omlouvám se. Teď už jsem se taky pobavil ;)

 • Jana  - školka

  Tak to jsem ráda Pepo,alespoň někdo se baví. Vzhledem k tomu že město stejně už má ve věcech jasno,je veškerá tahle debata zbytečná.Pochybuju že některý pantáta z radnice vůbec četl tyhle názory... 8-)

 • Školkarka  - No a co...

  Někdo má problém se školkou a někdo s hlídáním dětí, jak je tomu v mém případě...takže mě nic nevzrušuje, s dítětem jsem doma i když školku mám...protože na placené hlídání nemám...je to koloběh problémů...

 • Verča  - Školka

  Vím, že se to mnohým nelíbí, ale jako rodič dítěte, které má nastoupit do školky a není pro něj místo jsem ráda, že se tato problematika konečně vyřešila. Jen málo Vás dle Vašich komentářů bylo na setkání radou, kde se hovořilo o všech variantách pro školku.Bohužel všechny možnosti opravdu padly, jedinou alternativou je na Polní, ale prvně jsou nutná protipovodňová opatření,změna UP, infrasttruktura atd. takže je to otázka několika let a situace je krizová už teď!!! Jinak sestry Maliňák urgentně nechtějí, ale do budoucna ano a koláčkovo bude nějakou národní památkou, už nevyhovuje předpisům a bude se prodávat, takže tu fakt nic není....a co vím s majiteli pozemků okolo gólu jednají, aby děti měli hřiště. A věřím, že aby splnily všechny předpisy tak ta cena bude vysoká, ale nová školka by stála cca 50 milionů.....vím, že to pro mnohé bez dětí či se staršími dětmi není priorita, ale vy byste v dnešní době chtěli ztratit pracovní místo, protože Vám dítě po skončení mateřské nevezmou do školky a vy budete bez peněz doma?

 • DoM  - Náhrada

  Pohled z jiného úhlu.
  Je ve Slakově rovnocená náhrada za tuto "hospodskou hrůzu"?
  Která jiná "hrůza" má takové vybavení s velkým sálem?
  Budou se různé akce různých organizací konat
  snad na drahém Bonapartě nebo Bučandě apod.?
  Řekl bych, že náhrada bohužel není.
  S přihlédnutím ke zveřejněným nákladům se mi
  zdá tato akce poněkud podivná.
  DoM

 • Martin  - Náhrada

  Bonapart je katastrofa a s bučandou se taky počítat nedá, protože si ji bere zpět majitel a hospoda bude stát za ... tak jako dřív.Náhrada není. =-O

 • Dave  - Bonapart jako náhrada proč ne??

  Nezdá se mi,že by byl Bonapart drahý,nebo nějaká hrůza. Naopak mají nejlevnější pivo ve Slavkově a je tam velmi příjemné posezení v nově upravené restauraci

 • L  - Za kolik?

  Vzpomene si ještě někdo, za kolik melónů prodalo město před několika lety objekt bývalé zvláštní školy na Tyršově ulici ??? Tehdy se nevědělo, na co to využít.... 8-)

 • Helena  - Za kolik?

  No myslím že zo nebyl až takovej ranec,ani jsem pořádně nepostřehla na vývěsce že město něco prodává... :-X

 • Vlast.  - Odebrání ze státu a nabídnuty jiné prostory

  Vidím to tak, že MÚ by klidně mohl tuto budovu odebrat, protože to je v zájmu dětí a ne děti ještě vyhazovat, asi na MÚ neví jaké zákony existují...jejich kolegové z jiných regionů se diví...

 • BaF  - Odebrání budovy

  To jako že se z potřeby školky ve Slavkově udělá veřejný zájem ve smyslku zákona O veřejném zájmu a budova restaurace se vyvlastní?

  Co kdybyste udal/a svoji přesnou adresu, aby úřad vyvlastnil tímto způsobem třeba Váš dům? To je nápad!!!

  Vlastně proč komunikovat slušně, když lze postupovat silou moci. Je vidět že únor 1948 ještě některým existencím z mozku doposud neslezl.

 • Vlast.  - pro Bafa

  Bylo myšleno vyvlastnit jeptiškám... :( , dát jiné prostory...co je momentálně prioritou??? Děti a školka a ne hamtání majetku...jsem věřící taky, ale toto se mi nelíbí nevracíme se k minulým staletím???

 • BaF

  Hamtání majetku? =-O
  A to si myslíte že v tom objektu, kde je momentálně kromě školky ještě umístněná taky pomocná škola (která tam taky nebyla která ej -světe div se v přízemí) někdo na patře leží na kupě peněz a přemýšlí kde vzít další? Co kdybyste se informoval/a o tom, k čemu ten objekt slouží?

  Mimochodem, jaké jiné prostory byste jim tak asi dal/a náhradou, když mluvíte o náhradě?
  Místní koupaliště, radnici, nebo snad víceúčelovou administrativní budovu, kde teď jede živnostňák, životní prostředí a podobně? :D Ona toho obec zase tolik nemá. Natož volnýho. A kdyby měla, tak by asi nemusela vymýšlet tyhle kejkle s hospodou. Nehledě na finanční aspekty při výměnách.

  No a když to vezmete z historie, tak právě tato stávající budova byla před pár lety školským sestrám nabídnutá jako náhrada za současnou ZŠ Tyršova..... Kde ostatně před komunistickým zásahem působily.

  Ostatně způsoby přemýšlení, nemáme-li, vyvlastníme, nejlépe církvi, ta přece neví co s penězi jsou silně úchylná. Ani církve nemají tiskárny na peníze. Ke svým penězům přichází tak, že se na jejich majetek musí složit (a skládaly) obyčejní věřící. Nemůžete si dovolit jenom tak rozhazovat rukama a vykřikovat že někdo brzdí rozvoj školek ve Slavkově jenom tím, že vlastní budovu, kterou s ním v minulosti někdo směnil za jiný jeho majetek. Sundejte si konečně rudé brýle z dob ČSSR a SSSR, kdy církve byly pro komunisty úhlavní nepřítel na život a na smrt v ideologickém boji.

 • LaFleur  - ???

  Podle vašeho myšlení se nevracíme o staletí, ale o pár desetiletí. Komunisté zabavovali majetek a nemovitosti. Aby někdo nezabavil váš dům za účelem „vyšších zájmů“.

 • Jana  - odebrání ze státu ...

  Může stát odebrat i pozemek? Jestli ano, proč těm jeptiškám nevymění ten pozemek na zlatce za jinej.Určitě by se našel i jený pozemek, Slavkov zase není tak malé město.No ale upřímě ono je lepší koupit tady tu hospodskou hrůzu dát vydělat kamarádovi Reichlovi nebo Čáslavě za předraženou rekonstrukci a v klidu spát že jsem něco udělal pro občany... O-|

 • Vlast.  - Přesně tak...

  Ruka ruku myje...nám osobně taky jdou vyvlastňovat majetek protože je zapotřebí obecním zájmům...není to tady a nic nenaděláme...

 • Pepa  - to už je moc

  Když už melete takové hovadiny, tak se aspoň zeptejte, jestli to jde.
  Ten pozemek na Zlatce je Úřadu pro zastupování státu a nejde nikomu vzít, ale nesmí se na něm stavět. Ten barák na Maliňáku je jeptišek (kongregace) a ti to zadarmo pronajímají školce už desítky let (a to jim má úřad jako sebrat? násilně je vystěhovat a pak postřílet?). Ta budova prostě není města a tak je tam školka jen trpěná.
  Na besedě s občany bylo řečeno, že byla zpracována studie na Polní (cena by byla přes 60 milionů) - se podívejte na web, kolik stojí školky jinde. Na Zlatce to majitel chtěl prodat. Chápu, že by tam pro některé bylo lepší tržiště než školka. Ale to už je věc názoru.
  Na ty ceny školek se fakt podívejte. Jestli teda chcete vědět skutečnost a nebo jen tak nadávat.

 • Vak

  Nepotřebuji se dívat na ceny jiných školek když vím, že rodinný dům 8+2 se dá postavit částečně svépomocí za 1,5M bez pozemku - i kdyby školka měla být 10x tak velká, tak se pořád dostanu na polovinu ceny, než má stát REKONSTRUKCE - nikoliv novostavba. Nikdo mi nevymluví, že je to předražené. Samozřejmě chápu, že je nutné zpracovat kvalitní projekt, instalace, vybudovat sociální a technické zázemí, kuchyni, nábytek... 37M je drahota

 •  - Cože?

  8+2 za 1,5 Mega? To jste asi zaspal dobu.

 • Vak

  Nezaspal,zkusil a postavil-priznavam ze bez zarizeni, ale jde to!

 •  - Nevěřím

  Jenom střecha na takový dům musí vyjít cca na půl Mega.

 • kakadu

  A kde to prosím Vás vidíte,že rodinnný dům 8+2 se dá postavit za 1.5 MEGA ? To asi dal,ale před 20lety! Takhle jsem se dlouho nezasmál? :D Nejepší by bylo,abyste to teda zkusil postavit vy!!! :P

 • Jana  - Pepa

  Ty Pepo,než se začneš do někoho navážet pořádně si přečti jeho dotaz!!! Ptala jsem se jestli lze odebrat pozemek,ne že ho mají okamžitě odebrat. Nová školka za 60 mil.to snad je jen legrace? Kolik z těch 60 mil. by se opravdu investovalo do školky.Dyť se podívej kolik sem teklo pěněz od státu na školy, hřiště a búhví co ještě a kolik se opravdu investovalo. Škola Komenského se pomalu rozpadá a narvalo se tam milionů na rekonstrukci až to smrdělo...Projdi se po Slavkově a zjistíš kolik město vlastní pozemků,nebo kolik je prázdných budov, který by se dali odkoupit a rekonstruovat a určitě by to bylo lepší rešení než hospoda. Nic proti hospodě,ale rozpadající se monstrum a na tak *****ním místě.A jestli má město v plánu koupit pozemek za hospodou,ma kolik se tedy ve finále rekonstrukce s koupí pozemku vyšplhá???

 • pavel

  No to mate pravdu jako vzdy to vyhraje jedna nejmenovana firma akorat je zajimavy,ze tato firma vyhraje pokazdy asi nahoda 8-) a zajimalo by mne kde pan Charvat a spol budou chodit na pivo a kut cachry machry:::

 • anonymní

  Už je kují, na soukromé zahradě pana Filipa na Tyršovce.

 • Anonymní  - To snad ne!

  37,5 milionu jako výchozí cena za přestavbu betonové 20 let staré zfušované hrůzy?!?! Lidi, vždyť to je nehorázně přestřelené! Co bude stát těch 25M na rekonstrukci - možná celé strhnout a postavit nový objekt, potom je ale 12,5M sakra hodně za cca 500m2 pozemku...?!?! Za 25M postavím do roka novou školku na zelené louce i s pozemkem a vyasfaltovanou příjezdovou cestou a ještě mi zbude - copak Slavkov nemá ŽÁDNÝ vhodný pozemek na novostavbu? Prosím zastupitele o přehodnocení celé situace, protože bych nerad v budoucnu slyšel: "Nemáme peníze na opravu silnic/údržbu zeleně/MP/jánevímcoještě, protože Vy jste chtěli novou školku"!

 • Anonymní

  Mě tohle řešení nepřijde zas tak ideální. Třídy z Malinovského se "jen" přesunou na Zlatou Horu(kde není parkování,zahrada,...) Navíc náklady na provoz školky na 3 místech jsou větší, než kdyby vše bylo pod jednou střechou. Co se tím teda vyřeší to nechápu. Snad jen to, že za kostelem bude školka Chudých sester,a p.ředitelka bude mít argument, kam děti umístit, když nebude místo ve státní školce.

 • VaK

  Nevím jak paní ředitelce a městské radě, ale mě přijde celková cena 37M nehorázně přemrštěná - navíc s nejistým výsledkem. Demografické studie předpovídají spíše pokles nově narozených dětí a tak mám pocit, že za polovinu ceny by se dala pohodlně nová školka, resp. víceúčelová budova. Město přece má své pozemky. Opět je zde známá věc - peníze jsou státní, tedy "jakoby nikoho" nikomu taková otřesná cena nevadí a jediný, kdo z toho nakonec shrábne velkou část jsou 2 známí zástupci soukr. stavebních firem - záleží na tom, jestli se protáhnou jednání a bude rozhodovat pravice nebo levice...

 • Anonymní

  Určitě dohozeno kamarádům a cena bude jistě vyšší než se avizuje a za pár roků nebude poznat, ze bylo něco vybudováno - viz fasády na slavkovských budovách apod...

 • Eva  - školka

  Copak není jiné místo kde školku postavit? Oceňuji že se město vůbec unavovalo přemýšlením,ale myslím že to není zas až tak skvělé.Kdy budou parkovat maminky co přivezou děti do školky,už tak je sídliště přeplněné,kdy bude hřiště pro mateřinku?Pokud vím stávající školky mají zahradu s hřištěm,tady toho okolního prostoru moc není.Proč se nepostaví školka na Zlaté hoře za ZŠ Tyršova,je tam pozemek kam se chodí jen venčit psi.Vím že to patří těch chudým sestrám,ale když se o ten pozemek nestarají tak proč ho mají vlastnit.

 • Anonymní

  Já jsem ráda alespoň za něco, než by se úplně nová školka postavila trvalo by to minimálně dva roky, což je dlouhá doba. Myslím, že by to moho být ještě na daleko horším místě :)

 • BaF  - Ad pozemek

  Kdybyste se podívala do katastru, tak byste zjistila, že pozemek je napsaný na Stát, přesněji řečeno na Úřad pro zastupování ve věcech majetkových.
  A je to tak jenom proto, že dosud žádná vláda nebyla ochotná dotáhnout restituce církevního majetku.
  Všichni se tváří že jsou ochotní se vyrovnat, ale když dojde na placení, tak se z toho nakonec vždy udělá téma pro levičáky, jak církvím platit, ani vracet nechtějí, že by to odnesli občané.
  Jenomže když to vidíte v reálu, tak to občané odnáší. Třeba takhle. Stát na tom stavět nemůže, prodat to nemůže, vrátit to nechce.
  Jsem přesvědčený že by to sestry byly ochotné ten pozemek prodat/vyměnit/pronmout. Ale když jim to podle papírů nepatří, tak asi nemůžou.
  A jediý užitek z toho mají pejskaři a plevel co tam roste.

 • Jana  - školka-pozemek

  To je fakt neuvěřitelné, takovej pěknej pozemek.Mohla by na něm klidně být školka, hřiště nebo búhví co a protože máme ve vládě tupce je ten pozemek více méně na ho... %-)

 • Petra

  Tak pokud vím tak ne všchny školky mají zahradu, ta co je na ZŠ Komenského zahradu nemá! A děti musí na zahradu do jiné školky. Za restaurací Gól je pole a o tom město jedná s majiteli, tam by měla zahrada vzniknout. Aspoň o tom byla na zastupitelstvu řeč.Tak uvidíme.

 • katarová  - město udělalo velkou chybu že nebude mít školku na

  ;)

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.