Dnes je pátek 19.4.2019, svátek má Rostislav

Úspěšná sezóna zimních plavců

Celkem 24 sobot od října do dubna jsme se setkávali v chladných, studených i ledových vodách řek, rybníků, jezer nebo venkovních plaveckých bazénů. Nejen v České republice, součástí soutěže se staly i závody v Polsku a na Slovensku.

Soutěží se zúčastnilo 38 registrovaných oddílů. Přes 380 mužů a 160 žen odplavalo nejméně jeden závod, body z více než deseti závodů si započítalo přes 100 mužů a 50 žen. Sezóna se v říjnu závodem ve Slavkově otevřela ve vodě 14,5°C. V prosinci a lednu bývá opravdu ledová, v polských Katowicích ukázal teploměr 0,6°C, v Hradci Králové 0,8°. O něco teplejší, pod 2°C, byla voda na Sázavě a v Náchodě.

Český pohár v zimním plavání má tři vrcholy – mistrovství ČR v prsařském a volném způsobu a celkové pořadí. Z obou mistrovství se součtem časů vyhlašují vítězové a medailisté duatlonu. Oddíl dálkového a zimního plavání Fides Brno, jehož jsme my Slavkováci členy od roku 2005, si i letos vedl výborně. Celkové druhé místo za I.PKO Praha jsme obhájili a získali velký počet medailí z obou mistrovství, duatlonu i v celkovém pořadí.

MČR v prsařském způsobu Praha Podolí 7 zlatých, 4 stříbrné, 4 bronzové medaile

MČR ve volném způsobu Záříčí 5 zlatých, 4 stříbrné, 6 bronzových medailí

Duatlon 8 zlatých, 6 stříbrných, 4 bronzové medaile

Český pohár 5 zlatých, 1 stříbrná, 3 bronzové medaile

O slavkovských medailích z MČR v Praze jsem psala minule, zbývá doplnit naše další umístění. V Záříčí na MČR ve volném způsobu jsme získali čtyři medaile. Zlatou J. Matuštíková a V. Fialová, stříbrnou I. Marek a bronzovou J. Mašová. H. Pavézková skončila těsně čtvrtá, J. Pospíšil desátý, H. Hložková dvanáctá. Medaile z obou mistrovství daly základ pro umístění v duatlonu. V kategorii Masters C zlato J. Mašová, stříbro J. Matuštíková, na 4. místě H. Pavézková. Masters D zlato V. Fialová, Masters C muži bronz I. Marek.

Masters C. muži: Ivan Marek 4. místo

V lednu a únoru jsme se zúčastnili i dvou zahraničních závodů Světového poháru v ZP. V německém Veitsbronnu a na Bledu ve Slovinsku. I tam jsme získali medaile, ale o tom už taky víte z našich příspěvků. Potěšilo nás vyhlášení Jany Matuštíkové Sportovní osobností okresu Vyškov pro rok 2018.

Na příští ročník Českého poháru se budeme připravovat celé léto. Začneme hned v květnu soustředěním u moře v Baška Vodě, někteří z nás budou pokračovat v závodech dálkového plavání, koncem prázdnin nás ve vodáckém kanále v Račicích čeká MČR ve štafetách 4x1250 m. A na koupališti se i letos v létě setkáte s některými zimními plavci, kteří zde působí jako plavčíci.

V říjnu se rozbíhá nový ročník Českého poháru v zimním plavání 2019/2020 právě na slavkovském koupališti, kam se všichni plavci každoročně rádi vracejí. Díky podpoře a pochopení vedení města i technických služeb tam máme zajištěné zázemí a výborné tréninkové podmínky po celý rok, i proto je ve Slavkově zimní plavání úspěšné.

Hezké a slunečné léto Vám všem přejí slavkovští zimní plavci.