Dnes je úterý 22.1.2019, svátek má Slavomír

PF 2019

Divadelní spolekJak jinak dovršit úspěšný rok Slavkovského divadelního spolku, nežli silvestrovským představením! Když bylo na konci roku 2017 odehráno představení „Dámský krejčí“,vznesli četní diváci přání, zda by se silvestrovská představení nemohla stát ve Slavkově tradicí. Jsme velice rádi, že jsme tento dobrý nápad mohli uskutečnit.

31. 12. 2018 jsme sehráli kus – „Sen noci silvestrovské.“ Jak je patrno z názvu, byla původní shakespearovská hra poněkud upravena, aby se více hodila na humorné ladění posledního prosincového dne.

Místo legrace šlo však tak trochu o horor, neboť doslova ze dne na den muselo být změněno obsazení hlavních rolí pro nemoc herců. Abychom mohli splnit přání Slavkováků a hru uskutečnit, museli se někteří aktéři velmi rychle naučit texty svých kolegů, situaci dokonce zachraňoval i samotný pan režisér.

Sen noci silvestrovské byl pojat jako veřejná generálka. Diváci tak mohli vidět naštvanou režisérku, které se na zkoušku nedostavili herci, muže zaskakující za ženské role, řemeslníky, kteří byli ve své bohulibé divadelní činnosti hrubě vyrušeni svými ženami, jež neměly pro své muže žádné pochopení. Místo jedné královny elfů byly dvě a předháněly se o přízeň začarovaného osla. Hra měla ještě jedno světové prvenství, neboť roli krásné Heleny převzal na chvíli dokonce mobilní telefon!

Zkrátka na Silvestra se dějí věci! Ti, co viděli,  mohou potvrdit.

My všichni z divadelního spolku přejeme vám, našim divákům, úspěšný nový rok, hodně zdraví, dobré nálady a kulturních zážitků.

Věříme, že nám i nadále zachováte přízeň.

EKO

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

 • Městský ples odstartoval plesovou sezonu
  městský ples
  městský ples
  Městský ples odstartoval plesovou sezonu ve Slavkově u Brna. Děkujeme všem, kteří vytvořili úžasnou atmosféru – skupině Kanci paní nadlesní, cimbálové muzice Šternovjan, moderátorovi Michalu Chylíkovi, Jiřímu Slámovi za fotokoutek, Glitter Stars za úžasnou show.

Černá kronika

Příroda

 • Rozvěšování krmítek pro ptáčky
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Věšení krmítek / Foto: archiv z. s. Pampeliška
  Nadšení, pomoc, pohoda, úsměv, stejný cíl – tohle jsme zažívali na krásné akci „rozvěšování krmítek pro ptáčky“ v sobotu 8. prosince v zámeckém parku.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.