Dnes je úterý 11.12.2018, svátek má Dana

Slavkovský fotbal v roce 2018

FotbalistéTeplé dny definitivně skončily a je čas zhodnotit podzimní část fotbalového klubu SK Slavkovu Brna. Ve Slavkově jsou obsazeny všechny soutěže, všech věkových kategorií včetně „špuntů“ z předpřípravky, kteří se zúčastnili náboru do fotbalu letos 18. září.

Kluků, ale i děvčat se přihlásilo spousty, což je pro lidi, kteří se pohybují kolem fotbalu ve Slavkově příjemná starost, neboť tento sport na rozdíl od jiných měst a obcí ve Slavkově určitě nevymře. Nábor elévů začal před třemi lety ve spolupráci s DDM Slavkov a od té doby je mládeže dost a dost. Náborům a tréninku se obětavě věnuje předseda SK Slavkov pan Přemysl Jeřábek.

Kategorie Mladší přípravka je plná malých bojovníků a bojovnic, kteří se seznamují s míčem a „velkým“ hřištěm. Přál bych vám všem se alespoň jednou zajít podívat na zápas těchto dětí, protože je to krásná podívaná (nejen pro rodiče) a povzbuzování jim dodává opravdu hodně sil. Těmto prckům se věnuje pan Tomáš Vymazal a pan Matěj Jeřábek.

Další kategorií je Starší přípravka, která je přesycená mladými fotbalisty, takže je rozdělená na dvě kategorie.

Starší přípravka „A“ je plná kluků, kteří na jaře ještě hráli za mladší a od prázdnin se statečně perou o přední příčky tabulky. Kluci jsou bojovníci, poctivě docházejí na tréninky a navíc jsou dobrý kolektiv. Někteří kluci pomáhají i v Starší přípravce „B“ a obráceně, neboť čím víc zápasů kluci absolvují, tím lépe. Tyto kluky trénuje a vede pan Michal Barák.

Starší přípravka „B“ je poskládaná z kluků a jedné holky, kteří už v této kategorii válí druhým rokem. Tady úspěšně spolupracujeme s TJ Vážany a děti jsou poskládané z obou těchto klubů i z fotbalistů z blízkého okolí. Tréninky a domácí zápasy jsou ve Vážanech na Litavou.

Největší starost pro fotbal v mládežnických kategoriích je dostatek kvalitních trenérů, proto jsme velice rádi za spolupráci s vážanským oddílem, který nám pomáhá vychovávat dobré fotbalisty a i proto se tato kategorie sluní na přední příčce tabulky.

Z hráčů ročníků 2008 byli vybráni za SK Slavkov čtyři kluci reprezentovat okres Vyškov na prosincovém turnaji v Brně, což je pro náš fotbal velký úspěch a zároveň čest. Trenéři těchto dětí jsou pánové Ondra Koutný a Petr Kučera.

Pak už je kategorie Mladších žáků, kterou pokrývají většinou kluci ze starší přípravky, neboť lonští fotbalisté přestoupili do kategorie žáků starších. Zde už je konkurence silná, herně a věkově na vyšší úrovni, nicméně zde se získávají cenné zkušenosti a hra na daleko větším hřišti. I přes velkou konkurenci se kluci na každý zápas velice těší a až budou věkově na stejné úrovni jako soupeři, tak budou jistě pro každého postrachem. Trenéři mladších žáků jsou pánové Luděk Tůma a Vladimír Červinka.

V kategorii Starších žáků se začíná hrát na celém hřišti a je potřeba mít dostatek kluků, kteří občas na podzim z důvodů nemocí a zranění chyběli. Proto bylo občas nutno si vzájemně vypomoci s nižšími ročníky. V tomto věku je nutné kluky u fotbalu udržet, neboť začínají mít spoustu jiných zájmů a to se myslím daří. Bojovnost a snaha vyhrávat se klukům nedá upřít. Kluci přezimují na sedmém místě a na jaře budou chtít jistě poposkočit výš. Tréninky a zápasy vede pan Jaroslav Opletal.

Další „výstavní síní“ slavkovského fotbalu je Dorost, který je na prvním místě ve své kategorii a je pro každého soupeře doslova postrachem. Část kluků má již zkušenosti i z fotbalu mužů, kde měli tu čest zapojit se do hry. Dorostenci se pro letošní sezónu spojili s družstvem Křižanovic a tato spolupráce je jak vidno velice úspěšná. Jen tak dál. Trenér mužstva je pan Miroslav Přibyl.

Mužstvo mužů po loňské sezóně sestoupilo z krajských soutěží do okresního kola. Byly zde obavy, kolik kluků bude chtít tuto soutěž hrát a zkusit se zpět navrátit do kraje, a kolik radši přestoupí jinam. Naštěstí se obavy nenaplnily a naprostá většina kluků jsou srdcaři a za Slavkov válí dál. Po pomalém rozjezdu se borci vyšvihli až na třetí místo tabulky a na první místo jim chybí jen dva body. Funguje zde pohoda v kabině a dobrá spolupráce mladších se staršími.

Pojďme jim všichni fandit a dojděte se podívat na jejich, třeba jen, domácí zápasy, neboť plná tribuna je motor, co je žene kupředu. Hrajícím trenérem „A“ mužstva mužů je pan Zdeněk Hráček a jeho asistentem na střídačce je pan Goldman Milan.

A protože chceme být lepší a lepší, tak trénujeme i přes zimu po všech tělocvičnách ve Slavkově a okolí. Přihlašujeme se na různé halové turnaje a některé budeme i sami organizovat. Vy co máte doma mladé kluky a holky, kteří jsou plní energie, tak neváhejte a přiveďte je na stadion nebo do DDM a mohou se stát fotbalistou nebo fotbalistkou.

Ještě bychom chtěli moc poděkovat všem rodičům, kteří pomáhají na trénincích a zápasech, protože bez nich by to opravdu nešlo a uvítáme každého, kdo by se chtěl jakkoliv podílet na výchově mladých slavkovských fotbalistů.

Děkujeme Vám všem za podporu a přejeme Vám krásné vánoční dny a v novém roce 2019 vše nejlepší.

Za SK Slavkov u Brna Václav Šinkyřík, člen Výkonného výboru

Mladší přípravka Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov195http://www.veslavkove.cz/
Mladší přípravka Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov
Mladší žáci Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov195http://www.veslavkove.cz/
Mladší žáci Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov
Starší přípravka A Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov195http://www.veslavkove.cz/
Starší přípravka A Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov
Starší přípravka B Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov195http://www.veslavkove.cz/
Starší přípravka B Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov
Starší žáci Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov195http://www.veslavkove.cz/
Starší žáci Slavkov / Foto: archiv SK Slavkov

 

 

 

 

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Banner

Společnost

 • Slavkov si připomněl atmosféru bitvy tří císařů
  Vzpomínkové akce
  Vzpomínkové akce
  Jak prožívali napoleonské tažení Evropou řadoví vojáci? Jak se dotkla vojenská služba nejen jich samotných, ale jejich rodin a blízkých? Na tyto otázky odpověděl dvoudenní program Tenkrát ve Slavkově, který letos vyprávěl příběh rakouského dělostřelce z jižní Moravy... celý článek

Kultura

 • Brněnský BAF
  Divadelní spolek Slavkov / Foto: archiv spolku
  Divadelní spolek Slavkov / Foto: archiv spolku
  Již sedm ročníků setkání amatérských divadelních souborů proběhlo v minulých letech v Brně. Do letošního osmého ročníku se Divadelní spolek Slavkov u Brna zapojil svou inscenací „Tango demente“. Brněnská... celý článek

Černá kronika

Příroda

 • Chovatelská výstava
  Chovatelská výstava / Foto: archiv chovatelů
  Chovatelská výstava / Foto: archiv chovatelů
  Ve dnech 16. a 17. listopadu jsme pořádali další chovatelskou výstavu drobného zvířectva – králíků, holubů, drůbeže obohacenou o expozici morčat a exotů. Letošní rok obohatil králičí hop, který byl velkým lákadlem... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.