Dnes je neděle 22.9.2019, svátek má Darina

Starosta Slavkova u Brna poděkoval hasičům

Foto autorVe čtvrtek 23. května pozval starosta města Slavkova u Brna Michal Boudný hasiče, aby jim poděkoval za výborně zvládnutý zásah při požáru v dubnu tohoto roku.

Na Velký pátek 19. dubna 2019 v 8:56 hod. byl ohlášen požár ve sklepě rodinného domu ve Slavkově u Brna na ulici Purkyňova. Na místo vyrazily jednotky HZS JmK ze stanic Slavkov u Brna, Bučovice a Vyškov a s nimi jednotky dobrovolných hasičů ze Slavkova u Brna a Křenovic.

Profesionální hasiči ze stanice Slavkov u Brna byli na místě jako první za 2 minuty od ohlášení události. Veliteli zásahu bylo hned jasné, že se nejedná o běžný zásah.

Ze sklepa rodinného domu se valil hustý kouř a v okně 2. nadzemního podlaží volaly o pomoc 2 dospělé osoby, které měly v náručí nemluvně. Velitel zásahu se rozhodl vyslat 2 příslušníky hasit požár do sklepa a společně s dalším příslušníkem přistavili nastavovací žebřík k oknu. Velitel zásahu po něm vylezl k osobám, které již ohrožoval toxický kouř. Jelikož únikovou cestu po schodišti již nebylo možné použít z důvodu silného zakouření a tepla, musel zvolit složitější záchranu osob sestupem po žebříku. V tu chvíli na místo dorazila místní jednotka SDH Slavkov u Brna, jejímž členům velitel zachraňované osoby na žebřík předával a ti zajistili jejich bezpečný sestup.

Zachráněné osoby, včetně nemluvněte, byly předány ZZS k dalšímu ošetření a transportu
do nemocnice. Po příjezdu dalších jednotek se podařilo dostat požár pod kontrolu a následně zlikvidovat. Vyšetřovatel odhadl škodu na 250.000,- Kč.

Starosta města na neformálním setkání poděkoval za záchranu lidských životů a ocenil provedení zásahu dobrovolných a profesionálních hasičů.

plk. Ing. Václav Kovář – ředitel ÚO Vyškov, HZS JmK

Jaroslav Mikoška
jaroslav.mikoska@firebrno.cz

Foto autor
Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Knihovna v novém
  Po více než šedesáti letech (s největší pravděpodobností) se dětské oddělení Městské knihovny ve Slavkově u Brna dočkalo nových regálů, které jsou vzhledově mnohem příjemnější a také lépe vyhovují různým (zpravidla větším) formátům dětských publikací.

Kultura

 • Letní setkání
  Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali jsme pozvání do... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Pelmel nejen o přírodě Slavkova
  Od jara až do pozdního léta se toho ve zbytcích naší přírody hodně událo. Prakticky všechno důležité. Hnízdění, vyvádění mláďat, a teď již u některých i odlet do teplých krajů. Tak například rorýsi jsou už začátku srpna na cestě do jižní Afriky. Chybí nám jejich akrobatické lety a typické... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.