Dnes je úterý 16.10.2018, svátek má Havel

Zhodnocení atletického podzimu

Družstvo přípravek / Foto: archiv atletůPodzimní část sezony jsme začali závodně na domovském stadionu, kde se konalo 6. září finále krajské Ligy atletických přípravek. Na toto finále postoupila z předchozích kvalifikačních kol obě nasazená slavkovská družstva A i B. V závěrečném klání se však musela sklonit před lepšími soupeři Jihomoravského kraje, a družstvo A obsadilo nepopulární čtvrtou příčku z celkem 12 finálových účastníků. I tak je to úspěch a velká motivace do další sezony.

Tradičně jsme začátkem září uspořádali nábor nových členů s cílem doplnit stávající skupiny a otevřít novou pro nejmladší zájemce o atletiku. K tomu nám výrazně pomohli noví trenéři – Jitka Krejčířová a Jan Holoch, kteří mají oba bohaté zkušenosti s dětmi, resp. s atletikou. Bohužel, i přes obrovský zájem o členství, jsme nemohli dát příležitost všem zájemcům. Kapacita všech skupin je omezená a zájem podstatně převyšuje naše možnosti. Všem odmítnutým bych chtěl říct, ať to nevzdávají a zkusí zabojovat příští rok.

Atletky a atleti z kategorie staršího žactva se zúčastnili tradičního pětiboje (60 m, 60 m př., dálka, kriket, 800 m) v Moravské Třebové. Nejúspěšnějšími byli Patricie Pavlíková (2004) a Pavel Peksa (2004), kteří oba skončili shodně druzí.

Vícebojařské úspěchy sbírají také členové nejmladších kategorií. Na tišnovském víceboji získali Vanessa Vránová 2. místo a Filip Vrána dělené 5. místo.

Mladší žáci bojovali v Blansku na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců a v nabité konkurenci se rozhodně neztratili. Naopak – Marek Hrubý (2005) suverénně ovládl vrh koulí 3 kg výkonem 12,39 m. Na 6. respektive 7. místě ho doplnili další slavkovští koulaři Lukáš Bok (2005, 10,01 m) a Jan Fiala (2006, 9,46 m). Honza Fiala zazářil v hodu oštěpem, když poslal pětisetgramové náčiní na hranici 35,76 m a získal tak stříbrnou medaili. Dařilo se mu také v hodu kriketovým míčkem, kdy solidním pokusem 55,42 m dohodil na čtvrtou příčku.

Podzim tradičně patří přespolním běhům. Před nadcházejícím druhým ročníkem krásného Běhu Slavkovem, měli možnost naši svěřenci otestovat formu na řadě okolních závodů. Na brněnském Slatinském krosu zvítězil borec Ondřej Slezák. Na soutěži základních škol v přespolním běhu získala Sarah Vinklerová skvělé 2. místo v nabité konkurenci běžkyň celého okresu.