Dnes je čtvrtek 24.1.2019, svátek má Milena

Zámek Slavkov otevírá své brány

ZámekZámek Slavkov–Austerlitz otevírá ve čtvrtek 22. března své brány. Láká na výstavu světoznámých kostiček, sraz automobilových veteránů i unikátní expozici o právu útrpném v zámeckém podzemí.

Motto letošní turistické sezóny je „hrajeme si“. Zábavu si přitom nemusí užívat pouze děti. V zámeckých galeriích od 22. března až do 31. srpna bude k vidění dosud největší výstava projektu Svět kostiček – putovní výstavy exponátů ze stavebnice LEGO® od předních českých stavitelů. Exponáty ze světoznámé stavebnice obsadí obě zámecké galerie. Součástí je i herna, kde si návštěvníci můžou sami sestavit své modely. Na děti a jejich rodiče budou v průběhu roku zaměřeny i další výstavy jako například Fyzika hrou.

Zámek pokračuje i v úspěšných prohlídkách zaměřených na dětské skupiny. Novinkou letošní sezóny je zatraktivnění hlavní trasy Historické sály, kde děti mohou během výkladu vyplňovat zábavné úkoly. I nadále bude přístupná speciální trasa, kde nejmenší návštěvníci řeší záhadu ztracené koruny. A ani letos nebudou v programu chybět populární pohádky odehrávající se v kulisách jedné z největších moravských památek.

Zámek Slavkov – Austerlitz neopomíjí ani dobu spojenou se vznikem Československého státu. „Připomenutí atmosféry první republiky se samozřejmě logicky nabízí, jednou z největších ozdob setkání budou totiž vozy pamatující i tuto dobu. Podmínkou účasti na Veteranfestu bude stáří vozu nad třicet let. Věříme, že zde představíme kolem tisícovky vozů. Návštěvníci pak v doprovodném programu zažijí stylovou tančírnu, přehlídku dobové módy či tematický fotokoutek,“ přiblížila ředitelka Zámku Slavkov – Austerlitz Eva Oubělická.

Od prvního července pak ožije i gotické podzemí. Unikátní prostory ze čtrnáctého století dají kulisy jedné z neatraktivnějších expozic - Právo útrpné na Slavkovsku. „Historici zámku sesbírali příběhy trestaných, vyslýchaných a odsouzených obyvatel Slavkovska a zasadí je do prostředí, které evokuje drsnou dobu minulých staletí. V kombinaci s 3D technologiemi a speciálními efekty tak vznikne stálá expozice, která přiblíží hrůzu soudnictví z období mezi 13. – 18. stoletím, kterou návštěvníci pocítí doslova na vlastní kůži,“ popsala ředitelka Eva Oubělická.

Zámek tradičně ožije i mnoha koncerty a významnými událostmi. Historický sál bude hostit závěrečný koncert festivalu Concentus Moraviae, zámecký park pak například festival česko-slovenské hudby TOPFEST. Nádvoří zámku ožije swingovými rytmy Ondřeje Havelky a Melody Makers nebo hudební scénou Městského divadla Brno. Do Slavkova zamíří i Michal David.

Chybět nebudou ani tradiční akce jako jsou například Dny Slavkova, Napoleonské hry, oblíbené jarmarky, jízda svatého Huberta a program vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova. Novinkou letošního programu jsou oslavy ke dni české státnosti 28. října a akce pro rodiny s dětmi – Sousedská sklizeň, Bramboriáda a Zámecké dýňobraní.

Zámek Slavkov – Austelitz bude žít letos i významnými stavebními akcemi, které ale neovlivní chod zámku a ani pohodlí návštěvníků. Opravovat se budou zámecké valy a povodní poničená zeď a čínský altán. V parku budou pracovat také restaurátoři, kteří budou renovovat barokní sochy.

Zámek Slavkov – Austerlitz zavírá své brány 9. prosince 2018 a patří tak mezi památky s nejdelší otevírací dobou v Česku.

Co zámek připravuje na zahájení sezóny od 22. března

• Výstava Svět kostiček – putovní výstava exponátů ze stavebnice LEGO®

• Výstava obrazů Ivy Hűttnerové (17. 5. Prodejní beseda s autorkou)

• Výstava Momenty jara žáků speciální školy Ibsenka Brno

• Průvodce s pastelkou – tradiční prohlídková trasa zaměřená na děti

• 24. – 25. 3. Velikonoční prodejní výstava

 

Nejvýznamnější akce sezóny 2018

od 22. března SVĚT KOSTIČEK

Filmová tvorba do 31. 8.

Technické modely do 27. 5.

4. 4. Divadlo Járy Cimrmana – České nebe

21. 4. JARNÍ TRHY + JARNÍ VÝJÍŽDKA

19. 5. J. Strauss Orchestr – Z operety do operety

31. 5. – 14. 6. Výstava osobností O. B. Mierny

31. 5. – 3. 6. DNY SLAVKOVA

8. 6. Festival muzejních nocí

9. 6. TOPFEST 2018

14. 6. Concentus Moraviae

30. 6. VETERANFEST SLAVKOV

24. 7. – 9. 12. FYZIKA HROU – výstava

28. 7. ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS

29. 7. – 5. 8. Letní filmový festival

11. 8. NAPOLEONSKÉ HRY

25. 8. Sousedská sklizeň

1. 9. Bramboriáda

7. 9. – 8. 9. MUZIKÁLY NA NÁDVOŘÍ

6. 9. – 9. 12. Výstava Apple

6. 9. – 25. 11. Výstava Dr. Václav Kounic

15. 9. Prohlídka depozitářů

22. 9. VÁCLAVSKÝ JARMARK

KONCERT MICHALA DAVIDA

30. 9. Mezinárodní den seniorů

14. 10. Zámecké dýňobraní

20. 10. Hubertova jízda

28. 10. OSLAVY 100 LET OD ZALOŽENÍ ČESKOSLOVENSKÉHO STÁTU

30. 11. – 1. 12. TENKRÁT VE SLAVKOVĚ 1805 – vzpomínkové akce na 213. výročí bitvy u Slavkova

9. 12. UKONČENÍ SEZÓNY 2018

 

Otevírací doba

Březen a duben út – ne 9:00 – 16:00

květen út – ne 9:00 – 17:00

červen – srpen celý týden 9:00 – 17:00

září út – ne 9:00 – 17:00

říjen – prosinec út – ne 9:00 – 16:00

Vstupné – základní trasa

Dospělý 120 Kč

Dítě od 6 let 70 Kč

Senior 80 Kč

Rodinné vstupné 340 Kč

vs

kalendárium

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Městský ples odstartoval plesovou sezonu
  městský ples
  městský ples
  Městský ples odstartoval plesovou sezonu ve Slavkově u Brna. Děkujeme všem, kteří vytvořili úžasnou atmosféru – skupině Kanci paní nadlesní, cimbálové muzice Šternovjan, moderátorovi Michalu Chylíkovi, Jiřímu Slámovi za fotokoutek, Glitter Stars za úžasnou show.

Kultura

 • PF 2019
  Divadelní spolek
  Divadelní spolek
  Jak jinak dovršit úspěšný rok Slavkovského divadelního spolku, nežli silvestrovským představením! Když bylo na konci roku 2017 odehráno představení „Dámský krejčí“,vznesli četní diváci přání, zda by se silvestrovská představení nemohla stát ve Slavkově tradicí.... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.