Dnes je pátek 19.4.2019, svátek má Rostislav

Mistrovství ČR v zimním plavání

Mistrovství ČR v zimním plavání / Foto: archiv plavcůMistrovství České republiky v zimním plavání má dvě části, prsařský a volný způsob. V sobotu 2. března se ve venkovním bazénu v Praze-Podolí konala část první, prsařská. Po hezkém, slunečném týdnu se počasí pohoršilo, teplota vzduchu byla jen 4,2 °C, zato voda se prohřála na krásných 11,3 °C. Pořadatelé rozdali celkem 35 medailí. Plavci Fidesu Brno jich získali patnáct, nejvíc ze všech zúčastněných oddílů. Sedm zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové. Zasloužili se o ně i slavkovští závodníci. Největšího úspěchu dosáhla Jarmila Mašová. Nejen ziskem zlaté medaile v kategorii Masters C, ale i výborným, třetím nejlepším časem 5:39,1 na trati 250 m. V celkovém hodnocení této trati byli lepší jen patnáctiletý dorostenec a šestnáctiletá dorostenka, oba bazénoví závodníci. Dalších 17 žen a 11 mužů zůstalo za Jarmilou. Ve stejné kategorii obsadila Jana Matuštíková 4. místo, Hela Pavézková 7. místo. Mezi muži Masters C získal bronzovou medaili Ivan Marek a druhé zlato přidala v kategorii Masters D na trati 100 m Vladimíra Fialová.

Druhá část mistrovství, tentokrát ve volném způsobu, proběhne v sobotu 30. 3. v Záříčí na Hané. Bojem o další medaile vyvrcholí půlroční úsilí všech plavců i oddílů. Do úplného závěru zatím zbývá ještě pět závodů, které rozhodnou o konečném pořadí ve všech věkových kategoriích i v celkovém hodnocení jednotlivců a oddílů.