Dnes je čtvrtek 18.4.2019, svátek má Valérie

Cyklostezka Slavkov–Hodějice: jak dál?

CyklostezkyKoncem roku 2011 jsme vás informovali o vývoji situace kolem záměru výstavby cyklostezky ze Slavkova u Brna do Hodějic, která by měla vyřešit bezpečnost cyklistů a chodců v tomto úseku na silnici III/0501 a I/50. Důležitým bodem, který musí být naplněn pro zdárné uskutečnění díla, je získání práv k pozemkům, na nichž má být záměr uskutečněn.

Zde uvádíme, že bohužel tento bod se nedaří naplnit. Doposud se nám nepodařilo získat právo zhruba ke 2/3 pozemkům. Na 1/3 jsou podepsány smlouvy o budoucí kupní smlouvě nebo došlo i k výkupu. I když je cyklostezka v územním plánu řešena a pozemky jsou pro ni vyhrazeny tak, že na nich nemůže jiná stavba vzniknout, naráží město a obec Hodějice na podmínky, které i v rámci rovného zacházení není schopno akceptovat.

Z výše uvedených důvodů probíhá předběžné jednání o jiné variantě s majiteli případných dotčených pozemků. Jedná se o variantu, kdy cyklostezka by po projetí mostem pod I/50 a přemostění Němčanského potoka vedla po východní hrázi na jih až k pozemku ve vlastnictví obce Hodějice a před vodním tokem Litava by zabočila směrem k firmě FENSTAR a dále na silnici, kde by byla ukončena. Tato varianta má jednoznačné výhody v malém množství pozemků, ale nevýhodou je větší délka a vedení trasy v odlehlé lokalitě mimo komunikace.

Pokud tento záměr bude odsouhlasen zastupitelstvem města, musí dále proběhnout změna územního plánu obce Hodějice, což klade značné časové nároky. Touto změnou by do územního plánu byla zapracována zmiňovaná nová trasa a obě trasy by byly řešeny jako veřejně prospěšné stavby z důvodů možného vyvlastnění. O pokračování projektu vás budeme dále informovat v dalších číslech zpravodaje a na webových stránkách města.

Ing. Petr Lokaj, odbor IR

Cyklostezky

Plánovaná cyklostezka do Hodějic – původní trasa

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Společnost

Kultura

  • Práce dětí kurzu dramatické výchovy
    Kurz dramatické výchovy pro děti, který skončil v pondělí 8. dubna, přinesl své ovoce v podobě krátkých příběhů, které děti dostaly vypracovat za domácí úkol v rámci procvičování kreativního myšlení.

Černá kronika

Příroda

  • Jaro
    Jarní příroda
    Jarní příroda
    Procházka po Slavkově nebo jeho okolí je vždy zajímavá – stále je co pozorovat. Ale jarní procházky jsou určitě nejhezčí. Příroda se probouzí po zimě, otepluje se, ptáci zpívají…
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.