Dnes je čtvrtek 20.6.2019, svátek má Květa

Cyklostezka Slavkov–Hodějice: jak dál?

CyklostezkyKoncem roku 2011 jsme vás informovali o vývoji situace kolem záměru výstavby cyklostezky ze Slavkova u Brna do Hodějic, která by měla vyřešit bezpečnost cyklistů a chodců v tomto úseku na silnici III/0501 a I/50. Důležitým bodem, který musí být naplněn pro zdárné uskutečnění díla, je získání práv k pozemkům, na nichž má být záměr uskutečněn.

Zde uvádíme, že bohužel tento bod se nedaří naplnit. Doposud se nám nepodařilo získat právo zhruba ke 2/3 pozemkům. Na 1/3 jsou podepsány smlouvy o budoucí kupní smlouvě nebo došlo i k výkupu. I když je cyklostezka v územním plánu řešena a pozemky jsou pro ni vyhrazeny tak, že na nich nemůže jiná stavba vzniknout, naráží město a obec Hodějice na podmínky, které i v rámci rovného zacházení není schopno akceptovat.

Z výše uvedených důvodů probíhá předběžné jednání o jiné variantě s majiteli případných dotčených pozemků. Jedná se o variantu, kdy cyklostezka by po projetí mostem pod I/50 a přemostění Němčanského potoka vedla po východní hrázi na jih až k pozemku ve vlastnictví obce Hodějice a před vodním tokem Litava by zabočila směrem k firmě FENSTAR a dále na silnici, kde by byla ukončena. Tato varianta má jednoznačné výhody v malém množství pozemků, ale nevýhodou je větší délka a vedení trasy v odlehlé lokalitě mimo komunikace.

Pokud tento záměr bude odsouhlasen zastupitelstvem města, musí dále proběhnout změna územního plánu obce Hodějice, což klade značné časové nároky. Touto změnou by do územního plánu byla zapracována zmiňovaná nová trasa a obě trasy by byly řešeny jako veřejně prospěšné stavby z důvodů možného vyvlastnění. O pokračování projektu vás budeme dále informovat v dalších číslech zpravodaje a na webových stránkách města.

Ing. Petr Lokaj, odbor IR

Cyklostezky

Plánovaná cyklostezka do Hodějic – původní trasa

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Společnost

 • Vzpomínka spojená s oceněním
  Foto: Vladimír Houdek
  Foto: Vladimír Houdek
  V sobotu 15. června 2019 se u pamětní desky na návrší na rozhraní Slavkova a Velešovic uskutečnila vzpomínka na pilota nadporučíka Miroslava Pešu, který v těchto místech zahynul při cvičném letu 16. června 1958.

Kultura

 • Dny Slavkova a Doba kamenná
  Foto autor
  Foto autor
  Úspěšné představení Pavla Němce „Doba kamenná“, které má ve svém repertoáru Divadelní spolek Slavkov u Brna, dospělo k derniéře. Lepší ukončení této komedie jsme si nemohli přát. Nejen, že jsme vystupovali v rámci Dnů Slavkova ve venkovním prostředí Panského domu, ale navíc mělo... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…
  Foto autor
  Foto autor
  U domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.