Dnes je pátek 24.1.2020, svátek má Milena

Jak žijí naše labutě?

Asi před měsícem (20. května) jsme psali o labutí rodince ve slavkovské lokalitě Šámy. Po měsíci se naše fotografka rozhodla zjistit, jak se jí vede. Podle přiložených fotografií se zdá, že mladým zdejší prostředí vyhovuje a daří se jim dobře. Cestou po slavkovské přírodě se jí podařilo nafotit ještě další zástupce fauny.

Ve středu večer při procházce jsem pozoroval velký boj dvou labutích samců na velkém rybníku. Honili se po celé vodní ploše a přítomným rybářům zpestřili dlouhé čekání u prutů. Na vrbě u stavidla povykovala žluva hajní, ale neměl jsem s sebou fotoaparát, takže to nemůžu doložit. Je vidět, že Slavkov je dobrá lokalita nejen pro lidi, ale i pro ptáky, obojživelníky a hmyz.

red.

 

 

Komentářů (3)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • P.H.  - fotky

  Fotky jsou nádherné, určitě to vyžaduje mnoho trpělivosti při čekání na to, až vám všechna ta zvířátka "zapózují":-)
  Jen mi trochu chybí skokani zelení, těch je tam hodně a když začnou zpívat, tak to stojí za to! Jinak souhlasím s autorkou, že počet návštěvníků v této lokalitě se po předchozím článku vůbec nezměnil.

 • Věra Kohoutková  - Re: fotky

  Není to žádná reklama, našim úmyslem je připomenout lidem v naší technické době, že kolem nás je příroda. Po uveřejnění prvního článku, jsem měla ale obavy z toho, co popisujete. Denně jezdím kolem a jen málokdy tam někoho potkám.Což mi trochu spadl kámen za srdce. Při focení používám telepředsádku a jsem dál od hnízda. Přesto bych chtěla ještě upozornit na to, stejně jako ve článku ve Zpravodaji, aby byli návštěvníci těchto lokalit ohleduplní.

 • nafka  - fotky

  Moc pěkný fotky!
  Mám ale připomínku, velká propagace přírody v jarním, hnízdním období vede někdy k rušení těchto, ale většinou těch méně viditelných a populárních živočichů jak labutě. Což byl zrovna případ Šámů,kde v tu dobu hnízdily potápky malé rákosníci velcí, slavíci, kulíci říční, lysky černé a další ptáci a davy lidí chodily pozorovat a někteří i krmit!!!labutě a že vlastně ruší si neuvědomovali. Jsem pro propagaci přírody, ale načasovat ji třeba na léto-zimu.

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.