Dnes je neděle 23.2.2020, svátek má Svatopluk

Starosta Slavkova u Brna poděkoval hasičům

Foto autorVe čtvrtek 23. května pozval starosta města Slavkova u Brna Michal Boudný hasiče, aby jim poděkoval za výborně zvládnutý zásah při požáru v dubnu tohoto roku.

Na Velký pátek 19. dubna 2019 v 8:56 hod. byl ohlášen požár ve sklepě rodinného domu ve Slavkově u Brna na ulici Purkyňova. Na místo vyrazily jednotky HZS JmK ze stanic Slavkov u Brna, Bučovice a Vyškov a s nimi jednotky dobrovolných hasičů ze Slavkova u Brna a Křenovic.

Profesionální hasiči ze stanice Slavkov u Brna byli na místě jako první za 2 minuty od ohlášení události. Veliteli zásahu bylo hned jasné, že se nejedná o běžný zásah.

Ze sklepa rodinného domu se valil hustý kouř a v okně 2. nadzemního podlaží volaly o pomoc 2 dospělé osoby, které měly v náručí nemluvně. Velitel zásahu se rozhodl vyslat 2 příslušníky hasit požár do sklepa a společně s dalším příslušníkem přistavili nastavovací žebřík k oknu. Velitel zásahu po něm vylezl k osobám, které již ohrožoval toxický kouř. Jelikož únikovou cestu po schodišti již nebylo možné použít z důvodu silného zakouření a tepla, musel zvolit složitější záchranu osob sestupem po žebříku. V tu chvíli na místo dorazila místní jednotka SDH Slavkov u Brna, jejímž členům velitel zachraňované osoby na žebřík předával a ti zajistili jejich bezpečný sestup.

Zachráněné osoby, včetně nemluvněte, byly předány ZZS k dalšímu ošetření a transportu
do nemocnice. Po příjezdu dalších jednotek se podařilo dostat požár pod kontrolu a následně zlikvidovat. Vyšetřovatel odhadl škodu na 250.000,- Kč.

Starosta města na neformálním setkání poděkoval za záchranu lidských životů a ocenil provedení zásahu dobrovolných a profesionálních hasičů.

plk. Ing. Václav Kovář – ředitel ÚO Vyškov, HZS JmK

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz

Foto autor
Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.