Dnes je pátek 24.1.2020, svátek má Milena

Do Litavy se vrací život

Při svých projížd'kách na kole jsem 20. května narazila na mokřad s vodou z řeky Litavy a biocentrem Šámy. Nachází se na místě mezi silnicí E50 a cestou ke stáčírně či ACHP. Uvítalo mě hlasité kuňkání skokana obecného a na druhé straně jsem zahlédla labut' sedící na hnízdě. Samec seděl vedle a jen jak mě zahlédl, vyplaval na vodu a hurá ke mně. Chtěl něco k jídlu, ale bohužel jsem měla u sebe jen svůj digikompakt s telepředsádkou. To je jasné, že jsem ho nenechala zahálet a mačkala jsem spoušt'.

A tak jsem se na toto místo v podvečer vrátila. K mému úžasu jsem uviděla labutí rodinku při koupeli. Kolem labutího páru plavalo ještě pět mlád'at. Slunce se barvilo do oranžova, žáby řvaly ve vodě, ptáci zase ve křoví a ondatra tu plavala s trávou v čumáku. Jakmile jsem na ni zamířila fot'ák, zareagovala a bleskurychle upustila trávu a šup do úkrytu. Ještě jsem udělala několik záběrů a taky jsem si tu příjemnou atmosféru pěkně vychutnala. Vracela jsem se domů skoro za tmy a vůbec mně nevadilo, že jsem prošvihla několik televizních pořadů, tenhle program byl ze všech nejhezčí.

Věra Kohoutková

 

P. S.: Při procházkách zámeckým parkem pobíhá kolem mě rezavá veverka, ale jakmile vytáhnu foťák, hupky šupky na strom. Přesto se mi podařilo ji na pár snímcích zachytit.

Komentářů (7)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • w  - hezky fotky

  moc pěkny fotky dobře se vam to podařilo zachitit. špica

 • Pavel-Seattle  - Do Litavy se vraci zivot

  Neskutecne, muzete mi upresnit, kde jste ty labute videla? Myslim abyste popsala kde a jak, aby *** se orientoval. Diky. Moc me to zajima.

 • Věra Kohoutková  - odpověd

  Půjdete po hrázi od rybníka kolem Litavy, směrem ke splavu. Nebo autem ze Slavkova směr na Křenovice a odbočíte ke stáčírně. Je to sice jen mokřad, ale žijí tam chránění živočichové a mají rádi klid. At se Vám tam líbí.

 • TomeK X2  - TomeK X2

  minule jsme je videl vsadu u ACHP na tom rybniku a jsou i na rybniku nejake mylsim

 • Věra Kohoutková  - Re: Foto zvířátek

  Děkuji za pochvalu. Dítkem Štěstěny moc nejsem, ale i Štěstěna se někdy unaví a usedne tam, kde jindy nesedá. Možná je to taky tím, že se v přírodě pohybuji každou volnou chvilku.

 • Jiří Blažek  - Foto zvířátek

  Blahopřeji k získání podobných snímků. Určitě je však třeba dostatečné trpělivosti anebo být dítkem Štěstěny - v každém případě ovšem náhoda přeje připraveným... :--)
  Doma v obýváku to asi nevyfotíme :-D (ledaže by to zrovna "jelo" v TV)

 • lucinka  - odpověď

  moooc krásné

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.