Dnes je úterý 10.12.2019, svátek má Julie

Cyklostezka Slavkov–Hodějice: jak dál?

CyklostezkyKoncem roku 2011 jsme vás informovali o vývoji situace kolem záměru výstavby cyklostezky ze Slavkova u Brna do Hodějic, která by měla vyřešit bezpečnost cyklistů a chodců v tomto úseku na silnici III/0501 a I/50. Důležitým bodem, který musí být naplněn pro zdárné uskutečnění díla, je získání práv k pozemkům, na nichž má být záměr uskutečněn.

Zde uvádíme, že bohužel tento bod se nedaří naplnit. Doposud se nám nepodařilo získat právo zhruba ke 2/3 pozemkům. Na 1/3 jsou podepsány smlouvy o budoucí kupní smlouvě nebo došlo i k výkupu. I když je cyklostezka v územním plánu řešena a pozemky jsou pro ni vyhrazeny tak, že na nich nemůže jiná stavba vzniknout, naráží město a obec Hodějice na podmínky, které i v rámci rovného zacházení není schopno akceptovat.

Z výše uvedených důvodů probíhá předběžné jednání o jiné variantě s majiteli případných dotčených pozemků. Jedná se o variantu, kdy cyklostezka by po projetí mostem pod I/50 a přemostění Němčanského potoka vedla po východní hrázi na jih až k pozemku ve vlastnictví obce Hodějice a před vodním tokem Litava by zabočila směrem k firmě FENSTAR a dále na silnici, kde by byla ukončena. Tato varianta má jednoznačné výhody v malém množství pozemků, ale nevýhodou je větší délka a vedení trasy v odlehlé lokalitě mimo komunikace.

Pokud tento záměr bude odsouhlasen zastupitelstvem města, musí dále proběhnout změna územního plánu obce Hodějice, což klade značné časové nároky. Touto změnou by do územního plánu byla zapracována zmiňovaná nová trasa a obě trasy by byly řešeny jako veřejně prospěšné stavby z důvodů možného vyvlastnění. O pokračování projektu vás budeme dále informovat v dalších číslech zpravodaje a na webových stránkách města.

Ing. Petr Lokaj, odbor IR

Cyklostezky

Plánovaná cyklostezka do Hodějic – původní trasa

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.