Dnes je středa 17.10.2018, svátek má Hedvika

11. 9. Slavkov – Beseda: domácí vzdělávání

 

11. 9.–11. 11. Bučovice – Výstava slabikářů

pozvánka
pozvánka
Zveme Vás na výstavu sbírky českých a zahraničních slabikářů Zdeňky Markovičové, která se koná v Muzeu Bučovicka od 12. září do 11. listopadu. Vernisáž výstavy je v úterý 11. září. Ing. Zdeňka Markovičová sbírá slabikáře z celého světa již od roku 2002. Začalo to prvním slabikářem, který sběratelka koupila v tehdejším Srbsku. Do dnešní doby jich dokázala nahromadit více než 250. V roce 2014 byla její sbírka oceněna diplomem Klubu sběratelů kuriozit. Navštivte Muzeum Bučovice a uvidíte, z čeho se učili naši prarodiče i z čeho se učí děti dnes. Poznáte také slabikáře z mnoha cizích zemí.    

Komentářů (0)
 

10. 9. Slavkov – Koncert Esther Yoo a Czech Virtuosi

pozvánka
pozvánka
V pondělí 10. září se od 19 hodin uskuteční koncert Esther Yoo a Czech Virtuosi v historickém sále zámku Slavkov – Austerlitz. Vstupenky si můžete zakoupit v informačním centru pod zámkem nebo online v předprodeji. Vstupné dospělý 170 Kč a děti, senioři, studenti nebo ZTP 130 Kč.

Komentářů (0)
 

8. 9. Vícemilice – Závody pionýrů, babet a pitbike

pozvánka
pozvánka
Zveme vás na podzimní mistrák babet, pionýrů, pitbike v sobotu 8. září. Sportovní akci pořádá již po třinácté Moto klub Vícemilice na trati v Pískách mezi Vícemilicemi a Kloboučkami.

Komentářů (0)
 

8. 9. Slavkov – Tři mušketýři

 

8. 9. Marefy – Marefské gulášek

pozvánka
pozvánka
Oznamujeme tímto všem, že v sobotu 8. září 2018 se uskuteční v Marefách v jabloňovém sadě 3. ročník soutěže ve vaření kotlíkových gulášů. Vytvořte své družstvo a přijděte si s námi zasoutěžit v této oblíbené kulinářské disciplíně. Vaří se jakýkoliv guláš v kotlících či kotlinách. Množství masa není limitováno (doporučeno min. 3 kg). Otop pouze dřevem, nebo jeho následnými produkty ( brikety, pelety…) Zapište si do kalendáře termín, oslovte své přátele a kamarády a přijděte si zavařit anebo alespoň svojí účastí podpořit soutěžící. Začátek soutěže je od 9 hodin. Degustace uvařených vzorků pro veřejnost od 12:00 hodin. Občerstvení zajištěno. Přihlášky zasílejte na adresu: marefskegulasek@seznam.cz nebo na  telefon 731 616 213.

Komentářů (0)
 

7. 9. Slavkov – Šíleně smutná princezna

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Tango demente
  Tango demente
  Tango demente
  „Tak já začnu od začátku. Mám takovou starou babičku. Matku od manželky. 93 let. A ta má tři kamarádky, se kterými hraje karty. Mezi těmito kamarádkami byla jedna – jak babička říkala – nejdementnější z nás. A jak běžel čas, tak ona byla čím dál dementnější, ale taky stále... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Iniciativa SOS …sucho!
  Šámy / Foto: V. Kohoutková
  Šámy / Foto: V. Kohoutková
  Jsme spolek, který má ve svých stanovách jako cíl ochranu přírody a krajiny dle Zákona České národní rady o ochraně přírody a krajiny č.114/1992 Sb. Není nám lhostejná situace v naší krajině, ve Slavkově, kde žijeme, kde budou žít naše děti.... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.