Dnes je čtvrtek 14.11.2019, svátek má Sáva

Anketa Strom města Slavkova u Brna 2010

Ilustrační foto B. Maleček_6Město Slavkov u Brna pořádá první ročník ankety Strom města Slavkova u Brna 2010. Cílem ankety není nalézt nejstarší nebo největší strom, ale strom, který je ve svém okolí významný, strom, který je krásný a přináší radost lidem v jeho okolí žijícím.

První ročník této ankety byl zahájen 20. června. 2010. Návrhy stromů na Strom roku může podat každý občan nebo skupina občanů, a to od vyhlášení ankety až do 31. 8. 2010. Navrhovatelé vítězného stromu budou odměněni. Odborná porota vybere z navržených stromů 10 finalistů. O vítězi následně rozhodne veřejnost hlasováním. Hlasovat bude možné prostřednictvím internetových stránek města Slavkov u Brna nebo pomocí hlasovacích lístků. Hlasování veřejnosti bude probíhat v období mezi 10. zářím a 10. říjnem 2010. Vyhlášení vítězného stromu se uskuteční u příležitosti Dne stromů, který je v České republice stanoven na 20. října.

Navrhněte váš oblíbený strom do ankety Strom roku 2010 města Slavkov u Brna

Návrh a jeho součásti

- druh stromu
- přibližné stáří
- obvod stromu ve výšce 1,3 m nad zemí
- výška
- fotografie stromu
- lokalita (ulice, číslo domu před kterým se nachází)
- příběh stromu (např. pověst či historická fakta, osobní příběh, vztah ke stromu nebo důvod navržení stromu)

Své návrhy můžete zasílat do 31. 8. 2010 v elektronické podobě na adresu: klara.andrlova@meuslavkov.cz nebo poštou na adresu: Město Slavkov u Brna, Odbor životního prostředí, Palackého náměstí 65, 684 01 Slavkov u Brna. Své návrhy můžete přinést také osobně na odbor životního prostřední (ochrana přírody a krajiny) a na podatelnu.

Těšíme se na vaše návrhy, příběhy, fotografie či další zajímavosti spojené se stromy, které si zaslouží pozornost.

Ing. Klára Andrlová, odbor ŽP

Ilustrační foto B. Maleček_1120http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_1
Ilustrační foto B. Maleček_2120http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_2
Ilustrační foto B. Maleček_3195http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_3
Ilustrační foto B. Maleček_4106http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_4
Ilustrační foto B. Maleček_5106http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_5
Ilustrační foto B. Maleček_6195http://www.veslavkove.cz/
Ilustrační foto B. Maleček_6

Komentářů (25)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 • Anonymní  - Kaštany v parku

  Děkuji za informaci

 • Slavkovák  - Kaštany v zámeckém parku

  Byly letos ošetřeny kaštany v zámeckém parku proti klíněnce? Zvlášť v dolní části parku jsou listy stromů značně skvrnité

 • Vidlička

  Dle zprávy hmyzologů zůstala prý jedna klíněnka zaklíněna pod "kaštanem", který tam utrousil Pěkný pejsek. Hold jak je vidět, všechno souvisí se vším. =-O

 • Aleš Šilhánek  - Re: Kaštany v parku

  Kaštany v zámeckém parku i v přilehlých alejích v letošním roce bohužel nebyly ošetřeny, resp. nesměly být ošetřeny na zásah ochránců přírody. Důvodem je možný "konflikt" při hubení klíněnky postřikem a chráněného brouka páchníka, který se údajně v lokalitě vyskytuje. Do doby, než se prověří, kdy bude možné bez obav proti klíněnce postříkat kaštany a přitom "nezničit" páchníka, se bohužel musíme smířit s klíněnkou devastující kaštany. Zájemcům podrobné údaje poskytnou pracovníci TSMS.

 • Slavkovák  - Kaštany v parku

  Pane řediteli,nejsem si jistý, zda Vy nebo p.Lánský se ještě v loňském roce chlubil, jak se úspěšně bojuje s klíněnkou. Tento boj brouk páchník přežil, když se v lokalitě nachází i letos. Bude zajímavé, zda teď spolu s ochránci přírody zjistíte, jak dál v boji s klíněnkou, dřív, než zlikviduje kaštanové aleje. Pak by neměla kde vegetovat ani klíněnka, ani páchník. A ještě jedna zajímavost: nikde jinde se klíněnka a páchník nevyskytují současně, že je nutné tuto situaci řešit právě zde ve Slavkově?

 • Aleš Šilhánek  - Re:Kaštany v parku 2

  Ano, máte pravdu! Já osobně se stále domnívám, že páchník by neměl být příčinou devastace daleko většího rozsahu, kterou způsobí klíněnka. Ještě vloni opravdu tento "souběh" nikomu nevadil! Osobně se domnívám, že se v boji proti klíněnce Slavkov (TSMS) opravdu v pozitivním slova smyslu proslavil. Letos ovšem na upozornění jednoho spoluobčana zasáhla inspekce ŽP, jejíž závěr jsem již uvedl. K údajnému výskytu páchníka se prosím nechci vyjadřovat. A na závěr malou poznámku: já jsem v této "hře" naprosto ve stejné pozici jako každý jiný občan (např. Vy) - IŽP se mnou nejednala a ani jednat nebude. Znovu doporučuji směrovat dotazy na TSMS. Díky.

 • emm  - emm

  Strom města by měl být určitě strom na fotografii 2 od p. Malečka.

 • mme - mme

  Souhlasím :)

 • Zuzka  - Souhlas

  Souhlasím. To je nádherný strom a v zámeckém parku rozhodně nepřehlédnutelný ;) .

 • Vidlička

  Souhlasím. Je to hromada dřeva a bude to krásně hořet. Vybraný strom totiž bude za odměnu spálen na náměstí při Napoleonských oslavách v prosinci, tím z něho budou mít radost opravdu všichni, dokonce i vymrzlí bezdomovci. A dost možná se bude na té vatře zároveň rožnit Pěkný pejsek, toho času na výkrmu u strážníků. No chtěl jsem přihodit ještě nějakýho Mikeše, ale on už by to RŽ opravdu asi nerozchodil.

 • Anonymní  - Vidlička?Vidlička!

  Vidličko,být vtipný je velké umění, kterého se Vám nedostává. Je to ubohé a když budete mlčet, dobře uděláte. Aspoň do doby, než Vás napadne něco rozumného. Ovšem je otázkou, zda se Vám to kdy podaří

 • DoB

  Vidlička sice plácá hovadiny, ale aspoň vyvolá velkou diskusi a my máme co číst ... ;)

 •  - Re:

  Vás to baví? Vždyť to akorát ruší normální diskusi. Kdo se má pak stohy těch nesmyslů prokousávat, aby se dostal k věcným příspěvkům?

 • DoB

  Nevím, jestli mě to zrovna baví, ale "normální" diskuse bývá občas trochu nudná a občas velmi dojemná, hihihi ... a pozor, já nejsem žádné pako, považuji se za celkem "vysoce inteligentní bytost", jahahahaha ... ;)

 •  - Re:

  V pohodě. Vaše odpovědi mají hlavu a patu. Nepíšete stylem "hodinky jako holínky, oboje se natahuje". :)

 • Vidlička

  Ahá, tak už je mi to jasný ! A já pořád, proč měl ten Mikeš RŽ onehdy na rukách nastrčený gumáky ! Možná to měl být jako třeba kocour v botách, to by potom mělo patu... no, ovšem s tou hlavou už by to bylo trochu horší. Ale hodnej kluk, přiznal se.

 • DoB

  Tak tady už snad musela/musel být Vidlička ožralá/ožralý ... I když ta druhá věta mě tak trochu rozesmála ... :D

 •  - Re:

  To není z chlastu. ... A kdysi mě naučili, že se postiženým nemám smát, tak to nedělám.

 • DoB

  No, já nevím, jestli třeba není Vidlička nějaký vlivný slavkovský potentát, který si z nás všech jen tak vesele utahuje ... na "postižení", aspoň v tom smyslu, jak píšete, to nevypadá ... 8-)

 •  - Re:

  Třeba ho to jenom štrejchlo. :)

 • Vidlička

  ...leda tak Mikešova bota... No ale já si stejně nemyslím, že by Mikeš RŽ byl tolik postižený, abychom se mu nemohli smát. Takže, Mikeši, hezky před zrcadlo a hubu od ucha k uchu... A už nemysli na to, co Tě učili (třeba pionýrský slib). %-)

 •  - Re:

  Hlavně když jste jinak zdravý a chutná vám jíst. :)

 • Vidlička

  Ano, chutná a je to na mě doufám znát. Děkuji za optání... I když taková miska lahodného mléka, to je věru něco pro Mikeše...

 • rob  - pro DoB a Vidličku

  Hlavně,že se bavíte na úkor jiných.Asi jste stejně vymaštěná jako vidlička,protože normálnímu člověku by se vidličkovi tlachy líbyt nemohli.Můžete si podat s vidličkou ruku a smějte se jeden druhému,jak jste hloupí!
  Přeji Vám obou hodně smíchu!!!!

 • DoB

  Koukám, že se nám na "fóru" objevil nový diskutující. Takže milý robe, možná se občas pobavím na úkor jiných, ale ještě proto nemusím být vymaštěná a hloupá. Co je na tom, když se člověk občas zasměje??? A místo ***ých invektiv byste si měl raději zopakovat pravopis, zajímalo by mě, odkdy "nevymaštěný a chytrý" píše "líbyt" a "tlachy nemohli" ... Nazdárek a hezké učení ...

 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Společnost

Kultura

 • Zavraždily spolubydlící!
  V dnešním světě se už může stát ledasco. Tři seniorky usmrtily svoji nemohoucí kamarádku jen proto, že stále vyhrávala v kartách. Bestie! Ovšem jenom na jevišti. Kdo ze čtenářů navštívil divadelní představení slavkovského divadelního spolku, si jistě vzpomene, že takto se odehrává děj černé komedie s... celý článek

Černá kronika

 • Ve městě hořel už třetí strom
  Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek

Příroda

 • Slavkov v podzimních barvách roku 2019
  Slavkov
  Slavkov
  Každým rokem nás podzimní příroda odmění spektrem teplých barev. Vždy je to jiné. Klimatické podmínky rozhodují o zabarvení zeleně. Já mám pocit, že podzimní barvy letošního roku se přírodě mimořádně vydařily.
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.