Dnes je čtvrtek 14.11.2019, svátek má Sáva

16.–17. 11. Slavkov - Hrátky s čertem

Divadelní pohádku Hrátky s čertem napsal spisovatel Jan Drda v době nacistické okupace v roce 1942.
V roce 1954 byla provedena jako rozhlasová hra, v roce 1956 jako filmová adaptace v hlavní roli s Josefem Bekem a Evou Klepáčovou.
Na ochotnických i profesionálních scénách se hra objevila mnohokrát. V únoru 1954 přijelo s touto hrou hostovat do Slavkova Krajské oblastní divadlo v Brně.
6.6.1987 se dočkali slavkovští diváci pohádky v provedení svých ochotníků. Pod vedením hostujícího režiséra Václava Müllera odvedli na vysoké úrovni herci své role : Josef Novoměstský jako Martin Kabát, František Koudelka v roli loupežníka Sarka Farky, Ladislav Žatecký jako otec Školastikus, vynikající Dušan Hrabovský jako čert Lucius, v roli princezny Dišperandy se představila Marie Kostíková, prostořekou Káču ztvárnila nezapomenutelným způsobem Marie Gottwaldová, Solferna hrál Ivan Marek, Beliala Petr Kostík, Belzebuba – knížete pekel Miroslav Rys, dva venkovské čerty Omnimora a Karborunda Rudolf Odvářka ml. a František Baránek, anděla Theofila Alena Martykánová, čertíka Bertíka Marta Kučerová.
Hra byla nastudována ke 120. výročí ochotnického divadla ve Slavkově u Brna a 750. výročí města Slavkova.
Naše současné herečky a herci Vám tuto krásnou inscenaci připravili ke zhlédnutí na jevišti Společenského centra Bonaparte 16. listopadu od 19 hodin
a 17. listopadu 2019 v 16 hodin.
A koho uvidíte? V roli Martina Kabáta Pavla Hrazdila, Káču představí Dagmar Knotková, strašného loupežníka Sarka Farku vytvoří Milan Hrazdílek, otce Školastika Adam Šimoník, Solferna Miroslav Slováček, princeznu Dišperandu budou alternovat Markéta Moudrá a Anna Lysáčková. Celkem 28 hereček a herců se bude snažit připravit Vám, našim divákům, příjemný večer a odpoledne.
Předprodej vstupenek je v Informačním centru pod zámkem nebo na internetových stránkách zámku. Jednotná cena vstupenek je 100 Kč.

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.