Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Projekt Comenius na ISŠ Slavkov u Brna

Mohyla míru – červen 2010 / Foto: archiv školyIntegrovaná střední škola ve Slavkově u Brna zdárně pokračuje již druhý rok v projektu Comenius, který je financován z prostředků Evropské unie. Na projektu pracují učitelé a žáci kromě naší školy ještě ze škol z Francie, Španělska, Itálie, Německa a Polska. Hlavní náplní projektu nazvaného „European Jigsaw Puzzle“ je sociologický výzkum o migraci obyvatel v oblasti Slavkova.

Nedílnou součástí projektu jsou ale i tzv. mobility, čili návštěvy žáků a učitelů v partnerských školách, sloužící poznání kultury, vzdělanosti, historie a tradic v jednotlivých zemích. Celkem 24 výjezdů – mobilit našich žáků a učitelů se uskutečnilo do Itálie, Německa a Polska, milé hosty z Polska a Německa jsme přivítali ve Slavkově u Brna.

Poslední návštěva, tentokráte z německé střední školy, proběhla ve dnech 14. až 18. června 2010. Skupinu tvořilo sedm žáků a dva učitelé z Erich Kästner Schule z Bochumi. Na programu byla dvoudenní prohlídka Prahy a poté návštěva Slavkova a okolí. Hosté byli velmi unešeni krásou Prahy, velmi pěkné zážitky měli ale také u nás na Moravě. Naši žáci, kteří byli na návštěvě v Bochumi v dubnu, se svým německým kamarádům věnovali po celou dobu pobytu a vznikla tak přátelství, okořeněná nevšedními zážitky ze společných návštěv Moravského krasu, Brna a Slavkova. Při odjezdu studentů zpět do Německa v pátek 18. června se všichni jen velmi těžce loučili, i nějaká ta slza ukápla…

Výše zmiňovaná návštěva byla poslední z projektu, který trval dva roky a končí posledního července. Pak už zbývá „pouze“ vytvořit závěrečnou zprávu pro Národní agenturu pro evropské vzdělávací programy, dle jejíž kvality bude celý projekt vyhodnocen a pokud budou všechny náležitosti v pořádku, pak ISŠ získala v rámci tohoto projektu z prostředků Evropské unie částku 16 000 €. V době, kdy jsou rozpočty středních škol drasticky snižovány, se účast na projektech stává velkou motivací, jak získat prostředky pro další rozvoj. Na schůzce vedoucích projektu v Německu bylo dohodnuto sepsat a opět podat žádost o zařazení do nového projektu pro další dva roky. Navíc jsme rozšířili naši skupinu o další dvě školy z Velké Británie a Turecka, které sice není členem Evropské unie, ale mezi žadatele může být i s dalšími např. balkánskými zeměmi zařazeno. I když pravděpodobnost zisku grantu podruhé za sebou byla mizivá, stalo se nečekané. Náš nový projekt byl schválen! Uspěl (pravděpodobně díky obsahu a kvalitě) mezi projekty dalších 208 škol z celé České republiky. Naše škola tak získá pro další mobility (opět nejméně 24 výjezdů) i modernizaci učeben částku ve výši 17 000 €. O obsahu projektu a jeho zaměření zase někdy příště.

Na závěr mi dovolte poděkovat všem učitelům a žákům, kteří se aktivně zapojili do končícího projektu a věnovali projektu nemálo svého volného času. Věřím, že i o další projekt bude zájem nejen mezi žáky, ale i mezi kolegy z řad učitelů ISŠ Slavkov u Brna. Vždyť za získané finanční prostředky si naše škola může pořídit moderní didaktické pomůcky, na které by jinak nedosáhla, a hlavně dojmy z návštěv partnerských zemí jsou pro žáky a učitele vždy nezapomenutelné.

Jaroslav Světlík, ISŠ Slavkov u Brna

Mohyla míru – červen 2010 / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mohyla míru – červen 2010 / Foto: archiv školy
Na Vltavě v Praze – červen 2010 / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Na Vltavě v Praze – červen 2010 / Foto: archiv školy
Praha – červen 2010 / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Praha – červen 2010 / Foto: archiv školy
Mohyla míru – červen 2010 / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Mohyla míru – červen 2010 / Foto: archiv školy
Společné foto v Brně / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Společné foto v Brně / Foto: archiv školy
V Brně u Kapucínů / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
V Brně u Kapucínů / Foto: archiv školy
Ve škole – červen 2010/ Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Ve škole – červen 2010/ Foto: archiv školy
Ve škole / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Ve škole / Foto: archiv školy
Ve škole / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Ve škole / Foto: archiv školy
Ve škole – červen 2010 / Foto: archiv školy195http://www.veslavkove.cz/
Ve škole – červen 2010 / Foto: archiv školy

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.